Jump to content
Sign in to follow this  
chrystopher_90@yahoo.com

Site-uri de cumparaturi

Recommended Posts

am luat si eu anul trecut o armura de acolo si sunt multumit atat de armura cat si de vanzator,a fost ok tot...

eu am comandat în toamnă o armură...pe care am vândut-o a patra zi că nu am fost multumit de ea...dar ca şi magazin şi că vânzător sunt foarte ok.....domnul pe care l-am contactat pentru comanda a fost foarte explicit şi binevoitor în a-mi da detalii despre produs....în concluzie sunt super ok şi de încredere...!

si eu am comandat o armura de la ei si sunt multumit

termenul de livrare se garanteaza oriunde. nu stiu de ce pare asa ciudat pentru unii. face parte din conditiile de vanzare.

pe mine nu m-a deranjat decat ca a afirmat ca livrarea se face in 7 zile, iar cand am cerut sa scrie asta, a dat-o cotita.

bunul simt obliga sa nu faci promisiuni neacoperite. nu esti sigur ca poti ceva, nu promiti, poti sa spui simplu: incerc. nu e nici o suparare daca nu reusesti.

fiecare e liber sa accepte sau nu astfel de comportament, conditii, etc. eu sunt genul "cetateanului european" din reclame. imi folosesc dreptul sa aleg.

cei care ne calca in picioare la fiecare pas sunt asa pentru ca le permitem noi, ceilalti.

"somnul ratiunii naste monstrii"

va multumesc foarte mult pentru cele exprimate.

ma bucur ca sunt pro si contra.

am sa..."meditez" (ca tot nu e sezon) la ce sa iau pt mobreta mea.

Nu ti-as recomanda castile...

Merci, caut in continuare:P

Subtire tipul,si la preturi si la caracter :ok: (motovip-ule,vad ca esti on line,te voi solicita pentru niste placute de frana,pentru spate,cum o lua soacra-mea pensia).

Fii mandru de tine!

este vorba de motociclete.com.ro am vazut ca au preturi extrem de mici ,de ex ce vreau eu sa cumpar un butoias pt lichidul de frana rizoma la ei costa 189 ron iar la kawamotors costa 274 ron

a mai dat cineva comanda la ei ,sunt seriosi ?

ce intelegi prin seriosi? e afacere cu showroom, angajati, service etc... nu-s in apartament. da telefon si intreaba in rest.

greseala mea ,imi cer scuze ,acum am vazut ca au si site si au si nr de tel ,daca intrii pe magazinul online au doar un formular de contact..gata imi cer scuze inca odata ...tc

Edited by oxigen72000

Poti sa ai mare incredere in ei. Eu imi tin motocicleta la ei inca din decembrie. Mi-am luat bateria de acolo si tot dansii mi-au formatat-o si pus-o pe motocicleta ^_^ Sunt foarte multumit.

Acolo-s numai no name-uri ieftine China, daca chiar nu aveti bani , le gasiti si singuri pe ebay, si va costa si mai ieftin.

Salut,

Sper ca am postat bine topic-ul....as vrea sa va intreb daca stiti care este modalitatea de comanda de pe FC-Moto?..Au vre-un dealer la noi in tara cum au cei de la Louis sau comanda se face direct pe site-ul lor?

Din ce am citit pe site comanda s-ar face direct la ei cu plata la curier sau cu cardul insa nu imi este clar 100% daca lucreaza cu persoane fizice sau prin dealer-i ca cei de la Louis.

Stima!

comanzi direct,fara card,plata la usa,fara intermediari..vine destul de rpd,lucreaza si cu persoane fizice fara probleme

la plata la livrare iti mai taxeaza cativa euroi, pe cand daca platesti cu cardul nu.

Nu iti recomand plata cu cardul la ei. Cunosc o gasca de oameni carora li s-a trimis comanda gresita. Multumita faptului ca au ales plata la destinatie au putut refuza pachetul fara alte complicatii.

;)

PS: Cumparaturi placute.

