Sari la conținut

Accident SABARENI - DN 71 Bucuresti - Targoviste 25.08.2010


Krysu
 Share

Postări Recomandate

salutare..nu stiu prea multe detalii asa ca m-am gandit sa apelez la voi..am primit un telefon de la niste preiteni politisti care sunt pe DN7A..a avut loc un accident de motoreta..accidentul a avut loc pe undeva pe langa un pod, nu stiu inca mai multe date, nr motorului este B 38 BMS am inteles ca pe baiat il cheama Caju Valentin ( sper ca am inteles bine) , motoreta este un kawa argintiu parca..in cazul in care il cunoasteti..ar fi o idee buna sa mearga cineva sa ia motocicleta..baiatul cred ca este la spital ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wel..iti multumesc...ai ceva informatii despre baiat?..

Fratele meu, lasand caterinca la o parte...drumul de care pomenesti are 100km+ si multe poduri si pana la el, din Bucuresti mai mananci 3 paini. Suna-i pe amicii tai politisti ,afla TU mai multe amanunte si baga-le aci. Poate cineva din zona chiar poate face ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu, lasand caterinca la o parte...drumul de care pomenesti are 100km+ si multe poduri si pana la el, din Bucuresti mai mananci 3 paini. Suna-i pe amicii tai politisti ,afla TU mai multe amanunte si baga-le aci. Poate cineva din zona chiar poate face ceva.

 

 

am revenit cu info : la podul de la Tabareni a avut loc accidentul, al 2 lea pod dupa Chitila din ce am inteles, baiatul e dus la Elias e lovit la mana dar per total este ok, iar motoreta a fost ridicata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revenit cu info : la podul de la Tabareni a avut loc accidentul, al 2 lea pod dupa Chitila din ce am inteles, baiatul e dus la Elias e lovit la mana dar per total este ok, iar motoreta a fost ridicata

Este SABARENI pe DN 71 Bucuresti - Targoviste :laugh:

 

L.E. Atunci este de bine, ca sa zicem asa.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este SABARENI pe DN 71 Bucuresti - Targoviste :laugh:

 

Intersectia/podul de la Sabareni s-a imputit de cand s-a deviat circulatia de pe centura din Chitila. Acolo mai mereu e masina de politie cu radar, chiar si asa toti pampalaii care vin de pe secundara si vor sa intre in principala o fac de parca ar fi in oras (fara sa se uite, si cu masina pe jumatate de banda), cand acolo cei care merg pe principala au cel putin cu 120 km/h (fiind drum pe doua benzi cu bordura de beton pe mijloc).

 

Ieri a mai luat SMURD-ul pe unu cu elicopterul la cativa km spre oras dazed.gif.

 

PS. Intr-o suta de km avem mai multa politie decat poti sa vezi in toata europa, si tot avem o groaza de accidente. Ceva e in neregula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Intr-o suta de km avem mai multa politie decat poti sa vezi in toata europa, si tot avem o groaza de accidente. Ceva e in neregula.

ce să fie în neregulă? Poliția. Care nu-Âşi face datoria, stă la pândă Âşi atât. Cu scuza că "pânda-i bună" Âşi aici citez un comisar Âşef de rutieră!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..nu stiu prea multe detalii asa ca m-am gandit sa apelez la voi..am primit un telefon de la niste preiteni politisti care sunt pe DN7A..a avut loc un accident de motoreta..accidentul a avut loc pe undeva pe langa un pod, nu stiu inca mai multe date, nr motorului este B 38 BMS am inteles ca pe baiat il cheama Caju Valentin ( sper ca am inteles bine) , motoreta este un kawa argintiu parca..in cazul in care il cunoasteti..ar fi o idee buna sa mearga cineva sa ia motocicleta..baiatul cred ca este la spital ..

 

e ok tipu. eu am trecut pe acolo la 2-3 minute dupa accident. am chemat salvarea si la dus la elias

cateva julituri mai nasoale la cot si pe spate dar nu mi sa parut nimic foarte grav. oricum era in shoc cand l-am gasit.

sper sa fie ok.

