Sari la conținut

08.08.2010 - SOFER INTRAT PE CIRCUIT MOTO LA CARANSEBES


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

:baldy: din puscarii de maxima securitate mai evadeaza oameni.

pe terenuri de sport arhi super omologate si sigure mai intra dementi.

sa tii apararea astora tre sa fii macar la fel daca nu antrenorul lor

intotdeauna e loc dde mai bine dar aici nu-si are rostul....poate vreti sa va testati limitele intr-o discutie in contradictoriu dar incercati sa nu plecati din pozitia penibilului.

mai oameni buni au fost raniti niste sportivi care isi dau interesul si fac sacrificii in conditiile actuale.

gandire de inchizitori care au drept la vot!

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 593
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu cred ca intruneste conditiile pentru a fi cercetat in libertate. pana acum nu a demonstrat ca este violent in trafic, pe strada, acasa etc.

 

daca acea cursa nu a fost aprobata, si amenda e greu de dat.

 

mama ce stofa de avocat am.

cu mare regret iti doresc sa te calce un pic si dupa aia taticu' lui sa te scoata pe tine vinovat.

ps. nu ai stofa de avocat! cel mult de bulan.giu.

pofta buna in continuare la mestecat rahat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici cam are dreptate tatal tampitului.

 

Regula intr-o tara civilizata este urmarirea penala in stare de libertate. In SUA te judeca si pentru crima in stare de libertate in anumite conditii. Pana nu esti declarat vinovat, baneficiezi de prezumtia de nevinovatie. La noi se cam exagereaza cate odata cu arestarea preventiva.

 

Ca sa nu-mi sariti in cap, asta nu inseamna ca nu cred ca trebuie sa fie condamnat. Dar nu arestat preventiv. A fost arestat doar din cauza scandalului mediatic. Si nici nu cred ca o sa tina hotararea mai sus.

Mor cand vad exemplele astea de rahat. Dar de unde stii tu atatea si cat de bine informat esti? Eu cunosc ceva persoane care au facut arest preventiv de le-au sarit capacele in SUA, au facut chiar si prin alte tari pana au fost extradate. Cunosc si un caz in care a facut arest in doua tari( inclusiv SUA) si la proces a fost incadrat fellony numai pt. simplu fapt ca trebuiau sa isi motiveze atatea luni de arest preventiv, si pe motiv ca nu s-a supus testului poligraf. Asa ca mai scuteste-ma cu exemplele astea de doi bani. Si gandeste-te ca aici nu era ceva de genul, adica ceva care sa fie "so damn blunt" cum e in cazul de fata. Aici nu este vorba de un accident de circulatie, unde inteleg, da dom'ne a scapat masina de sub control, nu a avut nici cea mai mica intentie sa accidenteze/omoare pe cineva. Se mai intampla si chestii din astea, este inevitabil sa nu existae accidente.

 

O sa iti dau si un caz de pe meleagurile noastre, ca sa vezi cum sta cu incadrarea asta:)

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=stiri...rivita-sub-roti

Ce zici, se potriveste un pic cu cazul de fata?

post-7210-1281505645_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare mirare daca nu or sa scoata vinovati si spectatorii sau victimele la modul: "cine v-a pus sa stati in fata lu' ala?"

Am vazut la unele posturi de stiri cum se marseaza pe ideea ca nu ar fi fost autorizat de politie sau nu s-ar fi stiut ca e un concurs acolo pe aeroport.

Nu stiu cum sa mai faca sa il scoata pe kretinul ala nevinovat.

"era beat dom'le, nu mai stia ce face"

"s-a speriat "

 

Victimele lui se pare ca nu mai au nici un drept.

Cum zicea acel cacao de director de spital din caransebes:

"are o simpla fractura de tibie" si

" nu are fractura craniana are numai o fractura a oaselor fetei "

 

Nenorociti.

Se pare ca in tara asta nu mai avem speranta decit de judecata lui Dumnezeu. Pacat ca judecata aia vine cam tarziu...