Nu iti recomand plata cu cardul la ei. Cunosc o gasca de oameni carora li s-a trimis comanda gresita. Multumita faptului ca au ales plata la destinatie au putut refuza pachetul fara alte complicatii.

;)

PS: Cumparaturi placute.

Multa lume stie, putina cunoaste...

fc-moto.de are politica de retur fara motiv in 14 zile de la primirea comenzii. pentru plata iti emit factura cu produsele/codurile/marimile comandate. daca nu ai primit ce e trecut in factura trimiti inapoi. totusi ei opereaza in Ger. nu in Romania nu exclud ca erori sa se intample si la ei dar sunt foarte putine.

Edited by BigAir

Nici eu nu-ți recomand plata cu cardul. Si despre seriozitatea lor am mari dubii...

Recent am comandat o casca de la ei, am platit cu cardul. La doua zile, primesc mesaj pe mail ca nu mai este pe stoc modelul/marimea respectiva, sa aleg altceva. Subliniez, doua zile LUCRATOARE, in conditiile in care in 6 zile teoretic trebuia sa am casca. Mailul ajunge in spam, nu-l vad. Pe site, comanda mea figureaz "in process" si platita, eu astept casca. La vreo 10 zile incep sa le scriu. Zilnic. Vreau sa sa faca replacement la comanda cu alt model. Intre timp, ma prind ca trebuie sa ma uit si in spam si gasesc mesajul lor. Le scriu din nou, ca vreau sa anulez comanda (in formularul de la conact) si sa-mi deblocheze banii (banii sunt pe card, dar la sume blocate, nu-i pot folosi). A patra zi le mai scriu odata, acelasi lucru. Raspunde in final o tanti care spune ca nu-i nici o problema, ordinul a fost anulat. Ii raspund pe loc ca e o problema pentru ca ordinul figureaza "in process" si "payed" si banii mei sunt blocati. Nu mi-a mai raspuns. In concluzie, am facut comanda la inceputul lui februarie si acum dau declaratii la banca sa-mi elibereze banii. Cam asta am primit de la fc-moto.

Intr-adevar au politica de retur. Dar probabil pierzi banii de transport, vreo 14 euro.

asa era sa patesc si eu cu ei ,aveau o casca M pe stoc pe site ,inspiratia a fost sa le dau mail si mi-au spus ca nu au M pe stoc nimic din ce doream

am mai invatat ceva

Salut! A mai comandat cineva de la baietii astia din Galati? Sunt de incredere? Voiam sa-mi iau o casca de la ei de pe site, am incercat sa-i contactez telefonic, dar numarul din Contacte este gresit! Ma gandeam mai bine sa intreb decat sa fac vreo alegere gresita! Mersi frumos!

De ce nu ar fi de incredere ? E un magazin la care probabil au muncit, nu cred ca face cineva efortul asta ca sa dea tepe ! Adaugi in cos, e datoria lor sa te contacteze pentru detalii, iti trimit marfa si tu o platesti ramburs...! nu vad care ar fi riscul :)

E o singura problema....ca nu m-a contact nimeni in urma unei comenzi! Si faptul ca numarul de telefon de pe site nu este real, ridica semne de intrebare! Nu vreau sa-mi pierd timpul cu ei daca nu sunt operativi si profesionali. Acelasi produs il pot comanda din Germania dar am zis sa incurajam si economia romaneasca!:) sa tinem cu ai nostri, dar se pare ca ei nu vor sa tina cu mine...pacat!

E o singura problema....ca nu m-a contact nimeni in urma unei comenzi! Si faptul ca numarul de telefon de pe site nu este real, ridica semne de intrebare! Nu vreau sa-mi pierd timpul cu ei daca nu sunt operativi si profesionali. Acelasi produs il pot comanda din Germania dar am zis sa incurajam si economia romaneasca! :) sa tinem cu ai nostri, dar se pare ca ei nu vor sa tina cu mine...pacat!

In cazul acesta, intr-adevar, e o problema,...ce anume ai cautat ? poate te pot ajuta eu !...daca binenteles, mai doresti sa incurajezi economia romaneasca :))