 

a cazut cu motorul chiar la jumatatea podului in curba probabil de la cauciucurile super uzate pe care le avea nu a prins aderenta la viteza aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok tipu. eu am trecut pe acolo la 2-3 minute dupa accident. am chemat salvarea si la dus la elias

cateva julituri mai nasoale la cot si pe spate dar nu mi sa parut nimic foarte grav. oricum era in shoc cand l-am gasit.

sper sa fie ok.

 

a cazut cu motorul chiar la jumatatea podului in curba probabil de la cauciucurile super uzate pe care le avea nu a prins aderenta la viteza aia.

 

oke..10x de info si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce să fie în neregulă? Poliția. Care nu-Âşi face datoria, stă la pândă Âşi atât. Cu scuza că "pânda-i bună" Âşi aici citez un comisar Âşef de rutieră!

 

 

Cabinetul de pshihologie e al tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a cazut cu motorul chiar la jumatatea podului in curba probabil de la cauciucurile super uzate pe care le avea nu a prins aderenta la viteza aia.

Daca a cazut pe sensul de mers spre Targoviste, si asa cred, podul are la "intrare" neste denivelari serioase care la o viteza mai mare, te pot tavali la o adica, cam sari din papuci peste 60. Asa ca aveti grija daca treceti prin zona. Probabil o sa-l repare. Celalalt sens spre Bucuresti a fost reconditionat, ca avea aceeasi problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambele poduri au probleme: cel care duce spre Targoviste e denivelat destul de urat iar cel care duce spre Bucuresti e cel mai prost pod pe care l-am traversat vreodata, in curba soseaua are panta spre exterior, astfel incat te arunca din curba. Cu masina nu pot sa ii dau mai mult de 120, simt cum se ridic de pe roti. confused-1.gif

 

PS. asta e DN7, DN71 incepe de la Baldana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..nu stiu prea multe detalii asa ca m-am gandit sa apelez la voi..am primit un telefon de la niste preiteni politisti care sunt pe DN7A..a avut loc un accident de motoreta..accidentul a avut loc pe undeva pe langa un pod, nu stiu inca mai multe date, nr motorului este B 38 BMS am inteles ca pe baiat il cheama Caju Valentin ( sper ca am inteles bine) , motoreta este un kawa argintiu parca..in cazul in care il cunoasteti..ar fi o idee buna sa mearga cineva sa ia motocicleta..baiatul cred ca este la spital ..

 

 

Este ok Vali... am vb cu el ieri si era la spital, plin de julituri si gauri prin maini, picioare, solduri.... Slava Domnului fara nici o fractura sau vreo complicatie la cap. Astazi se va duce acasa.

Mi-a povestit ca in curba de pe pod i-a fugit roata fatza, a redresat motoreta dar nu a mai reusit sa se aplece iar sa ia curba complet si a intrat in santul de pe marginea drumului... Avea motoreta de doar 2 luni. (ZX6R 2000) Acum motorul este praf, el purta doar o armura fara cotiere sau umeri... iar casca cica s-ar fi spart si a sarit si o bucata din ea... Oricum pentru viteza pe care o avea (100km/h) e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok tipu. eu am trecut pe acolo la 2-3 minute dupa accident. am chemat salvarea si la dus la elias

cateva julituri mai nasoale la cot si pe spate dar nu mi sa parut nimic foarte grav. oricum era in shoc cand l-am gasit.

sper sa fie ok.

 

a cazut cu motorul chiar la jumatatea podului in curba probabil de la cauciucurile super uzate pe care le avea nu a prins aderenta la viteza aia.

 

Blonduinc ... Mersi mult pentru ajutor. Ca daca stateam dupa o masina sa opreasca....ma apuca septembrie! Sunt ok...bandajat peste tot...ma doare putin capul, dar doctorul mi-a spus ca nu e nimic grav. Am scapat usor! In ceea ce priveste motorul, ma costa mai mult reparatia decat pretul cu care l-am cumparat, dar asta este. Iti multumesc din nou si ai grija!

