Sari la conținut

Campionatul national Enduro etapa III-a LUPENI


sososan
 Share

Postări Recomandate

Cam cum este terenul acolo?

Predomina PIATRA .

Mesaj completat

Predomina PIATRA .

Pentru ca este multa piatra ploaia nu schimba mult situatia .

dar oricum trebuie guma cea mai buna .

si de altfel de mult astepatam o cursa ALPINA .

Traseul l-am parcurs ieri , si sunt impresionat . Este un traseu tehnic , chiar si pt clasa C .

Iar clasa B are mai mult de muncit decat de obicei .

as spune ca la acest tip de traseu , prezenta este obligatorie , veti vedea!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce sunt interesati, am gasit oferta speciala de cazare pt motociclisti cu doar 20RON pe noapte!

Mai multe detalii la nr. 0724 986 213-Augustin.

O sugestie pentru cei care vin, sa isi aduca haine groase!!!! Acum sunt 6 grade dar la meteo spune ca vremea se va imbunatatii!!! Pentru orice eventualitate sa fiti pregatiti!

Traseul e terminat, si noi ne-am apucat de bandat, si va asteptam cu drag! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca la acesta etapa eu va voi astepta la Inspectia Tehnica .

va rog recititi regulamentul Campionatului National de ENDURO , pe care il gasiti in atasament .

 

doresc sa specific cateva elemente esentiale :

-Deplasarea sportivilor cu motocicleta , fara casca , se penalizeaza cu excluderea.

-Vom marca cu vopsea elementele neschimbabile ale motocicletei : butuci roti , toba finala , cadru , motor .

-Zona de service se va face in Padock dar sportivul va lucra singur la motocicleta , comform regulamentului .

-Ajutorul strain este permis doar pentru : spalarea numerelor de concurs , alimentarea cu carburant , lichid de racire , ulei , ungerea lantului , demontare si montare roata in furca .

-Sportivii de la clasa A si Juniori , vor avea obilgatoriu cauciucuri FIM.

 

Liviu

REG.CNI_E.___2010._X._NEW.doc

Editat de ktmoldboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca la acesta etapa eu va voi astepta la Inspectia Tehnica .

va rog recititi regulamentul Campionatului National de ENDURO , pe care il gasiti in atasament .

 

doresc sa specific cateva elemente esentiale :

-Deplasarea sportivilor cu motocicleta , fara casca , se penalizeaza cu excluderea.

-Vom marca cu vopsea elementele neschimbabile ale motocicletei : butuci roti , toba finala , cadru , motor .

-Zona de service se va face in Padock dar sportivul va lucra singur la motocicleta , comform regulamentului .

-Ajutorul strain este permis doar pentru : spalarea numerelor de concurs , alimentarea cu carburant , lichid de racire , ulei , ungerea lantului , demontare si montare roata in furca .

-Sportivii de la clasa A si Juniori , vor avea obilgatoriu cauciucuri FIM.

 

Liviu

Corect! Cititi cu atentie sa nu fie probleme ca, va spun eu, cu Liviu nu e de glumit. La un moment dat trebuie sa se stie regulamentul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care penziune e mai aproape de cursa? sau care este recomandata?

Ia legatura cu Soso San, e ceva cabana la 2 km de baza. Eu acolo stau si e 20 de lei pe noapte (nu stiu daca e pret de media cu discount sau daca asta e pretul) Ne vedem pe acolo, eu sunt la datorie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...