Jump to content
Sign in to follow this  
chrystopher_90@yahoo.com

Site-uri de cumparaturi

Recommended Posts

am cumparat de mai multe ori si sunt multumit

Am cumparat eu semeringuri si ulei pt furca. Super de treaba tipul ... chiar am stat de vorba cu el, si zicea ca se chinuie de 5 ani cu site-ul ... eu o sa cumpar ulei si filtru de ulei in perioada urmatoare. Livrarea o face chiar el.

Apeleaza cu incredere. Tipul mi s-a parut si mie FOARTE de treaba + preturi bune.

Si eu am cumparat de la el si pot sa spun ca e foarte de treaba omul. Am cumparat ulei, kit de lant, placute de frana, filtre, etc. Tot la el voi apela si in continuare.

Recomand si eu, baiatul e de treaba... preturile bunicele.

a cumparat cineva de pe www.motovip.ro , asi dori o parere

Am cumparat de cateva ori de la motovip. Intotdeauna am ridicat produsele personal , deoarece sediul era chiar in drumul meu. Dl Florin este foarte prompt .Unele preturi sunt bune , altele nu . In alta parte se poate gasi mai ieftin. Oricum 10+ pentru motovip.

recomand si eu.

super baiat, preturi corecte, seriozitate. tot de la el o sa imi fac cumparaturile.

cand mi-am comandat primele dati filtre de pe wemoto.co.uk, am facut-o urmand tiparul clasic cu "adauga in cos", am introdus adresa, am introdus datele din card, a venit acasa prin posta, etc. fix prima data am avut si un ghinion ingrozitor ca la 2 zile de cand mi-am facut comanda, a intrat royal mail in greva de aproape o luna => intarziere pe masura (si ceream si un stator nou, cel vechi fiind bulit, deci motoreta statea cuminte nefolosibila, in mijlocul verii).

ultima data cand am facut comanda la ei, am vazut ca au sucursala in bucuresti. l-am sunat pe nenea de acolo. i-am zis ce motoreta am, ce vreau. la intrebarea aveti filtru de aer pe stoc? raspunsul a fost "dea..". ajung acolo, hopaa, nu are! se scuza ca credea ca am alt fel de filtru (din ala ordinar, care se potriveste pe 80% din motociclete, dar al meu e ceva mai special, si el a zis ca nu a mai vazut asa ceva). asta nu este problema mea, eu i-am zis modelul, anul, ce vreau si a zis ca are si nu avea, trebuia sa verifice. imi zice ca aduce filtrul respectiv pt o anumita data, dar intarzie, nu cu mult, (1-2-3 zile), dar intarzie. poate nu o fi fost vina lui cu intarzierea, dar ceva imi zice ca a asteptat sa faca o comanda mai grasa ca sa fie mai ieftin transportul. in concluzie, data viitoare imi comand iar cu "adauga in cos", adresa, card, chiar daca dau in plus 4 lire pe transport :cheers:

sunt sigur ca e ok si de treaba nenea de acolo, dar nu cred ca este potrivit pentru IMM-uri

mie mi s-au parut cel putin neseriosi cei de la wemoto, cel putin cel cu care am avut neplacerea sa corespondez pe mail. am intrebat de niste piese, mi le-a gasit, am mai cerut cateva, le-a confirmat si pe alea. am intrebat in cat timp le livreaza, a raspuns: 7 zile. pana aici, totul OK, i-am cerut detalii despre incheierea tranzactiei, ma gandeam ca va trebui un avans, mi-a cerut 50% avans. am raspuns ca sunt de acord, insa vreau sa semnam un contract prin care sa-mi garanteze un termen de livrare. mi s-a parut normal sa am si eu o garantie ca se respecta ce am discutat pana in acel moment. a raspuns cu tot felul de ineptii, ca el nu poate sa garanteze pentru furnizor, pentur curieri, sau alte aberatii ca zapada de 1m pe autostrazile germane :D :D cea mai tare insa mi s-a parut convingerea lui ca nicaieri in lumea asta nu garanteaza nimeni termenul de livrare. oare chiar asa de tampiti sunt cumparatorii din romania sau doar am avut eu ghinion sa stau de vorba cu un necalificat?

i-am multumit frumos si am facut comanda in anglia, de unde mi-au sosit piesele in 5 zile.

dece nu comandati direct de pe co.uk? am comandat de doua ori, ultima data mi-au ajuns instant, comandat joi seara si ajuns coletul in Olanda luni dimineata

ce nu gasiti pe weemoto gasiti aici http://www.cmsnl.com/

Eu totusi ma intreb ce magazin on-line iti da contract semnat in care se specifica ca trebuie respectat termenul de livrare..

Or fi unele...

De acord cu Bec. Nu stati de vorba cu flacaul ala de zice ca ii reprezinta in Romanica. Nu e bine.

Comandati direct de pe siteul de afara. Mie mi-a venit releul de incarcare fara probleme.

Si eu am avut experiente similare, absolut tot ce-am comandat din UK, nu neaparat de moto, mi-au venit la usa in maxim 4 zile. Si costul transportului e in concordanta cu greutatea coletului, ai doua garnituri ti le baga intr-un plic si dai 2 pounds pe transport.. In general sunt super OK saiturile din UK.

Or fi unele...

Unii au vazut prea multe reclame cu "stii cine sunt eu? sunt cetatean european"..

Plm, nu-ti garanteaza nimeni in scris durata transpaortului.

Sau daca chiar vrea probabil o sa-i dea in scris: "garantam ca produsul va fi livrat in 365 zile* "

*lucratoare.

Eu am comandat rim strip de la ei anul trecut si au fost promti si destul de ok....mai multe nu iti pot spune.

Ce parere aveti de castile flip-up de la ei? Sunt bune? Se merita banii?

Nu ti-as recomanda castile...

eu m-am uitat la tobe, semnale, "chicken-paduri" ( :)) ), oglinzi...

desi tobele nu ma incanta maxim...as alege asa de nevoie una ieftina.

am mai "furat" linkuri de pe forum cu tobe si fabricanti de tobe de la noi.

in functie de buget...am sa apelez la unii sau altii.

Am comandat 4 semnalizari. Per total OK, oamenii prompti, dar cat dai, atata face.

bun,am comandat si eu de la ei un tankpad si rimstripes.foarte proasta calitatea la produse,nu degeaba au preturile alea.tankpad-ul cam 80% plastic.banda exceptionala,nici cu picatura nu a stat lipita !prima si ultima data cand mai cumpar de la moldoveni.