Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

a fost in direct pe unul din posturi.. un (cuvant urat) de director de spital. De la Caransebes. Nu am retinut numele lui ca nu merita un asemenea imbecil sa-i citesc numele, dar el este totusi director de spital.

 

Un (cuvant urat) care fac pariu ca e mana'n mana cu tacsu ala doctor. Pai cum altfel poti sa fi cand afirmi in direct pe post, tu ca director de spital, ca nici unul din cele 4 victime nu e grav si nu va ramane cu sechele, desi unul cica are oasele fetei rupte.. deci lovit la cap destul de grav .. si .. atentie.. o banala "fractura la gamba".

 

Analiza sangelui e clar ca va fi manarita, ca sunt in Romania. Mai ales in contextu asta. Mai ales ca se pare ca asa e.. el s-a "refugiat" in sediul pulitiei din Caransebes , de unde continua sa ameninte cu moartea motociclistii si pe cei care au venit sa dea declaratii la pulitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Is curios sa vad cat stau mascatii cu muistul ala, sa-l pazeasca...

Cum (cuvant urat) masii se poate intampla asa ceva?!?!?!

Purtatorul de cuvant al organizatorului a spus ca data viitoare nu se va mai permite parcarea autovehiculelor, decat inafara aeroportului... Asta ca masura luata vis-a-vis de evenimentul de azi...

Io zic sa se pregateasca data aviatoare cu un lansator de rachete... Sigur nu mai trece nimeni pe pista, plm...

De ce nu au pus mana pe ei motociclistii, inainte sa se refugieze in politie?!?!? Ce (cuvant urat) mea mai cauta cladirea politiei in picioare, dupa ce cacatii aia au amenintat pe toata lumea cu moartea, din cladirea politiei?!?!?

Pe un alt topic se vorbeste mult, prost si fara rost de venirea HA in Romania... Daca unul din cei accidentati era membru HA, se rezolvau toate problemele astea in maxim 48 de ore. Fara martori... Plm...

Pana la urma e un (cuvant urat) cu tupeu, ca tat'so e sau a fost ceva sef PDL si care face ce vrea (cuvant urat) lui... In concluzie: (cuvant urat)!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In dreptul penal, conteaza starea de betie voluntara si este socotita ca fiind agravanta la infractiunea care se retine. Cu restul sunt de acord, n-are ce cauta pe strada." perfect deacord, dar ce ziceam eu e: ce a făcut ajunge nu mai are nevoie de nici o agravantă. e suficient ce a făcut chiar dacă îl scapă de alcool...

 

acum am auzit, eram sigur, cică nu a consumat alcool, acum au zis pe realitatea...

 

de aia ziceam că nu contează dacă a băut sau nu... că de scos l-au scos cu alcoolul...

poate îl scot nebun sau ceva...

 

păcat de accidentați, sper să fie ok.

 

untermensch manea ăla să stea la rece 1000 de ani...

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau ca nea' Orban ne vorbeste noua de "consiliul sigurantei rutiere", dar nu vorbeste de sutele de km de autostrada pe care le-a "facut" cat a fost ministrul transporturilor. Daca n-a fost in stare sa construiasca autostrazi, ci doar s-a ocupat de studii de fezabilitate. Apoi vorbea de utilitatatea radarelor fixe din localitati, dar nu vorbea de cardasia firmelor private impreuna cu autoritatile, care administrau acele aparate. Dupa parerea mea erau fix pix, radarele alea, am mers prin tara, aveam gps si ma atentiona unde sunt, iar in alte localitati stiam unde sunt. Normal, ca daca nu sunt drumuri, merge omul cu 50 in localitate si refuleaza in afara ei, pentru a recupera timpul pierdut. Cele mai grave accidente nu se intampla in localitati, ci in afara localitatilor si nu numai din pricina vitezei, ci din pricina drumurilor proaste. - Cazul cu tirul de pe autostrada, incarcat cu ciment. Datorita separatorului de trafic, nimeni nu a murit. Ce se intampla daca iesea pe contrasens si tampona frontal un autoturism ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca se pregateste musamalizarea in pasi grabiti.

 

prefectul Tunea, un alt cakat , spune ca la alcool test a iesit 0, deci fara alcool (desi martorii spun ca a refuzat testul la politie) , el nu crede ca a consumat droguri, ci doar ca e un pusti de bani gata, si care a "gresit" drumul, si ca s-a speriat intrand in multime.

 

romania si justitia, pulitia si procuratura, hai jet !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti head-hunting, acum aveti mecla cretinului

 

http://www.adevarul.ro/locale/resita/Resita_0_313168891.html

 

Organizatorii nu au nici o vina nu poti sa instalezi garduri pe toata lungimea aeroportului circuitul cred ca are 3 km si poate sa intre cu masina si prin iarba ca sa ajunga pe pista. E imposibil sa limitezi accesul. Singurul lucru care se putea face era sa limiteze accesul cu masinile pe aeroport dar de la poarta aeroportului pana la pista sunt aproximativ 500-800 metri care in acest caz trebuie parcursi pe jos.

In nici un an nu s-a intamplat asa ceva desi tot timpul concursurile s-au desfasurat fara garduri de protectie, vina e in intregime a soferului masinii, nici federatia de motociclism nici organizatorul Lupo Racing nu au nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost in direct pe unul din posturi.. un (cuvant urat) de director de spital. De la Caransebes. Nu am retinut numele lui ca nu merita un asemenea imbecil sa-i citesc numele, dar el este totusi director de spital.

