Sari la conținut

PINLOCK / VIZIERE / ANTIFOG / FOLII - Discutii Generale


octa
 Share

Postări Recomandate

salutari tuturor!

 

am o noua problema de cand a dat frigul peste noi... mi se abureste ingrozitor si foarte repede vizorul castii!

exista oare niste solutii pt. problema asta? ceva chimicale pe care le pot aplica pe vizor? pana acum am spalat vizorul, am curatat aerisirile, am scos chiar si partea din fata a captuselii...

 

daca aveti idei, va rog sa le lasati aici.

 

10x!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 555
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

exista spray antiaburire pt vizorul de la casca. costa in zur de 10E un flacon destul de mic. nu stiu daca se poate folosii cel pt parbrizul auto care costa 4E un flacon obisnuit (destul de mare).

Eu am vazut la TOOT FAST acum un an, daca nu mai au poti face comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Exista un spray care se da pe interior pt anti-aburire. Mai exista si viziere destepte care au din fabrica x straturi anti-anti-anti, printre care si un anti-aburire.

 

Probabil ca in Bucuresti gasesti pe la magazinele specializate, daca nu comanda de dincolo.

 

Poti sa mergi cu viziera un pic "cascata", sau sa te joci un pic din aerisitoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu viziera un pic deschisa pana se dezabureste,pe urma o inchizi sa nu te bata vantul...la semafor ridici viziera ca de aburit se abureste mai mult cand stai pe loc sau mergi incet.Si iei 10 euro din bizunarul stang si ii muti in cel drept :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai postat o data undeva. merge cu saliva, stiu asta de la ochelarii de scafandru. scuipa in viziera (pe dinauntru desigur) si intinde saliva pe toata viziera, functioneaza. sau ar trebui. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Vreau sa cumpar acest sistem sa-l monmtez pe viziera mea. Am gasit la ei si un kit universal pt orice viziera.

 

Se gaseste la nou acest kit???

Am intrebat la Motor Unu care apar la ei ca fiind distribuitori si din pacate nu aduc decat dedicate pt arai, nici vorba de alte casti sau kituri universale.

 

Cum pot sa comand asa ceva de afara???

 

kitul universal se gaseste aici : http://www.pinlock.com/default1.asp

 

 

Casca mea este un HJC model AC-10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc spray antiaburire pt geamuri de masina, dar nu fac asa cum scrie pe el la instructiuni.

dau cu spray las sa se usuce fara sa sterg cu ceva si gata.

ma tzine cam o zi daca merg.. daca nu merg nu stiu cat tzine.. :drink:

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu sray antiaburire dar nu-mi place pe ploaie si noaptea cum se comporta la luminile de pe strada si nu vreau sa mai folosesc metoda asta.

 

Termopanul e sfant =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca bine zici :friends:

gama uvex boss are "termopane" si vreau sa zic ca merita toti banii. Cred ca pinlock face cam acelasi lucru, dar nu stiu daca foaia de plastic din interior e tratata chimic antiaburire ca la uvex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca foaia de plastic din interior e tratata chimic antiaburire ca la uvex

 

trebuie sa fie altfel nu ai realizat nimic sau mai bine zis sper sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, sistemul universal e un sablon de gaurit pentru viziera, un cap special pentru bormasina, 2 picioruse, o 'placa' si un manual de instructiuni.

 

Practic, rezultatul final e acelasi ca la o casca de fabrica, atata doar ca tre sa faci un pic de DIY.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

am gasit pe net ceva kit-uri pinlock universale la pret destul de bun aici si aici. Ce parere aveti despre ele? Is bune? Oare cum as putea comanda de pe site-ul respectiv?

Sau stiti voi unde gasesc pentru un shark rsf2i viziera cu pinlock sau doar pinlock-ul?

Ms :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are viziera antifog, dar nu face 2 lei pe vremea asta se abureste f usor, cea ce nu ma asteptam de la o casca de ~250E

 

cand am luato nu stiam ce inseamna pinlock :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...