 

Tot n-am inteles ce au unii cu medicii si o iau personal de data asta. Precizarea legata de fractura oaselor fetei a fost facuta pentru ca reporterul nu pricepea - o fractura a fetei e destul de grava, de regula trebuie sa investighezi daca nu exista concomitent si o fractura de baza de craniu, de coloana cervicala sau o leziune a creierului prin mecanism indirect, dar daca nu se gaseste nimic in acest sens, pacientul e ingrijit mai departe de un chirurg maxilo-facial, fara sa mai fie considerat in risc vital. Fracturile de tibie pot fi simple sau complexe, unice sau multiple, cominutive, deschise, etc. Medicul a comunicat un diagnostic, de ce ar fi nenorocit pentru chestia asta?

Concluzia era ca victima a suferit un traumatism al fetei si o fractura simpla de gamba, dar viata nu ii este in pericol. Trebuia medicul sa pretinda ca situatia era mai grava pentru a da satisfactie... cui? Presei, televiziunii, cetatenilor revoltati? Vrem sa traim intr-o tara civilizata, dar oare meritam acest lucru? Ne revoltam pe buna dreptate ca intr-un concurs se poate intampla asa ceva, dar ne legam de medici - unde dai si unde crapa...

Ca tot spunea cineva mai sus - in USA probabil cei din masina de politie prezenta la eveniment, sau chiar unii din participanti, posesori de arme de foc, il ciuruiau pe sofer inainte de a iesi de pe pista; ca asta era un semn de civilizatie sau nu, ramane de dezbatut, dar era un mod de a a se asigura securitatea. Europenii prefera o politie mai "emasculata" pentru ca au o traditie a totalitarismului generatoare de fobii, iar romanii sunt total senini din toate punctele de vedere - normal, dupa parerea mea, pentru ca nu avem inca experienta in organizarea unor evenimente de acest gen in noul context socio-cultural in care politia si securitatea nu mai tine pe nimeni din scurt si in care baietii cu bani - si nu numai - au impresia ca pot face orice.

Interesanta si teoria cu pariurile - niciodata nu esti destul de paranoic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.diferenta fata de romania este ca acolo organizatorii isi fac meseria constiincios, cel care semneaza arpobarea o face responsabil etc.

 

2.apoi, lucrurile se precipita un pic. azi am inteles ca s-au aruncat cu diverse lucruri in el inainte de a lovi oamenii.

 

3.parerea mea este ca nu e un pericol public.

4.eu cred ca intruneste conditiile pentru a fi cercetat in libertate. pana acum nu a demonstrat ca este violent in trafic, pe strada, acasa etc.

 

5.daca acea cursa nu a fost aprobata, si amenda e greu de dat.

 

6.mama ce stofa de avocat am.

1.Asteapta tu in romanica circuit moto ca sa poti face oficial ceva...pana atunci ne descurcam cum putem,ne dam unde putem.si speram sa ramanem vii.diferenta o fac banii,conducerea sportului cu motor,guvernul,etc.aia semneaza doar hartia ,responsabil, pt ca are deja o infrastructura pusa la punct.si chiar la ei se intampla incidente cu securitatea,atat ca nu sunt mediatizate excesiv,pt ca nu apar victime.

2.au aruncat cu cauciucurile de balizaj abia dupa ce a trecut in tromba printre copiii de la start...asta pt ca vedeau ca nu are intentia sa opreasca,dupa ce toata lungimea circuitului a fost atentionat sa opreasca.ce ai fi vrut, sa se puna in genunghi si sa ii pupe talpile???

3.parerea ta=pastreaz-o! sau daca vrei , procesul cred ca va fi public.hai sa o spui alaturi de ceilalti care vor fi de fata...te tine?

4.eu cred ca o dai in gard rau de tot!!! ori nu ai citit, ori esti ingust,ori nu mai inteleg...toate posturile tale au fost cam jumate pe margine, sa nu zic altfel...nu ai citit ca avea 7amenzi in 2 ani ???si daca esti baiatu lu'tata, fii sigur ca daca ai facut o depasire pe dubla continua sau pe rosu la semafor, nea gaboru' o sa iti dea numai ca nu ai avut centura, in rest inchide ochii.Asta referitor la trafic.Ca sa nu mai vb de comportamentul prin cluburi , etc.Sa o lasam balta...Chiar crezi ca el iesea cu colegii la bere si consuma numai suc de fructe natural, si deodata s-a apucat de bautura 2/mie??? plus ca a fost omisa testarea la droguri usoare(sau manarita).

