Sari la conținut

Cand E Stuffstocul?


s-kidu'
 Share

Postări Recomandate

Eu am fost de 2-3 ori dar daca se muta de pe plaja n-am de gand sa mai merg. Ce s-a imbunatatzit de la an la an a fost numarul de indivizi "high" nu (numai) de la bautura, shi cantitatea de zama deversata din haznalele preapline ale teraselor din "centru" :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Salvati Vama Veche"? Cred ca numai cele cinci-sase vidanje din Vama fac ceva in sensul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Salvati Vama Veche"? Cred ca numai cele cinci-sase vidanje din Vama fac ceva in sensul asta...

 

hmmm..vama nu mai are scapare..tocmai m-am intors de acolo..foarte multi familisti cu copii mici,o gramada de manelisti nesimtiti veniti la agatat,muzica buna mai gasesti doar la epava...aaa..si sa nu uitam de taranii care radeau de putinii nudisti care au mai ramas pe acolo...trist... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vorba de fenomenul popularizarii, nu ai cum sa salvezi o locatie facndui cat mai multa publicitate. E trist sa treci acu prin vama si sa vezi acelasi preturi ca in Mamaia sau Neptun Olimp. Chiar daca incearca cineva sa faca ceva, atat timp catr alaturi sunt zeci de oameni care nu vor decat sa scoata profit este practic imposibil sa si reuseaasca ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, eu am plecat spre stufi stoci cu trenul de 13 si ceva de la Gara Obor,daca mai este careva care merge ma poate gasii la nr 0748564315, daca nu ne vedem acolo :P .

 

 

P 8013 Bucuresti Obor - Constanta

Ple 13:45 Sos 19:06 Timp 05:21

Pret 14.9 Ron

 

 

:D

Editat de dezu_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, eu am plecat spre stufi stoci cu trenul de 13 si ceva de la Gara Obor,daca mai este careva care merge ma poate gasii la nr 0748564315, daca nu ne vedem acolo :P .

P 8013 Bucuresti Obor - Constanta

Ple 13:45 Sos 19:06 Timp 05:21

Pret 14.9 Ron

:D

 

dar cu motorul merge cineva sambata dimineatza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FU** StufStock :crack: , a fost o excursie idioata, noroc ca am prins niste amici pe acolo si am dat`o pe vin si bere :cheers: in rest numai tzigani si boraturi de manelari in special multi Constanteni cu porcul muzical in porbagaj si cu maneau data la maxim :cheers: .... gata cu vama, gata cu tot ce era frumos acolo, a rams un teritoriu a tziganilor si al vanzatorilor ambulanti :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he he

am fost in vama la stuffstock si m-am ales cu pari in cap.

sambata seara m-am dus cu toti prietenii la concert dar eu nu aveam chef sa stau in picioare asa ca am preferat sa ma duc pe plaja de unul singur. am ajuns pe plaja, am gasit un grup de persoane linistite langa un foc si m-am asezat si eu langa ei. la un moment dat, pe la vreo 3:20AM, a venit un grup de tzarani, unii cu niste pari in maini, care s-au luat de anumite persoane de langa acest foc. toata lumea a plecat dupa care m-au vazut pe mine ca nu ma ridicam sa plec si au venit si mi-au dat cu parul si cu picioarele in cap si pe spate.(eu nu m-am ridicat sa plec pentru ca nu ma gandeam ca in vama veche daca stai si bei la foc pe plaja vin unii si iti dau cu paru-n cap). dupa ce au plecat am pus mana in cap si am scos-o plina de sange. neavand trusa de prim ajutor, prietenii fiind la concert, m-am vazut nevoit sa chem salvarea care a si venit in vreo 20 de minute. in salvare nu a putut sa-mi curete rana deoarece din 2 becuri functiona doar unul si nu era lumina suficienta asa ca m-au dus la spital la Mangalia. aici a venit doctorul de garda, m-a tuns, m-a dezinfectat, a spus ca nu e grava rana dar daca tot l-am trezit din somn o sa imi puna vreo 2 copci dupa care mi-a spus sa raman cateva ore in spital sa vada cum ma simt. spitalul era curat dar auzindu-i pe ceilalti internati si datorita mirosului specific nu am reusit sa adorm deloc asa ca la ora 7 m-am hotarat sa plec. am aflat ca pentru a depune plangere la politit trebuie sa ma duc in 2 mai, ceea ce am si facut doar ca in 2 mai la ora 8:10 dimineatza nu era politia la sectia de politie. m-am dus inapoi in vama, am baut o bere, am ras cu prietenii de ce mi se intamplase dupa care am fost la politie sa dau declaratia. va dati seama cum a reactionat politia din 2 mai cand eu le spuneam ca cei care m-au batut nu erau punkeri sau rockeri ci erau localnici. la inceput mi-au spus ca sunt beat (le-am spus ca nu sunt beat ci doar nu dormisem vreo 30 de ore) dupa care mi-au spus ca de unde stiu eu ca nu erau ecologistii ca i-au vazut ei pe ecologisti ziua strangand sticlele dupa plaja si noaptea erau beti si aruncau cu sticle pe drum.

eu mi-am facut totusi datoria si am depus plangerea si sper ca si altii care patesc astfel de incidente sa le umple sertarele cu plangeri caci altfel aia o sa tot bata lumea aiurea pe plaja - desigur, sper sa fiu un caz izolat dar tare ma tem ca nu e asa.

 

aveti grija!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: .. man eu zic ca nu erau nici localnici, nici punkeri erau doar Constanteni care venisera cu porcul muzical in porbagaj si cu maneaua data la maxim, i`mi pare rau de ce ti sa intamplat, cred ca eram in zona unde era focul pe la 3 - 4 dim (langa Ovidiu era un foc de tabara) dar nu am vazut/auzit de nici un incident.

 

Oricum mare dezamagire de la vama veche anul asta, cred ca la anul raman in 2 mai unde este mult mai civilizat :cheers: ... cat pentru stuf stock multa :crack: deoarece a facut din vama un loc al manelarilor si al vanzatorilor ambulanti.

 

Numai bine si insanatosire rapida :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, aia cu parii daca nu erau localnici, erau... pirlaci.

Si uite-asa, au reusit sa salveze Vama Veche. Pacat ca-i locuita :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ai cumva un pegaso argintiu? Era unul parcat Duminica parca pe strada unde aveam cortul in champing (strada pe care erau narghilele) :baldy:

 

am pegaso galben-gri-violet dar am venit cu el din bucuresti si l-am lasat in constanta

chiar ma gandeam ca daca as fi mers cu motorul pana in vama as fi fost imbracat cu geaca cu protectii si scapam mai ieftin...dar asta e, am fost omul potrivit la locul potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...