Jump to content
Sign in to follow this  
chrystopher_90@yahoo.com

Site-uri de cumparaturi

Recommended Posts

Salutare! Am gasit un magazin cu echipamente, in Romania, motofashion (motofashion.ro). Imi par destul de ieftine costumele.

Intrebarea mea e, cat de bune or fi? Daca e cineva care a cumparat de la ei, sa-si dea cu parerea despre produse.

Salutare! Am gasit un magazin cu echipamente, in Romania, motofashion (motofashion.ro). Imi par destul de ieftine costumele.

Intrebarea mea e, cat de bune or fi? Daca e cineva care a cumparat de la ei, sa-si dea cu parerea despre produse.

cel mai bine e sa cumperi vazand cu ochi tai . Intradevar preturile pe situl asta sunt super OK . Poate ca merita sa faci un drum la ei la sediu ca sa te inoiesti .

deci motofashion tot apare de vreo 2 ani de zile pe bikeshop cu textul: "magazin moto desfintat vinde ..." .

Au inceput initial cu niste casti , manusi si bibiluri de scuter calitate targ + geci chinezesti marca Daquinese - Shenzen Daquin insa inscriptionate KawasaKi, Yamahaa etc.

Acu eu am avut de-a face cu o geaca Daquinese-textila si nu era prea rea, dar calitatea nici nu se apropia de cea Louis-lowest level.

Costumele astea tot Daquinese sunt si trebuie privite cu scepticism, daca omul le are pe stoc si le poti vedea inainte bine, daca nu mai bine asteapta.

Departe de mine sa zic ca, chinezii nu-s capabili sa faca ceva bun, pachistanezii sunt jupani la facut pielarie.

Edited by Aleko

sincer si pe mine m-a incantat cand am vasut siteul lor cu preturile si mai ales ca imi face combinezonul pe marimile mele cu culorile care le aleg eu, ceea ce m-a incantat si am zis ca in viitorul apropiat o sa dau o fuga sa vad exact despre ce e vb si o sa va dau de stire. sper sa nu ma dezamageasca ;)

cam asta e costumul care il alesesem pt mine numai ca alte culori :P la numai 300 euro.

cel mai bine e sa cumperi vazand cu ochi tai . Intradevar preturile pe situl asta sunt super OK . Poate ca merita sa faci un drum la ei la sediu ca sa te inoiesti .

mda...cam tot degeaba e daca ma duc sa le vad cu ochii mei, pt ca sunt incepator :)...daca as avea un alt costum de firma...cu care sa fac comparatia...poate mi-as da seama....da asa, ca nu am mai cumparat, n-am de unde sa stiu daca e bun sau nu.

Mesaj completat

sincer si pe mine m-a incantat cand am vasut siteul lor cu preturile si mai ales ca imi face combinezonul pe marimile mele cu culorile care le aleg eu, ceea ce m-a incantat si am zis ca in viitorul apropiat o sa dau o fuga sa vad exact despre ce e vb si o sa va dau de stire. sper sa nu ma dezamageasca :crack:

cam asta e costumul care il alesesem pt mine numai ca alte culori :lol: la numai 300 euro.

asta da...e chiar fain, si eu tot pe asta am pus ochii :lol:

Mesaj completat

deci motofashion tot apare de vreo 2 ani de zile pe bikeshop cu textul: "magazin moto desfintat vinde ..." .

Au inceput initial cu niste casti , manusi si bibiluri de scuter calitate targ + geci chinezesti marca Daquinese - Shenzen Daquin insa inscriptionate KawasaKi, Yamahaa etc.

Acu eu am avut de-a face cu o geaca Daquinese-textila si nu era prea rea, dar calitatea nici nu se apropia de cea Louis-lowest level.

Costumele astea tot Daquinese sunt si trebuie privite cu scepticism, daca omul le are pe stoc si le poti vedea inainte bine, daca nu mai bine asteapta.

Departe de mine sa zic ca, chinezii nu-s capabili sa faca ceva bun, pachistanezii sunt jupani la facut pielarie.

eu am vazut ca pe situ lor, scrie ca sunt in colaborare cu o mare firma din Anglia, acum...tu spui ca sunt facute de chinezi...

din punctul meu pot fi facute si pe vapor ... daca sunt facute bine eu o sa imi iau. vreau sa vad la cusaturi cum sunt ca acolo e o buba. de ce ai vrea tu sa iti iei ca mine :)) oricum or sa difere culorile :crack:

eu am vazut ca pe situ lor, scrie ca sunt in colaborare cu o mare firma din Anglia, acum...tu spui ca sunt facute de chinezi...

ar trebui sa fii putin naiv sa inghiti textul cu "marea firma din Anglia"

Poti compara pozele cu ce e pe google de la Daquin - chienzii

Nu exista marea firma din Anglia.

Ce vreau sa spun..nicio firma dintr-o tara mare nu produce echipament ieftin, acolo la ei.

Ginditi-va la taxe si pret de cost.

Cel mai probabil sunt facute pe comanda in Asia.

Asta conteaza mai putin, avand in vedere ca sunt si acolo lucruri superbe.

Trebuiesc vazute, ia si tu un motociclist cu experienta sa se uite la cum sunt lucrate, la cusaturi, etc.