5.cursa figura in calendarul national de competitii.daca nu crezi , intra pe siteul FRM, pariez ca nu ai facut-o pana acum, dar te-ai trezit sa deschizi gura,ca sumedenia de ziaristi care urla ca nu a fost organizata legal...asta inseamna ca nu trebuia obligatoriu,ci doar la alegerea organizatorului , sa fie prezenti pompieri si politisti sau jandarmi.Toata lumea s-a trezit ca pe ei nu i-a anuntat nimeni de concurs...pana si casa de pensii din caransebes, si inspectoratul pentru frecat menta,si chiar asociatia de stat la rand la lapte nu au fost anuntati...

6.ai o stofa...de sters...

Ca de obicei, se expun pareri si pareri, ale multor care nu au fost de fata , dar nici macar nu au rabdarea sa citeasca (nu numai aici) parerile celor in masura sa stie adevarul:martori,oficiali,piloti,etc.Si atunci se trezesc unii ca tine sa o dea de gard ca vezi doamne, soferul e cel mai corect si cel mai nevinovat....

Stii ce: cresti mare, fa un copil si apoi unu ca asta sa ti-l arunce de pe trotuar, sau macar sa il puna in pericol.Asa-i ca vezi negru actionezi in consecinta?

Poate te-ai fi dat tu pe hungaroring,serres, sau eu mai stiu pe unde si vrei sa ne dai acu muci, dar nu fa comparatie cu romania.Abia dupa dce si tu si noi si toti vom fi corecti vom putea sa ne judecam ca natiune.

Pana atunci ramanem la locul cunoscut : in r.a.h.a.t !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pedeapsa nu ar trebui sa se masoare doar in ani de puscarie pentru ca nu e asa de relevant.

sa dau un exemplu ca sa intelegeti la ce ma refer:

jiji becali a facut puscarie cateva saptamani. i-a afectat un pic orgoliul dar i-a trecut repede.

patriciu a stat o singura seara la parnaie si a iesit bazaind.

nu cred ca e jiji mai tare decat patriciu ci, pur si simplu, el in copilarie a trait probabil in conditii si mai mizere (chiar el a povestit de multe ori). chiar daca acum are palat si maybach, e obisnuit si cu mizeria. patriciu in schimb probabil ca nu a vazut in viata lui trai de puscarie si de aceea s-a inmuiat instantaneu.

deci, ce e pentru unu ceva de nesuportat, pentru altul poate fi floare la ureche.

Niciunu' din aia de care zici n-a facut nicio zi de puscarie, ci zile de arest preventiv, ceea ce e cu totul altceva. Eu vorbeam de pedeapsa, nu de preventiv.

Mesaj completat

si daca ii dadeau drumul nu manca si el supa cu paiul acum?exact asta ii doresc...supa si paiul futu-i mama lui...eventual si mainile rupte sa nu poa' sa se stearga la koor.

Facem pariu ca nu-i dadea nimeni mai mult de un branci? Astea cu "fac brigada, bla, bla" le tot aud, dar de vazut, oha!

Mesaj completat

Du-te in SUA intra cu masina intr-o multime care participa sau asista la un concurs sau demonstratie moto-auto si daca nu te impusca politia scriene din parnaie daca ai avut dreptate!Confunzi prezumtia de nevinovatie cu vinovatia evidenta!

Nu confunda nimic. Poa' sa-l vada o tara intreaga bagand cutitul in victima, pana nu se da o sentinta la tribunal e nevinovat dpdv legal.

