Sari la conținut

Din pacate inca un accident mortal


zasto
 Share

Postări Recomandate

In urma unui accident petrecut in data de 02.08 in localitatea Ileana, jud. Calarasi . Parvu Robert in varsta de 23 de ani este in coma la spitalul Sf. Pantelimon, sansele lui de a-si reveni complet fiind minime, dar are urgenta nevoie de sange. Nu stiu exact cum se procedeaza, postez pentru ca am fost rugata de un prieten sa o fac.

 

Baiatul se afla pasager, nu era el la ghidon. Nu cunosc detaliile accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin celelalte topicuri in care se solicita sange, se spunea ca se poate dona orice grupa pt ca se face "schimb" si la pacient ajunge grupa de care are nevoie.

Singura conditie era sa se spuna pt cine se doneaza (nume, prenume, spital, CNP).

 

Daca gresesc, rog pe cineva in masura sa ma corecteze.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU conteza nici Grupa si nici RH'ul ... eu am fost in aceiasi situatie (numai ca eram si la ghidon) NOI donam orice grupa iar el primeste ce are NEVOIE !!!

 

Insanatosire grabnica !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are grupa 0 deci nu poate primi decat tot de la 0. Se stie cineva cu grupa 0?

nu conteaza grupa, el are nevoie ff mult de trombocitele din sange. va spun sigur pt. ca, cunosc cazul si familia, mai mult ... am fost de fatza cand sa produs accidentul, intradevar baiatul se afla in stare critica cu lovituri la cap( a avut casca) si nu numai. daca vreti sa luati legatura cu familia pt. a va spune unde puteti merge pt. donat sange , am numarul de telefon al surorii baiatului .

Mesaj completat

Are grupa 0 deci nu poate primi decat tot de la 0. Se stie cineva cu grupa 0?

are grupa 0 1 , dar poate primii orice grupa (asa au spus medicii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Cornel s-au mobilizat prietenii, am primit multi invitatii si am fost toti la Felix. Am donat super multi.

Deci...

 

Din pacate nu poti dona daca nu stai cel putin 70 de zile parca de la ultima donare-altfel nu te lasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate nu am greutatea/inaltimea necesara, dar dau de stire cunoscutilor care pot dona. Insanatosire grabnica si recuperare rapida!

la fel si eu,inclusiv o sinuzita capatata nu de mult .... :baldy: anuntul inca mai e valabil,,care poate ajuta este rugat sa ia legatura cu familia sau cu mine pe PM pentru a va datele necesare. Va multumesc in numele familiei lui Robert.

Mesaj completat

nu mai este valabila cererea de ajutor, baiatul a decedat azi,inima lui nu a mai facut fatza. R I P Robert, Dumnezeu sa te odihneasca in pace. ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Gabytsa, nu pot intra pe contul meu...

M-a rugat un prieten sa postez aici ieri, dar nu am putut intra pe contul meu...din pacate, asa cum a scris si PAMU...Robert a trecut de partea ingerilor azi, in jurul orelor 14. Cine vrea sa stie mai multe detalii sa il contacteze pe Alex, sau pe sora lui Robert. Nr lui Alex : 0732101670

 

R.I.P Robert...:-< :baldy: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...