Jump to content
Sign in to follow this  
chrystopher_90@yahoo.com

Site-uri de cumparaturi

Recommended Posts

David Kay, un inginer care a colaborat in trecut cu MV Agusta, a creat o motocicleta unicat, in memoria lui Enzo Ferrari. Inginerul a primit chiar si acordul Scuderiei Ferrari sa amplaseze sigla Calutului Cabrat pe motocicleta si sa o numeasca Ferrari 900.

Designerul industrial Amir Glinik a conceput această motocicletă folosind componenete reale împrumutate de la gama de bolizi Ferrari sau chiar avionul de vânătoare F-16. Cu toate că deocamdată este doar la nivelul de schițe conceptul este cu atât mai realist cu cât componentele sale, cum ar fi oglinzile, mânerele sau carena, nu sunt născociri artistice.

Modelul care l-a inspirat pe Glinik pentru a concepe acest model a fost o motocicletă Ferrari din 1953 (galerie foto). Nu este o invenție. Motocicleta a fost folosită de către membrii familiei Ferrari Âşi a participat Âşi la cursele acelor vremuri. Conceptul este un Ferrari

de data asta te iert ,informeaza-te prima data

Extraordinar, o sa ma tai cu lama in Piata Unirii...

Ce legatura are o mobra concept, unicat, cu productia in serie a unor geci moto pe care scrie Ferrari?! Conceptele sunt produse de marketing. Mi se pare la fel ca aia de-si lipesc embleme de Mertan pe Dacie.

de data asta te iert ,informeaza-te prima data
Grija mare, ca tipul asta e ciumeg rau pe net.

E chiar recunoscut de smardoi la el pe scara blocului. clown.gif

Daaa, deja sunt atat de ingrijorat :cheers: , incat nici nu stiu unde-o sa dorm la noapte... :D

baaaaii!! nu mai fiti asa rai!:D...ati deviat cam mult de la subiect..

cauta pe google "currency" si calculeaza din euro in lei noi

baaaaii!! nu mai fiti asa rai!:D...ati deviat cam mult de la subiect..

Asa-i p-aici, pe forum, ne folosim de pretextul "mobrism" ca sa ne balacarim intre noi. Si ce ne mai plaaaceee...

cauta pe google "currency" si calculeaza din euro in lei noi

nah...cerd ca nu m-ai inteles "Nate4u"... ma refeream, cand imi ajunge coletu de la UPS acasa, si imi zice ca am de platit 800 euro, la ce curs imi socoteste cei 800 euro? la 3,9lei? la 4,2....? am inteles ca iti socoteste la un curs mai inferior (ceea ce e bine :D)..acum nu stiu cat e de adevarat...de aia te intrebam pe tine...am crezut ca stii..

Salutare! Am gasit un magazin cu echipamente, in Romania, motofashion (motofashion.ro). Imi par destul de ieftine costumele.

Intrebarea mea e, cat de bune or fi? Daca e cineva care a cumparat de la ei, sa-si dea cu parerea despre produse.

iti calculeaza la cursul din ziua aia ,adica 4,2 .. si inainte sa iti vina iti dau mesaj cei de la UPS cu pretul in lei

pana la urma unde se pot vedea/pipai aceste costume ?

eu la contact pe pagina voastra nu am gasit nici o adresa!

Ce parere aveti despre costumele de la motofashion? are cineva, sunt rezistente?

/index.php?/topic/563807-echipamente-de-la-motofashion-sunt-bune-sau-nu/

Si eu am fost sceptic in privinta acestei firme dar se pare ca sunt clienti tipicari care sunt foarte multumiti de costumele cumparate de la motofashion.

Personal de sarbatori imi voi face cadou un astfel de costum personalizat.

Daca dai o bere, te las sa-mi pipai mie geaca :friends:

Acum serios, baiatul a fost mai mult decat corect si produsul este de o calitate buna, piele sanatoasa, la dimensiunile pe care le-am cerut, totul ok.

http://imageshack.us/g/192/p1040308o.jpg/

Noroc.

Edited by wbmt

nah...cerd ca nu m-ai inteles "Nate4u"... ma refeream, cand imi ajunge coletu de la UPS acasa, si imi zice ca am de platit 800 euro, la ce curs imi socoteste cei 800 euro? la 3,9lei? la 4,2....? am inteles ca iti socoteste la un curs mai inferior (ceea ce e bine :D)..acum nu stiu cat e de adevarat...de aia te intrebam pe tine...am crezut ca stii..

Esti sunat de o duduie de la UPS, iti zice ca iti trimit coletul si cat costa, apoi te intreaba daca esti de acord, la mine pretul a fost sub cel calculat de mine la cursul BNR in ziua aia.

Daca alegi sa platesti cu cardul pe net trebuie sa vezi ce curs afiseaza banca emitenta a cardului in ziua respectiva la tranzactiile online.

Exemplu: CLICK

Edited by Robertzian

Salut! Vreau sa imi achizitionez si eu un combinezon si as vrea sa va intreb ce parere aveti de produsele oferite de motofashion (http://www.motofashion.ro/)? eu am luat de la ei o armura si am fost foarte multumit dar un combinezon e mai scump si voiam si eu o parere! multumesc celor care se vor osteni sa raspunda acestui topic!

Edited by deep_blue

Din cate am auzit si eu,oamenii fac treaba de calitate,si mai ales e tare faza ca se pot face la comanda pe masura ta si combinatie de culori care o alegi.Iar ca pret sunt ok..eu vreau sa-mi fac o geaca de piele personalizata la ei,si zic ca 160 euro pt o geaca ce intruneste standardele si e si facuta sa vina bine pe tine,dupa masurile tare si nu cele standard,e ok.

Multumesc mult pentru opinie! Voi tine cont de ea :)

alte pareri?anybody? poate cineva care chiar a cazut purtand un combinezon de la ei?:)

si in cele din urma cum e cu motofashion??? Sunt sau nu de incredere ???? Cum sunt echipamentele????

Voie buna! :)

nimeni?? nimic ?

si eu sunt interesat de acest subiect dar prin topicurile despre motofashion este liniste.....

Asa cum zice titlul ma intereseaza daca a cumparat cineva anvelope de pe cartomak.eu . Vroiam sa stiu daca sunt seriosi si daca livreaza la timp produsele. Multumesc.

Salutare!

A mai facut cineva comanda de piese de pe wemoto?

Cum se face comanda?

Trebuie sa le trimit mail?

Va Multumesc!

dai add la : wemotoromania si intreaba'i pe ei cum sa comanzi.

ai acolo id de mess...ii dai add ii spui codurile de la piese si astepti sa-ti vina , eu am comandat si e ok nenea d-acolo , dureaza ceva transportul....asta ar fi o bila neagra, dar mereu mi-a adus ce trebuia