Mesaj completat

"Pentru ca raul sa triumfe, e de ajuns ca oamenii buni sa nu faca nimic"

Ceea ce se si intampla mai tot timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca va fi cercetat sau nu in stare de ebrietate de puscarie tot nu ar trebui sa scape pentru ca sunt mai multe infractiuni, conducere in stare de ebrietate

 

Art. 336 Conducerea unui vehicul sub influenta alcoolului sau altor substante

(1) Conducerea pe drumurile publice a unui vehicul pentru care legea prevede obligativitatea detinerii permisului de conducere de catre o persoana care, la momentul prelevarii mostrelor biologice, are o imbibatie alcoolica de peste 0,80 g/l alcool pur in sange, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani sau cu amenda. DAca bine am inteles de la tv avea o alcolemie de 2 la mie.

 

"Fapta prin care s-a pricinuit integritații corporale sau sanatații o vatamare care necesita pentru vindecare îngrijiri medicale mai mult 60 de zile se pedrpseÂşte cu închisoare de la 2 la 7 ani."(art 182 c.p.)

 

Art. 338 Parasirea locului accidentului ori modificarea sau stergerea urmelor acestuia

(1) Parasirea locului accidentului, fara incuviintarea politiei sau a procurorului care efectueaza cercetarea locului faptei, de catre conducatorul vehiculului sau de catre instructorul auto, aflat in procesul de instruire, ori de catre examinatorul autoritatii competente aflat in timpul desfasurarii probelor practice ale examenului pentru obtinerea permisului de conducere, implicat intr-un accident de circulatie se pedepseste cu inchisoarea de la 2 la 7 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completare:

Pozele nemernicilor la Judecatoria Resita , in boxa acuzatilor :

Primul e Ungur, soferul, al doilea e branzei, "copilotul" :

post-45510-1281512069_thumb.jpg post-45510-1281512112_thumb.jpg

 

-- si ca noutate, vor sa faca investigare la IML Timisoara, sa constate loviturile primite de la cei care "i-au agresat" in sau langa sediul politiei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind intai aici http://www.micutulandreifilimon.com/ si dupa aceea dincoace http://www.caon.ro/stiri/im:caon:news-cara...100810-04184409 nu am regret mai mare decat acela ca avocatii vor sa investigheze vatamarile suferite de inculpat pe baza expertizei medicilor legisti si nu a unui raport de autopsie... In principiu consider ca e prea putin sa fie doar omorat (optez pt versiunea cu intors genunchii pe dos) dar decat sa-l scoata sleahta lui afara basma curata si sa ne rada tuturor in nas ar fi fost preferabil, desi probabil ca "agresorii", motociclisti sau nu, nu ar fi beneficiat de toate invatamintele cedo.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saracutii de ei, cum au fost ei mangaiati de motociclisti si cat de tare sufera acum ca ii dor degetelele si le trebuie raport medico-legal, nu cumva sa aiba traume... Asa arata niste indivizi batuti? Sunt convins ca aia din spital arata mai bine ca ei si acum e momentul sa se ingrijeasca de ranile lor si nu de starea nefericitilor din spital. Jegosii!!

 

Si mai auzisem la stiri ca desi initial procurorii au vrut sa ii acuze de "tentativa de omor", nu exista suficiente probe si declaratii. Cum nu exista declaratii? Atatia oameni acolo, am citit vreo 4-5 opinii de la oameni diferiti care au spus clar: "radeau, injurau, faceau semne obscene... au ochit spectatorii si-au intrat in ei accelerand desi aveau posibilitatea sa iasa de pe pista prin alte locuri fara spectatori".

 

Mi-e lehamite de toate, de absolut tot si toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-- si ca noutate, vor sa faca investigare la IML Timisoara, sa constate loviturile primite de la cei care "i-au agresat" in sau langa sediul politiei !

 

Si uite asa, usor usor, din agresori, nemernicii devin victime. :baldy:

Tipic romanesc...

