Jump to content
Sign in to follow this  
chrystopher_90@yahoo.com

Site-uri de cumparaturi

Recommended Posts

Eu am comandat de 2 ori de la ei acum 2 ani. Am ales din graba plata ramburs (initial am vrut sa platesc cu cardul) pentru care intr-adevar platesti ceva in plus. In 5-6 zile au ajuns produsele prin DHL. Mi s-a parut totul ok si comunicarea la fel, a fost in regula.

Shark S900 Ellipse, marimea l. Mersi mult!

Momentan nu aducem SHARK, suntem in tratative cu ei pentru a deveni distribuitori, insa nu pot sa-ti dau un raspuns exact referitor la acest subiect ! Iar strict acel model nu se mai poate aduce deoarece nu se mai fabrica !

Iti recomand NOLAN N85 VIRAGE N-COM pe negru sau alb, e o casca exceptionala, cu dotari similare modelului de la SHARK

post-41821-0-90986400-1362567311_thumb.jpegpost-41821-0-52355300-1362567324_thumb.jpeg

http://www.motoemotion.ro/casti-integrale/casca-integrala-nolan-n85-virage-n-com.html

Ti-o dau cu 785 lei transport inclus ! pretul de lista ce se practica in Europa pentru aceasta casca este de 1122 lei.

Disponibila cu livrare in 48 de ore, plata ramburs !

O zi buna iar daca ai nevoie de mai multe detalii nu ezita sa ma contactezi (0740058601)

Edited by emypavel

daca va uitati putin la feedback-ul clientilor, veti observa ca au foarte multe reclamatii https://www.facebook.com/pages/FC-Motode/128729500493529?fref=ts

Am comandat si eu acum 1 an insa timp de cateva zile, nu au spus nimic dupa care, m-au anuntat ca produsul nu exista pe stoc si trebuie comandat...am renuntat la comanda cu un raspuns la acel email pentru ca asta ar fi insemnat un timp foarte lung de asteptare...nu stiu care e problema in acest sens, dar nu da bine la business, parerea mea !........si toate astea m-au determinat sa deschid o afacere in acest domeniu si sa ofer clientilor mei, ceea ce acestia nu gasesc in alta parte decat, poate, ocazional...preturi bune, fidelizare, seriozitate maxima, comunicare transparenta si clara !

Fc-moto VS Louis, in privinta logisticii si a serviciilor, diferenta de la cer la pamanat, Louis cu adevarat profesionisti, operativi cu o buna retea de suport clienti !

Edited by emypavel

Am luat un Caberg Ego pana la urma! Mersi de recomandare dar Nolan nu era printre preferintele mele! Bafta mare!

Am luat un Caberg Ego pana la urma! Mersi de recomandare dar Nolan nu era printre preferintele mele! Bafta mare!

S-o porti sanatos ;)

dece nu comandati direct de pe co.uk? am comandat de doua ori, ultima data mi-au ajuns instant, comandat joi seara si ajuns coletul in Olanda luni dimineata

ce nu gasiti pe weemoto gasiti aici http://www.cmsnl.com/

tare de tot cmsnl.com , nu stiam de el, merci de informatie

tare de tot cmsnl.com , nu stiam de el, merci de informatie

imi pastrez parerea, siteul e foarte fain, insa vad ca au preturi foarte foarte mari :(. exemplu concret: filtru pentru motoreta mea pe wemoto.co.uk este 25 euro si ceva, in timp ce pe cmsnl.com e 47 euro! :eek: . de ce?!

Salutare!

A comandat careva de pe fc-moto.de? Ati primit si produsele? :)

Am comandat luna trecuta prin 20 o geaca(plata cu cardul) si de atunci tot astept un semn... Am primit doar un mail generat automat saptamana trecuta, in care m-au anuntat ca inca proceseaza comanda si ca termenul estimat de livrare e.....(era gol campul :-L ). Am incercat sa ii contactez prin formularul lor de pe site dar nici un raspuns.

Tin sa precizez ca geaca(de marimea mea) a aparut ca fiind pe stoc si totul ok.

Edited by usercalin

Stai linistit ca sunt seriosi. Eu am comandat in mai multe randuri de la ei, n-a fost nici o problema. O singura data am avut o problema cu o intarziere, cand am comandat o casca, pentru ca au zis ca era gresit stocul pe site, si de fapt nu aveau, dar mi-au adus-o de la furnizor...a durat ceva mai mult, dar am primit-o.