Mesaj completat

e ok tipu. eu am trecut pe acolo la 2-3 minute dupa accident. am chemat salvarea si la dus la elias

cateva julituri mai nasoale la cot si pe spate dar nu mi sa parut nimic foarte grav. oricum era in shoc cand l-am gasit.

sper sa fie ok.

 

a cazut cu motorul chiar la jumatatea podului in curba probabil de la cauciucurile super uzate pe care le avea nu a prins aderenta la viteza aia.

 

Blonduinc ... Mersi mult pentru ajutor. Ca daca stateam dupa o masina sa opreasca....ma apuca septembrie! Sunt ok...bandajat peste tot...ma doare putin capul, dar doctorul mi-a spus ca nu e nimic grav. Am scapat usor! In ceea ce priveste motorul, ma costa mai mult reparatia decat pretul cu care l-am cumparat, dar asta este. Iti multumesc din nou si ai grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ok Vali... am vb cu el ieri si era la spital, plin de julituri si gauri prin maini, picioare, solduri.... Slava Domnului fara nici o fractura sau vreo complicatie la cap. Astazi se va duce acasa.

Mi-a povestit ca in curba de pe pod i-a fugit roata fatza, a redresat motoreta dar nu a mai reusit sa se aplece iar sa ia curba complet si a intrat in santul de pe marginea drumului... Avea motoreta de doar 2 luni. (ZX6R 2000) Acum motorul este praf, el purta doar o armura fara cotiere sau umeri... iar casca cica s-ar fi spart si a sarit si o bucata din ea... Oricum pentru viteza pe care o avea (100km/h) e ok...

 

 

ok..mersi de info..insanatosire grabnica si sa-l vedem cat mai repede inapoi pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unu care s-a uitat prea mult la MotoGP... :laugh: . Organizati tot felul de campanii de atentionare, dar nu luati in calcul faptul ca, majoritatea sunteti niste castraveti si nu sunteti in stare sa tineti ghidonul bine in mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am trecut pe acolo si trebuie sa recunosc ca podul ala e scarbos rau de tot,iar despre intersectia spre sabareni ...praf,bine totusi ca sunt masini de politie acolo , se mai sperie soferul si devine mai atent..pacat de bucata de drum de dupa pod prin padure, ca e super.

Bine ca ai scapat doar cu julituri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care cunoasteti drumul ar trebui sa precizati ca ambele poduri, pe ambele sensuri, au semne de atentionare la denivelari si de reducere a vitezei. Al doilea pod spre Targoviste (cel de dinainte de padure) are limita de viteza 50 Km/h.

 

...Mi-a povestit ca in curba de pe pod i-a fugit roata fatza, a redresat motoreta dar nu a mai reusit sa se aplece iar sa ia curba complet si a intrat in santul de pe marginea drumului... Avea motoreta de doar 2 luni. (ZX6R 2000) Acum motorul este praf, el purta doar o armura fara cotiere sau umeri... iar casca cica s-ar fi spart si a sarit si o bucata din ea... Oricum pentru viteza pe care o avea (100km/h) e ok...

 

Oare cine o fi de vina in cazul de fata? :laugh:

(Retorica, nu astept raspunsuri)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cine o fi de vina in cazul de fata? :laugh:

(Retorica, nu astept raspunsuri)

retorica, retorica, totulushi, raspunsu nu poate fi trecut cu vederea: vinovat o fo cel mai apropiat conservar, tirist, taximetrist etc. doar a nostri e ca brazii si far de cusur intotdeauna.

Editat de localghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dtkmt

Am fost la titu zilele trecute si am trecut pe celebrele(de acum) poduri.Foarte aiurea(sau nu stiu eu sa merg) dar la intoarcere aveam max 50 si am intrat pe pod putin inclinat iar intr-o denivelare m-a aruncat instant juma de metru de pe trasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...