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ungur ramane in arest preventiv:

 

"Tribunalul CaraÂş-Severin a respins recursul formulat de către Cristian Ungur împotriva hotărârii Judecătoriei ReÂşița de arestare preventivă a acestuia pentru 29 de zile. Dezbaterea din sala de judecată a fost un adevărat regal oratoric"Sursa:CAON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vor scapa asa usor de lege, sa fiti siguri ca nu vor mai iesi din case prea curand. Nu vor scapa intregi :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum nu sa mai auzit nimic de ala ce a omorit un motociclist pe pod la otopeni la fel nu o sa se mai auda nimic nici de asta .suntem in Romania unde cloaca este pea mare ca sa mai avem incredere in institutiile statului .Cit despe razbunare , pedepse etc sunt chiar curios ce ar spune cind cei ce cer asta se trezesc cu un pistol in mina.

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desfasuratorul recursului de azi in procesul celor 2 tampiti :

UPDATE: ORA 11.10

Tânărul care a provocat tragedia de pe pistă a izbucnit în plâns în boxa acuzaților Âşi Âşi-a exprimat regretele pentru fapta sa. "Îmi pare rău pentru ce s-a întâmplat. Nu mai sunt în stare să spun nimic. Vreau să fiu liber", a declarat în această dimineață Cristian Ungur, în boxa acuzaților. Între timp, ultimul avocat angajat al familiei Ungur a cerut o amânare de 30 de minute, ca să studieze dosarul.

UPDATE: ORA 11.45

Avocații cer eliberarea tânărului considerând că motivarea Judecătoriei Resita pentru arestarea preventiva este ridicolă. "Sunt stupefiat că acest tânăr, absolvent al facultății de medicină, al cincilea în promoție, a fost arestat preventiv pentru că fapta sa a oripilat opinia publică. Sunt stupefiat că Parchetul a cerut arestarea lui pentru vătămare corporală sau tulburarea ordinei Âşi liniÂştii publice", a declarat avocatul Cosmin Bolosin, în urmă cu câteva minute. Cei trei avocați ai familiei Ungur cer chiar in aceste momente casarea sentinței dată de Judecătoria ReÂşița Âşi punerea tânărului in liberate.

UPDATE: ORA 11.55

Instanța s-a retras pentru deliberare

La polul opus, procurorii îÂşi exprimă uimirea față de capetele de acuzare ale tânărului, care sunt trei la număr: lovire ?i vătămare corporală gravă, tulburarea lini?tii publice ?i conducere sub influen?a băuturilor alcoolice. ?Sunt multe infractiuni, 3 părți vătămate. Presa Âşi-a făcut datoria. Ce garanții există că nu va face la fel?! Nu am văzut atâtea infracțiuni concurente?, spune Laura Iancu, prim procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul CaraÂş-Severin.

UPADTE: ORA 12:15

Instanța Tribunalului CaraÂş- Severin nu s-a lăsat impresionată de lacrimile tânărului Cristian Ungur, care a băgat la spital patru persoane, după ce le-a luat pe capota maÂşinii sale. Nici tertipurile avocățeÂşti Âşi nici argumentul unui student eminent nu i-au făcut pe judecători să îÂşi schimbe poziția. Astfel, Cristian Ungur rămâne la arest pentru 29 de zile.

4.jpg

Comentarii oficiale:

"""Tribunalul CaraÂş-Severin a respins încercarea avocaților de eliberare a lui Cristian Ungur din arestul preventiv. Procurorul de caz a invocat numărul mare al infracțiunilor comise de tânăr, precum Âşi faptul că sunt nu mai puțin de trei părți vătămate. În plus, a subliniat faptul că acesta reprezintă în continuare un pericol pentru societate. Judecătorii au respins în consecință recursul Âşi Cristian Ungur rămâne în arest pentru o perioadă de 29 de zile.

?Completul din cadrul secției penale a Tribunalului CaraÂş-Severin a hotărât respingerea ca nefondat a recursului exercitat de inculpat. În consecință, s-a consfințit încheierea judecătoriei ReÂşița prin care s-a dispus arestarea preventivă pe 29 de zile. Încheierea in extenso a hotărârii se va redacta în 24 de ore. În esență, noi am opinat că acest pericol social concret pentru ordinea publică a fost reținut în principiu corespunzător de către Judecătoria ReÂşița. S-a ținut cont de circumstanțele în care s-au săvârÂşit faptele, de atitudinea inculpatului Âşi de întregul context care a dus la urmările bine cunoscute?, a declarat judecătorul Rustin Ciasc, purtător de cuvânt al Tribunalului CaraÂş-Severin."""

