Sari la conținut

Accident Bucuresti - Shaormerie Dristor - 21.08.2010


BlackmoRe
 Share

Postări Recomandate

Tocmai ce mi-a povestit un coleg de apartament care se ducea să-Âşi ia o shaorma că a avut loc un accident în fața Shaormeriei Dristor. Detalii nu Âştiu multe, mi-a spus că motocicleta era rupta în două, iar Smurd-ul a sosit imediat Âşi l-a luat pe motociclist. Nu Âştie ce motocicletă era. Sper să fie bine. Poate Âştie cineva informații concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai mancati shaorma, e periculoasa !

 

Moto pare a fi un tdm de 125 (oricum ceva in 2 timpi) numar tm 11 ngp. Din ce am inteles un bmw a vrut sa parcheze pe sensul opus si a intrat pe contra sens luandul in plin. Furca e complet desprinsa de restul motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto pare a fi un tdm de 125 (oricum ceva in 2 timpi) numar tm 11 ngp. Din ce am inteles un bmw a vrut sa parcheze pe sensul opus si a intrat pe contra sens luandul in plin. Furca e complet desprinsa de restul motorului.

 

tdm de 125 nu exista, tdr probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am inteles de la politisti baiatul e lovit la cap. Casca (o cazatura) a ramasa la locul accidentului si inca avea curelusa inchisa dar foarte larg.

Motorul a fost luat de un baiat cu un kangoo b68jto.

Locul accidentului a fost filmat de un baiat de la prima.

 

post-12341-1282423829_thumb.jpgpost-12341-1282424010_thumb.jpg

post-12341-1282424406_thumb.jpg

post-12341-1282424463_thumb.jpg

Editat de psycho_vox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si eu drum pe acolo aseara, cred ca am ajuns la vreo 15 minute dupa producerea accidentului. Motorul arata jalnic, furca era desprinsa de sasiu, pe jos erau o casca rosie fara viziera si ceasul de la mana. Pe rider il luase smurd-ul si tocmai aparea o masina a pompierilor. O pata de sange de vreo 20 cm2. Din relatarile martorilor baiatul misca atunci cand a fost luat. Vinovatul a taiat intersectia pe contrasens mai mult ca sigur pentru a opri la shaormeria aia si l-a luat din plin...

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe cat la pariu ca rahatu ala de sofer nu o sa se aleaga cu cine stie ce sanctiuni ? o amenda .. cateva puncte si iar o sa iasa pe sosea. trist ... ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. sunt cameranul de la prima care a filmat azi-noapte. Imaginile de la antena sunt aceleasi, tot eu le-am filmat (mai colaboram si noi cateodata). Asa am inteles si eu aseara, ca motociclistul ar fi fost beat. Unul dintre politisti mi-a spus ca l-ar fi sunat de la spital chiar automobilistul implicat in accident. omul era bucuros ca doctorii i-ar fi spus ca victima lui era sub influenta alcoolului si se vedea deja iesit din culpa sau ceva de genul asta. gasiti stirea si la noi pe site, chiar daca colegii nu i-au acordat o importanta deosebita. Oricum, aseara erau urme de sange pe jos, si cred ca din pacate omul nostru nu e intr-o stare prea buna...Tot ce stiu e ca a fost dus la pantelimon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , este la perfuzii .....cu votca ?? cred ca aia cand sa-i ia sange pt analize i-au dezinfectat locul cu vreo 2 litri de spirt lamaie si multa gheata .......

 

 

pe bune , chiar consumase alcool sau e ala cu mertanu' sau bmw o fi prea smecher ??

 

Blackmore.... salut man !

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halal comunitate,nu stim cum il cheama,unde e internat,nimic. Numai H.A. poate rezolva problema,sa-l vedem pe conservar la stiri.

Glumesc desigur.... desi astept cu nerabdare niste stiri din alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-ti zic? Trebuia sa intru in legatura cu cineva care il cunostea ... cum nu am reusit, am "telegrafiat" si s-au prezentat parintii ... asta vroiai sa cunosti? ;)

 

E adevarat ca ma scutea de niste hartogaraie un prieten/amic al victimei ... dar nu a fost sa fie...

 

P.S: Nu e destul de clar accidentul pentru tine sau ... nu inteleg exact la ce te refereai cu replica ta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt deja doua accidente petrecute in aceleasi circumstante doar aici. Singura concluzie personala dupa acest topic este ca dupa benzinarii si parcari... acum trebe sa casc ochii si dupa shaormerii ca nu se stie cand face stanga sau dreapta vreun boulean fomist. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...