Sari la conținut

Cutie viteze Kawasaki ZZR


Postări Recomandate

Salut! Am un Kawasaki ZZR 600 din '93 cu o problema la cutia de viteze. Cand sunt in viteza a doua si trec de 4-5000 ture sare pe liber. Am inteles ca cel mai simplu ar fi sa schimb cutia cu totul. Stie cineva sa-mi spuna daca se potriveste la 600-le meu cutia de la un ZZR 400?

Mulumesc anticipat! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un Kawasaki ZZR 600 din '93 cu o problema la cutia de viteze. Cand sunt in viteza a doua si trec de 4-5000 ture sare pe liber. Am inteles ca cel mai simplu ar fi sa schimb cutia cu totul. Stie cineva sa-mi spuna daca se potriveste la 600-le meu cutia de la un ZZR 400?

Mulumesc anticipat! :laugh:

da se potrivesc

 

schimba harta si pinionul - sau vezi tu care sunt mai bune si din care cutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca trebuie sa gasesti pinioanele care se cupleaza pt treapta 2-a, au acolo niste " craci" care cupleaza, cuplajul ala se toceste de obicei si apare fenomenu asta, si mie imi sare de obicei peste 8 mii.

am patit asta la un mz mai vechi si am schimbat cele 2 pinioane cu probleme , apoi a mers ok.

La zzr mi-e tarsha sa desfac atata motoru... poate la iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cel mai bine schimbi pinioanele (de obicei 2 se cupleaza cu 6) si furca. ajungi la pretul unei cutii de viteze sh dar e mult mai bine asa. eventual, in functie de uzura, schimbi si axul furcii (ala e ieftin, 10-20 de euro maxim).

Editat de stress_L&P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...