Editat de cry_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum nu sa mai auzit nimic de ala ce a omorit un motociclist pe pod la otopeni la fel nu o sa se mai auda nimic nici de asta .suntem in Romania unde cloaca este pea mare ca sa mai avem incredere in institutiile statului .Cit despe razbunare , pedepse etc sunt chiar curios ce ar spune cind cei ce cer asta se trezesc cu un pistol in mina.

Bravo , chiar asa este. Sa stii ca si eu tot cu accidentul ala faceam o comparatie , in capul meu. Si mai ales , cu urmarile (puscarie , capatini rupte , razbunari , etc). Se mai stie ceva de criminalul ala ? Ciu-ciu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i iubesc pe avocati, imi e sila de cretinul asta insa dincolo de aberatiile gen "punisher", "rupe-i capul" etc, daca stam la rece si judecam dupa LEGE, raportat la incadrarea juridica, arestarea mi se pare excesiva ...

in mod normal se impune asta la infractiunile cu violenta sau pentru e se impiedica infuentarea martorilor/dovezilor iar vatamarea corporala nu-i infractiune decit daca cel (cei vatamati) au peste un anumit numar de zile de ingrijiri medicale, lucru despre care inca nu s-a pronuntat nimeni indreptatit ...

si in necinstea lor, avocatii aia au dreptate: ala de a omorit un pieton pe strada a stat liber pina a fost gasit vinovat si condamnat (bine, din cite stiu, inca e cu recurs treaba, deci inca mai poate scapa) ...

judecata asta e influentat vizibil de media, si nu stiu daca asta e mai bine decit daca e influentata de bani !

 

nu va suparati, daca vreti sa fiti judecati dupa lege, minima morala va obliga sa acceptati ca ceilalti sa fie judecati dupa ea, indiferent ce au facut ...

inainte sa-mi umpleti frigiderul de carne numarati pina la 10 si o sa vedeti ca asa e ...

vreti legi mai aspre ? mergeti la senatorul pe care l-ati votat si ziceti-i !

 

 

si nu, nu-s avocat :baldy: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ache2: omule sunt de acord cu tine ca legea trebuie sa fie la fel pentru toti, indiferent de impactul media al cazului, dar tu compari un om lovit pe trecere (la care este discutabil daca a fost intentionat sau nu, eu cel putin nu stiu detalile si nu pot spune ca e intr-un fel sau altul) si de unul care a fugarit oameni sa ii calce cu masina. Nu se simte o diferenta acolo?

 

atat ma bag in discutia asta ca nu imi arde de certuri... si asa sunt cam offtopic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul ala sta in spital , cu fata facuta praf , conform stirilor tv. Cite zile de spitalizare sint necesare si poate nu-si mai revine niciodata la aspectul initial ? Asa ca bine ca l-a bagat la racoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... conform stirilor tv. ...

 

cred ca si-au frecat miinile producatorii ! nu mai au nevoie sa intervieveze babe violate sau idioti care si-au taiat cucul la betie ... niste fatarnici fara scrupule !

 

recunosc, eu unul am condus masina sub influenta lui Bachus (acum destul de multi ani); e drept, nu mi-a trecut niciodata prin devla sa alerg motociclisti sau sa dau cu masina peste oameni ...

a trebuit sa stau pe bara 3 luni ca sa-mi vina mintea la cap (pe vremea aia nu erai nevoit sa dai examenul din nou) ...

acum as mai face-o, cu fiu-meu in masina ? evident ca nu !

la tinerete omul face multe timpenii ... si nu numai la tinerete !

sa le judecam pe toate cu dreapta cumpanire ...

in primul rind sa plateasca spitalizarea, costurile operatiilor s.a.m.d si pe urma mai vedem daca-l spanzuram !

Editat de ache2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...