Sari la conținut

Accident La Cisnadie, 15 August, La 21.00 - Nasol Rau


Kali
 Share

Postări Recomandate

Care aveti prieteni in Sibiu si Cisnadie, strigati lista si vedeti cine lipseste...

 

In jurul orei 21.00, intre Sibiu si Cisnadie, in dreptul unitatii militare, a avut loc un accident... 2 motore praf.. Una posibil sa fi fost Yamaha rosie...

 

M-a sunat hondaxx, care nu are acces momentan la net si care a auzit de accident de la o cunostinta care a trecut pe-acolo... Era disperat ca nu stie despre cine e vorba, are prietenii in Sibiu si Cisnadie, chiar daca nu mai locuieste acolo de ceva timp...

 

Pls, daca stiti ceva sau daca puteti da o fuga pana acolo, anuntati... Omul asta e disperat... :lol:

 

 

Later edit: Vesti... Imi pare rau...

 

GANDILA SEBASTIAN - 21 ANI

ANDRONACHE SIMONA - (PASAGERA)

 

 

kawasaki, SV- 90 - ???

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am tot editat postul, pt ca am primit informatiile in cateva minute. Pe masura ce aflam, editam.

 

 

PE DN1, baiatul a intrat pe contrasens intr-o masina... Au inchis ochii si el, si pasagera... Se numea Sebastian Gandila...fata, Andronache Simona... Este vorba de un singur motor, un Kawa cu nr de Suceava...

 

RIP... :lol: :crack:

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care ma cunosc 3 coincidente stranii am Kawa ma cheama Gindila sunt din Sibiu dar nu am incheiat eu socotelile cu viata !!! Cat despre ei nu ii cunosc si nu-mi sunt rude. Altceva e de prisos sa comentez ....

SA LE FIE TARANA USOARA !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care ma cunosc 3 coincidente stranii am Kawa ma cheama Gindila sunt din Sibiu dar nu am incheiat eu socotelile cu viata !!! Cat despre ei nu ii cunosc si nu-mi sunt rude. Altceva e de prisos sa comentez ....

SA LE FIE TARANA USOARA !!!!!

 

 

D-zeu sa-i ierte!

cat despre interventia ta ,Andrei,am senzatia ca parca e din partea unuia care a inviat din morti.aveam pielea gainii ca a scris kali ca ai murit desi nu ne cunoastem prea bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, l-am vazut si eu...cel de care zici tu are un GPZ.Nu are sens sa suni pt ca nu stii daca despre el e vorba si nici nu ti-ar folosi la nimic daca ai afla ca ar fi el...

Pacat ca a fost nevoie sa plece atat de repede dintre noi....

RIP, frati motociclisti... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc acel drum deoarece bunicii mei stau la iesirea din sibiu pe calea dumbravii, care se continua cu drumul spre Rasinari. Nu pot sa zic ca are curbe stranse sau ca este dificil, poate a evitat o groapa sau o denivelare si a ajuns pe contrasens. RIP, chiar imi pare rau. :lol: :crack: AVETI GRIJA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA LE FIE TARANA USOARA.S-AU MAI DUS NISTE FRATI SIBIENI.GRIJA MARE BAIETI..........GRIJA MARE....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :lol: :crack: :D

 

Dumnezeu sa-i odihneasca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc acel drum deoarece bunicii mei stau la iesirea din sibiu pe calea dumbravii, care se continua cu drumul spre Rasinari. Nu pot sa zic ca are curbe stranse sau ca este dificil, poate a evitat o groapa sau o denivelare si a ajuns pe contrasens. RIP, chiar imi pare rau. :D :kick: AVETI GRIJA!

 

Nu pe drumul ala s-a petrecut tragedia, ci pe drumul de pe DN1 catre Cisnadie, dupa unitatea militara... unde e linie dreapta si un viraj foarte bun pentru vitezane.... si totusi criminal daca e negociat gresit!!! :D

 

Nu s-a mai legat somnul de mine... (cuvant urat)! Neducem incet incet... e o certitudine faptul ca toti plecam, dar atata timp cat inca depinde de noi cand si cum plecam.... apelez inca o data la voi, fratilor... daca va mananca in palma, scarpinati-va, nu trageti de acceleratie.... cu atat mai putin cand va stiti in pana de experienta! Mi se rupe inima cand aud ce se intampla! Am bagat azi o spaima sora cu moartea cand am primit vestea... mi s-a spus scurt "unu' Gandila cu un Kawa" .... aviz tie Andrei :blink:

 

Imi pare rau de cele intamplae... am vb cu fostul proprietar al SV-90-NOS... Capul sus frate, nu e vina ta! Din cate mi s-a spus mie, Sebastian mergea extrem de tare (viteza estimata 190kmh), pana una alta vorbele circula repede, asteptam rezultatele expertizelor politiei! Discutiile sunt relativ sterile... de noi depinde CAT si CUM si CE invatam din pataniile altora!!! :D

 

RIP celor doi, imi pare nespus de rau! :kick: :eek: :( :blink:

 

Ma bucur insa ca dupa spaima pe care am tras-o, am primit intr-un final vestea ca A. Gandila.... principalul "suspect" in cazul asta e bine! Andrei... fii sanatos! :crack:

 

Multumesc Kali & High_dive_eagle pentru promptitudinea cu care ati reactionat la apelul meu! Multumesc Ioana, Mutulica & Gaza pentru suportul moral, multumiri Politiei Cisnadie pentru info!

 

Ochi mari, multi & fooooarte bine deschisi! Conduceti voi motorul, sa nu va conduca el pe voi!!! :lol:

 

 

 

Later edit: Cazul va fi preluat de Politia Sibiu. Informatii suplimentare, daca se impun, vor veni saptaman viitoare, dupa prima faza a cercetarilor! :eek:

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur insa ca dupa spaima pe care am tras-o, am primit intr-un final vestea ca A. Gandila.... principalul "suspect" in cazul asta e bine! Andrei... fii sanatos! :lol:

 

 

Merci Mult dupa cum stii bine moartea mi-a mai dat anu asta tarcoale o data cand Radu Radoaie a plecat...

DUMNEZEU SA-I IERTE !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit siu eu de accident pe la 21:30 de la cumnata mea care locuieste in Cisnadie. O prietena buna de-a ei a venit la ea si i-a aratat poze nasoale rau de la accident pe telefonul mobil.

 

Saraca de ea, a crezut ca e vorba de mine si sora ei (sotia mea), in drum spre ei si in secunda doi m-a sunat sa vada daca suntem ok. Nu prea am avut cu cine discuta sa aflu detalii, ca era asa de socata si speriata de parca ea a asistat la toata treaba...

Nu am putut posta nimic aici, deoarece am net doar la servici :D

Tot ce am aflat (va rog nu considerati informatia ca fiind oficiala), este ca un baiat si o fata, pe un motor, au intrat in trafic dupa o linie dreapta cu aprox 200km/h fara sa reduca. Mie personal mi se pare putin probabil, cunoscand zona, dar nu am alte informatii pe moment.

In cazul in care este cineva interesat, pot incerca sa fac rost de pozele respective facute imediat dupa accident, in cursul zilei de azi.

 

Ce mai pot sa zic, decat R.I.P celor doi si condoleante familiei sau familiilor.

:lol: :crack: :D :D

Editat de WildPuppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...