 

Un (cuvant urat) care fac pariu ca e mana'n mana cu tacsu ala doctor. Pai cum altfel poti sa fi cand afirmi in direct pe post, tu ca director de spital, ca nici unul din cele 4 victime nu e grav si nu va ramane cu sechele, desi unul cica are oasele fetei rupte.. deci lovit la cap destul de grav .. si .. atentie.. o banala "fractura la gamba".

 

Analiza sangelui e clar ca va fi manarita, ca sunt in Romania. Mai ales in contextu asta. Mai ales ca se pare ca asa e.. el s-a "refugiat" in sediul pulitiei din Caransebes , de unde continua sa ameninte cu moartea motociclistii si pe cei care au venit sa dea declaratii la pulitie.

 

 

Ba ticule, sunt in total acord cu tine. Zice poola ala de doctor, ca nu are omu' nimic neurologic, doar oasele fetei i-au fost zdobite... Craniul este ok. Daca i-ar da cineva mooie la doctoru' ala cu un dindileu (compactor de asfalt) in asa fel incat sa nu-i afecteze oasele craniului, nu ar fi tot desfigurat pe viata?!?!? Mascatii sunt bodygard's pentru c.a.c.a.t.i.i aia din masina. Sa nu uitam ca PDL inca e la putere si asculta de tatucul Base... NU VREU SA FAC DIN ACEST POST O PROBLEMA POLITICA!!! Dar realiatea bate filmul... In ceea ce priveste acea "banala fractura", lasa-ma sa-ti spun ca am avut laba piciorului dret zdrobita si stiu cat de banala e treaba...

Io, sincer, i-as 'pusca...

Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar vai câți ar trebui linÂşați în țara asta.... am fi foarte obosiți câțiva ani de acum încolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sar fi intamplat daca masina cretinului ar fi fost incendiata in fata politiei?Va spun eu:in jumatate de ora autorii ar fi fost cunoscuti si arestati.Cacatul, in schimb, o sa scape usor.

De ce?Pentru ca politia e plina de muieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tacsu lu' cakatu ala in direct pe post la A3.

 

din ce inteleg, Ungur asta e si el cu permis de A. Spusese la un moment dat ca fiisu "lasase motocicleta acasa" , si ca vroia sa se inscrie in nu stiu ce asociatie moto din Resita.

 

In fine, tacsu pare mai mult decat socat, si chiar nu m-am asteptat sa fie prins la telefon si cu atat mai mult sa spuna ce a spus. Nu cred ca a jucat teatru, o daduse in plans in sfarsit pana sa-i taie legatura..

 

O stupida purtatoare de cuvant a Pulitiei tocmai spune ca va fi cercetat printre altele "vatamare corporala din culpa" si parasirea locului accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda eram sigur... vătămare din culpă... cum draqu din culpă? ce nu a putut să prevadă că dacă dă cu maÂşina peste cineva nu e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ta-su chiar părea afectat de idiotul de fi-su. După modul cum a vorbit, este de apreciat. Chiar și faptul că a acceptat să vorbească imediat după incident denotă faptul că omul ăsta are caracter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda eram sigur... vătămare din culpă... cum draqu din culpă? ce nu a putut să prevadă că dacă dă cu maÂşina peste cineva nu e bine?

 

De acord cu tine a fost tentativa de omor nu vatamare corporala din culpa a intrat intentionat in oameni si apoi a amenintat ca ii omoara pe cei care l-au urmarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uitati asa, din cauza unui handi..., e putin zis riscam sa ramanem fara curse pe aeroport, de cand se tin cursele eu am facut posibilu sa fiu si sa admir motoarele, acuma.... posibil de la anu sa stau si ma uit la soare si va zic eu, daca nu e vanat scapa si la anu face tot asa ca de atins sigur nu o sa se atinga nimeni de el... Uneori stau si ma intreb cum de am avut eu asa ghinion sa ma nasc, si sa cresc in orasu in asta, cand se intampla ceva bun, vin altii mai luminati sa la cap sa isi bata joc de munca oameniilor... Si totusi e bine ca nu am putut sa ajung, ca aveam de gand sa ma duc cu nepotumiu de 7 ani...

Editat de sergiu88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au sosit rezultatele de la analize : nu consumase alcool si nici droguri . Cei de acolo, spuneau ca abia se tinea pe picioare. Pe cine sa credem ? Incadrarea la "vatamare corporala - din culpa" a facut-o un reporter, n-ai cum ca procuror, ca dupa audieri sa incepi urmarirea penala pentru asa ceva, cand individul intra deliberat pe suprafata circuitului, desi cunostea foarte bine ca acolo se desfasoara un concurs, iar ca rezultatul actiunii sale poate pune in pericol integritatea fizica a persoanelor prezente. Mai mult, a trecut de barajele de cauciuc, a executat circuitul in sens invers, cu viteza, nu a oprit la indemnul celor prezenti, nu a franat nici atunci cand in fata lui se aflau concurenti (minori), spectatori si stuff organizatoric. A intrat constient fiind in cei de pe margina, accidentandu-i, a parasit locul accidentului si si-a continuat cursa nebuna de drumurile publice. Nici at. cand a intalnit un baraj nu a oprit, a tamponat microbuzul si a fugit. Stiindu-se incoltit, s-a ascuns in curtea politie, care (politie), mai devreme ori mai tarziu oricum il prindea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mie mi-a placut de Realitatea. imediat dupa reportaju de la caransebes au bagat rpd reportaje cu si despre problemele dintre motociclisti si ceilalti soferi. Ca si cum ceea ce s-a intamplat pe circuit e vreun exemplu din clasica raca dintre soferii de motociclete si cei de masini .

 

 

:crack:MAH TELEVIZIUNILE ASTEA SUNT NORMALE LA CAP?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...