Un obiect lucrat ingrijit se vede imediat.

Made in Pakistan :crack:

In ce localitate este firma motofashion?

Eu zic sa nu ne mai cramponam de "MADE IN.........." a se vede bine ca si Nike, Adidas si multe alte brand-uri nu numai de imbracaminte ci si de electronice, masini etc. produc in alte tari cu costuri de mana de lucru mai mici si altele. Materialul si standardul de productie conteaza.

Asfalt uscat ....cat mai prindem. :D

Guest moto.fashion

http://motofashion.sosforum.net/pareri-f1/

am gasit pe un site numit motofashion combinezoane care par destul de ok la prima vedere si pretul este foarte mic dar oare tin? a mai luat cineva de la ei?

Nu stiu care e parerea voastra dar eu unul nu mi-as lua ceva no-name cand e vorba de siguranta mea.De obicei la lucrurile pe care vrei sa le folosesti mai mult timp ideea de a merge pe varianta ieftina si noname nu prea da rezultate bune cu atat mai mult cand e si pielea ta in joc...daca vreti ceva de calitate mai bine asteptati reduceri pe fc-moto :)

Nu stiu care e parerea voastra dar eu unul nu mi-as lua ceva no-name cand e vorba de siguranta mea.De obicei la lucrurile pe care vrei sa le folosesti mai mult timp ideea de a merge pe varianta ieftina si noname nu prea da rezultate bune cu atat mai mult cand e si pielea ta in joc...daca vreti ceva de calitate mai bine asteptati reduceri pe fc-moto :)

Aha...bine zici ce zici...

tu ti'ai luat vreodata ceva de pe fc-moto? daca da, zi'mi te rog cum se procedeaza, cat costa transportul, sunt corecti? si la ce curs valutar, (am inteles ca se face plata in lei)

Intrebarea mea .

Si-a cumparat cineva ceva online de pe MotoFasion ?, a primit produsul acasa ?.

Aha...bine zici ce zici...

tu ti'ai luat vreodata ceva de pe fc-moto? daca da, zi'mi te rog cum se procedeaza, cat costa transportul, sunt corecti? si la ce curs valutar, (am inteles ca se face plata in lei)

corecti sunt.. mai fac cateodata unele errori si cateodata astepti mai mult dar daca au totul in stoc ajung repede si bine..plata se face in lei cand ajunge curierul acasa,platesti UPS romania 9.90 EUR si 4.90 EUR cash la delivery

corecti sunt.. mai fac cateodata unele errori si cateodata astepti mai mult dar daca au totul in stoc ajung repede si bine..plata se face in lei cand ajunge curierul acasa,platesti UPS romania 9.90 EUR si 4.90 EUR cash la delivery

[/quo

am inteles...

te rog, poti sa'mi spui la ce curs valutar se socoteste..de ex: eu mi'am luat in valoare de 800 euro, la ce curs, sa socotesc?

Guest moto.fashion

ma bucur ca se vorbeste despre compania noastra,vreau sa va anunt , costumele chiar se produc in anglia ,sunt mult peste louis-probiker-vannuci,fiecare isi poate personaliza costumul cum vrea,in culori diferite sau adauga scris,se fac dupa dimensiunea corpului fiecaruia ,cursul euro la care se calculeaza este cursul zilei ,dureaza 9 zile pana la livrare

aviz tipului fustrat care spune ca sunt facute in china si ca este pocit numele unei marci de renume,te rog nu iti mai da cu parerea pana nu stii sigur,nu am nici o treaba cu fostul motofashion despre care altul stie el tot dosarul

atasez cateva costume personalizate de unii clienti de altfel foarte multumiti,urmariti forum de pe site nostru iar cine vrea sa plateasca 600 euro pe un costum alpinestars nu vad cine il opreste ,de asemenea si cele vandute de noi se fac in acelasi loc deci putem adauga logo-ul alpinestars

pt alte lamuriri id meu este moto.fashion

0722169729

Eu am o singura intrebare: cum sa faci bai nene geaca moto inscriptionata "Ferrari" ?!

Guest moto.fashion

David Kay, un inginer care a colaborat in trecut cu MV Agusta, a creat o motocicleta unicat, in memoria lui Enzo Ferrari. Inginerul a primit chiar si acordul Scuderiei Ferrari sa amplaseze sigla Calutului Cabrat pe motocicleta si sa o numeasca Ferrari 900.

Designerul industrial Amir Glinik a conceput această motocicletă folosind componenete reale împrumutate de la gama de bolizi Ferrari sau chiar avionul de vânătoare F-16. Cu toate că deocamdată este doar la nivelul de schițe conceptul este cu atât mai realist cu cât componentele sale, cum ar fi oglinzile, mânerele sau carena, nu sunt născociri artistice.

Modelul care l-a inspirat pe Glinik pentru a concepe acest model a fost o motocicletă Ferrari din 1953 (galerie foto). Nu este o invenție. Motocicleta a fost folosită de către membrii familiei Ferrari Âşi a participat Âşi la cursele acelor vremuri. Conceptul este un Ferrari

de data asta te iert ,informeaza-te prima data