Rabdare ca va veni. Eu de la ei mi-am comandat casca, manusi si cizme in total vreo 3000 si ceva de RON acum 2 ani si au venit. Casca mi-a venit marime gresita si alt colorit, le-am trimis-o inapoi prin posta romana si mi-au trimis inapoi casca, care trebuia ba mai mult decat atat mi-au dat si banii pe transportul castii returnate dupa ce le-am dat chitanta scanata pe mail. Un coleg de birou si-a comandat si el o casca de vreo 400 EUR + un costum ce i-a venit saptamana trecuta (Alpinestars din 2 bucati de vreo 500 si ceva de EUR parca) si nu a avut probleme. SIngura problema a avut-o un alt coleg de birou ca nu au mai avut pe stoc ce vroia el si a trebuit sa anuleze comanda. Oricum toate aceste comenzi au fost platite la livrare deoarece nu stiu ce tip de card trebuia si noi nu aveam asa ceva si nu am murit niciunul pentru vreo 8 EUR sau cat e taxa ca platesti la primirea coletului. :)

P.S. Nu incerca sa ii suni, ca si eu ii sunam disperat zi de zi, probabil nu stau sa dea banii si pe oameni care sa raspunda la telefoane, vor raspunde pe mail, cu intarziere, insa vor raspunde. Vezi ca mai e oricum un topic despre fc-moto.de pe undeva pe aici unde am si postat la vremea respectiva problema mea cu ei... repet, nu ai de ce sa iti faci griji, sunt foarte ok.

Edited by RedCap

Stai linistit, sunt neseriosi :)

Verifica junk mail, posibil sa fi primit mail in care-ti spune ca produsul nu mai este pe stoc. Caz in care va trebui sa mergi la banca sa-ti deblocheze banii, probabil, pentru ca ei raman la "sume blocate" si nu-i poti folosi (dar sunt in contul tau)

La inceputul lui februarie am comandat o casca. Dupa vreo 10 zile in care am vazut ca nu se intampla nimic (comanda figura platita si "processing") am inceput sa le scriu zilnic. La vreo 3 zile mi-a dat prin cap sa caut in "junk" si gasesc mailul, primit la doua zile (lucratoare) de la comanda prin care mi se spunea ca nu e pe stoc si comanda a fost anulata. Am verificat contul, banii erau blocati dar erau acolo. Le-am scris sa-mi anuleze comanda sa-mi pot folosi banii. Dupa vreo 5 zile, o tanti imi scrie ca nu e nici o problema, comanda a fost anulata pentru ca produsul nu e pe stoc. In fine, a urmat un lung sir de mailuri fara succes, ei imi raspundeau cam la 4 zile si eu le scriam zilnic, am incercat sa sun doua zile la rand (vreo 10 apeluri) si de fiecare data operatorul de limba engleza era ocupat. Dupa vreo 3 saptamani si hartii completate la banca, mi-a deblocat banca banii.

Morala e ca niciodata sa nu platesti cu cardul la ei. Daca mai sapi pe forum o sa mai dai de oameni care se plang ca au primit comanda gresita, dar din fericire aveau plata la destinatie asa ca n-au luat teapa.

Edited by Lupul Gri

Nasol... Eu am un primit mail de la ei ca inca proceseaza comanda si ca dureaza mai mult cel mai probabil pt ca asteapta dupa furnizori. Sper totusi sa o trimita la un moment dat. Mai astept vreo saptamana doua pana sa anulez.

poti verifica daca produsul mai figureaza inca in stoc... daca mai exista, e semn bun :D

Am oservat ca in ultima vreme au aparut din ce in ce mai multe site-uri de profil.

Iar ca sa nu mai deschideti fiecare cate un topic pentru fiecare site, v-am facut acest topic special pentru discutii despre site-urile ce tin de Echipamente, Accesorii, Consumabile sau chiar si Motociclete.

discutie placuta

Plictiseala mare, ă?

nu, doar incerc sa-i ajut pe cei care tot intreaba de fiecare site in parte. cred ca ti-ar fi mai usor sa intri aici si sa cauti ce site-uri sunt unde poti gasi ceea ce vrei pt motor. ;)

Postez doar ca vreau sa ajut nu sa fac reclama...de ceva timp caut ulei Motul 300v la un pret mai bun si din pacate cu inceputul sezonului toate preturile au crescut insa am gasit aici http://www.car-parts.ro/piese-auto/ulei-motul-300v-4t-factory-line-sae-10w40-4l la un pret acceptabil si chiar mai ieftin decat motul 7100. 199 lei. Sper ca am fost de ajutor si repet nu am nici o legatura cu magazinul. Asfalt uscat!

Intamplare patita de un prieten acum vreo doua saptamani:

Comanda o pereche de panataloni. II vin intr-o saptamana. Cu plata la primire. Din pacate nu ii sunt buni si ii returneaza. Dupa un schimb de mailuri ii trimite inapoi, plateste curierului din Romania 200 ron, si ii vin alti pantaloni, ii sunt buni. Si platesc ei transportul la cea de-a doua pereche de pantaloni.

Concluzia ar fi ca fc-moto sunt seriosi.

2 casti, viziera, tankbag toate primite ok, am comandat cu plata la livrare.

Apelati cu incredere. E un baiat foarte de treaba si are in mare preturi bune. De 2 ani am tot cumparat de la el pt revizie...pt intretinere. Recomand.