Sari la conținut

Accident La Cisnadie, 15 August, La 21.00 - Nasol Rau


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 146
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am auzit siu eu de accident pe la Tot ce am aflat (va rog nu considerati informatia ca fiind oficiala), este ca un baiat si o fata, pe un motor, au intrat in trafic dupa o linie dreapta cu aprox 200km/h fara sa reduca.

 

 

 

Baga niste poze daca ai! Eu sunt la Brasov, nu am primit inca poze... detaliile se cam cunosc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

Asta este stirea de pe mediafax:

SIBIU, 16 aug

 

Sursa: Mediafax - (16.08.2006 10:26)

 

Furnizor: Mediafax

 

 

Doi tineri, în vârstă de 23, respectiv 22 de ani, Âşi-au pierdut viața, marți seara, în județul Sibiu, după ce motocicleta pe care se aflau s-a izbit violent de un autoturism, transmite corespondentul MEDIAFAX.

 

Doi tineri morți, în urma unui accident de motocicletă în Sibiu

Accidentul s-a produs pe drumul județean care face legătura între Sibiu Âşi Cisnădie.

 

Cei doi tineri, un băiat Âşi o fată, mergeau spre Sibiu pe o motocicletă, iar la un moment dat conducatorul motocicletei a intrat într-o depăÂşire imprudentă Âşi nu a reuÂşit să revină la timp pe sensul său de mers, vehiculul ciocnindu-se frontal cu o maÂşină care circula regulamentar.

 

"Mergeam regulamentar de la Sibiu spre Cisnădie, motociclistul a intrat în depăÂşire, nu a putut să revină, m-am trezit cu el în față, asta e tot”, a declarat Cristina Tarcea, Âşoferul autoturismului în care a intrat motocicleta .

 

Impactul a fost atât de puternic încât cei doi au murit pe loc. Fata a fost aruncată pe capota maÂşinii pe care o depăÂşiseră, iar băiatul a ajuns într-un Âşanț de pe marginea Âşoselei.

 

"În urma cercetărilor efectuate Âşi din declarațiile martorilor oculari putem concluziona că accidentul s-a produs din cauza unei manevre imprudente de depăÂşire efectuate de conducătorul motocicletei", a declarat subcomisarului Lucian Tarnu, adjunctul Âşefului IPJ Sibiu.

 

(Roxana Buhus; corespondenti@mediafax.ro)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit pozele de la cumnatul meu si tot ceea ce a reusit el sa afle:

 

Buna Vali, Ceea ce stiu de la un coleg de-al meu care a trecut pe acolo la 1-2 minute dupa accident (si a mai reusit sa faca pozele atasate), este ca motociclistul (23 ani), care mergea spre Sibiu (pe varianta care trece prin Selimbar) era impreuna cu o fata de 22 ani. La un moment dat s-a angajat in depasirea unui Pasat, fara a observa ca din sens opus venea un alt Pasat. Doamna care conducea a doua masina a spus ca acestia au intrat in ea din plin, fara sa mai apuce sa franeze; fata a sarit vreo 20 metri in fata, lovindu-se de o a treia masina care venea spre Cisnadie, iar de acolo a ajuns in camp. In poza e cea care apare cu casca pe cap. Baiatul a fost aruncat si el vreo 10 metri in fata. Celelalte persoane implicate in accident au scapat fara a fi ranite. Cei doi tineri erau din Sibiu. Din nefericire pozele sunt facute cu o camera mai slabuta de pe un telefon mobil. Chiar si asa insa pot sa dea de gandit celor ce le vor vedea.

Vasile

 

Si pozele:

La cererea utilizatorilor forumului, am scos pozele. Daca totusi doreste cineva pozele, dati-mi de stire si vi le trimit pe mail.

ATENTIE: pozele nu sunt pentru cei slabi de inima !!!

Inca o data, sincere condoleante.

:lol: :crack: :D :D

Editat de WildPuppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si prietenilor!

Va rog, scoateti pozele cu cei doi, este mult prea dureros pentru oricine, ganditi-va ca pot intra pe forum cei ce i-au cunoscut si cred ca este groaznic pentru ei sa-i vada intinsi pe marginea drumului. Sa-i lasam ce cei ce i-au cunoscut sa si-i aduca aminte zambind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte! Imi pare rau pentru ei... :D Condoleantze prietenilor shi familiei... Altceva nu cred ca mai este de spus.. Oricum, cuvintele shi sfaturile sunt tardive.... :D

 

:lol: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...