Sari la conținut

Prin Maramures cu Banditul


Postări Recomandate

frumoasa calatorie , felicitari multe poze de la Barsana :crack: , Rupea

am facut si eu traseul luna trecuta , merita de ajuns acolo

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe detalii despre traseu? Si evident mai multe poze ;)

Si eu tot scorpion :baldy:

 

Traseul nu este greu (daca nu setezi GPS-ul pe cea mai scurta distanta), trebuie sa pastrezi cat de cat drumurile principale.

post-28174-1281508670_thumb.jpg

De la Targu Mures in sus parasim drumul National si avem de mers pe drumuri judetene si acelea din timpul "dictaturii".

Pentru o enduroaica este super OK, dar eu am regretat ca nu am venit cu Dakar-ul. Drumuri in lucru, foarte multe gropi si culmea am dat si peste o portiune ce aproximativ 20 km cu criplura (dezastru).

La dus am pierdut foarte mult timp scotand o medie de drum de 55km/h, dar merita. peisajele sunt superbe.

post-28174-1281508928_thumb.jpgpost-28174-1281508946_thumb.jpg

Complexul monarhal de la Barsana mi-a dat sentimentul ca avem si noi "Meteorele" noastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot prahoveanca :baldy:

Ti-am cerut detalii legate de drum pentru ca ma bate un gand (de duca evident) si incerc sa conturez un traseu. Sa vedem ce iese pana la urma.

Super poate facem o iesire impreuna.....nu

 

Din cate am studiat si eu vad ca ai ajuns prin partile alea (Baia Mare - Cavnic...etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum mai bun (asfalt bun ) este Cluj , Dej, Baia Mare , urci pe Gutai , Sighet api revii pe valea Izei si daca vrei peisaje uci pe prislop spre acobeni , vatra dornei , bicaz , lacul rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super poate facem o iesire impreuna.....nu

Din cate am studiat si eu vad ca ai ajuns prin partile alea (Baia Mare - Cavnic...etc)

 

He, he, nu se stie niciodata pe unde ne-om vedea :baldy:. Da, am fost anul trecut si taaaare mult mi-a placut!

 

Drum mai bun (asfalt bun ) este Cluj , Dej, Baia Mare , urci pe Gutai , Sighet api revii pe valea Izei si daca vrei peisaje uci pe prislop spre acobeni , vatra dornei , bicaz , lacul rosu

 

Multumesc pentru informatii, voi tine cont de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...