Jump to content

Recommended Posts

• Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deocamdata nu am cumparat nimic insa am gasit cateva produse interesante din punct de vedere al raportului calitate/pret pe Moto-gear.ro si as vrea sa stiu daca ati comandat ceva de acolo si cum au fost produsele.

Castile alea sunt suspect de ieftine...posibil sa fie copy-paste made by chinese :). Eu nu am gasit casti ICON sub 400 ron nici la mama reducerilor.

Edited by ZYB

Si eu am fost sceptic cu privire la acele preturi... cred ca e mai degraba o greseala. Nu are cum sa fie o casca de peste ocean mai ieftina la noi decat la portile fabricii.

Castile alea sunt suspect de ieftine...posibil sa fie copy-paste made by chinese :). Eu nu am gasit casti ICON sub 400 ron nici la mama reducerilor.

Deja noua colectie Icon a aparut de ceva timp , ce au moto-gear la reducere sunt articole din colectia veche de cel putin 4 ani :) trebuie sa scape cumva de ele .Asta daca au ce zic ei acolo pe site :)))

Deocamdata nu am cumparat nimic insa am gasit cateva produse interesante din punct de vedere al raportului calitate/pret pe Moto-gear.ro si as vrea sa stiu daca ati comandat ceva de acolo si cum au fost produsele.

RECOMAND CU MARE CALDURA! Foarte de treaba nea Sorin. Te tine la curent in leg cu comanda si o primesti in siguranta.

cu cea mai mare caldura recomand moto-gear si vorbesc din proprie experienta am comandat toate piesele pt revizie si nu am intampinat nici-o problema si sa nu mai punem faptul ca am primit si un discount de 10% :)) bafta multa!

Recomand, sunt seriosi iar marfa de calitate!

Referitor la acele casti, sunt sigur ca nu sunt copii made in china ci doar produse care au intrat in lichidare stoc!

Sorin e un super baiat iar daca aveti dubii legat de produse, va sta la dispozitie si lamureste totul de la bun inceput incat sa nu ai surprize cand primesti marfa!

cumparat cauciuc metzeller 160/60/17 370 ron dot 2009 super ok

eu cred ca sunt preturi destul de accesibile in comparatie cu unii bisnitari din romania ma bucur ca este concurenta chiar daca sunt lichidari de stocuri produsele sunt bune

Ieri am trecut pe la sediul celor de la moto-gear si am vazut o casca la suma de 190lei ICON.

Am ramas fara cuvinte, arata bestial. Calitatea vb de la sine. Va asigur ca nu este made in china!

• 3 weeks later...

Salutare, ma bate gandul sa imi iau o motocicleta, un hornet de prin 2000 mai precis, am tot cautat pe net probleme si fiabilitate si acum am ajuns la anunturi, cel mai aproape de mine e cluj-ul , am gasit pe multe site-uri anunturi de la o anumita firma : http://www.motomus.ro/ si se lauda cu transport pe o anumita ruta, motocicletele sunt adue si italia si au vama platita, pe langa ce au pe site am mai vazut si alte motoare puse pe bikeshop tot de la ei ( se vede magazinul in pozele postate ) . Bun, ajungem la dilema mea, a cumparat cineva de la ei ? ce ar trebui sa am in vedere, ei mai zic ca dau si grantie 12 luni si in rate, au preturi ok, va rog daca stiti sau a-ti achizitionat de la ei sa postati pareri pro si contra. Am gasit ceva despre ei dar putin intr-un alt topic despre achizitie moto, acolo se mai preciza si de ceva Motolouis care nu stiu daca sunt tot ei

Un moderator va rog sa mute topicul unde crede el ca e folositor ( am observat ca nu sunt nici pe deaproape la locul potrivit- echipamente si accesorii )

Edited by misulikkkk

eu le-am spus ca vreau rar-ul facut si in cateva zile l-au si facut ca e pe baza de programare, eu sunt din buc si mi l-au adus acasa cu 0 costuri suplimentare...

ca sa iti faca rar-ul trebuie sa dai un avans ca altfel nu il fac, poti sa le zici ca vrei si numere rosii, eu nu am vrut ca mi-am pus direct definitiv si nu avea rost sa mai dau niste bani aiurea..

am dat un avans de 500 lei, RAR-ul costa 350 lei, nr provizorii in jur de 60 lei costa..

eu mi-am luat un Honda silver wing 600 de la www.scutere-cluj.ro care costa mult sub ce aveau cei de la motomus( cei de la motomus sunt mai profi, iei motorul complet servisat)

pe mine m-a costat total 770 lei( RAR + asigurare 6 luni + taxa CEC + taxa posta + traducere contract vanzare-cumparare + etc..)

Multumesc mult pentru raspunsuri, o sa fac rost de bani, sper repede si ii contactez, va tin la curent cu impresii despre respectivii

Pe respectiva am pus ochii http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-hornet-din-1999-500447.html

Edited by misulikkkk