Sari la conținut

Accident Bucuresti - 31.08.2010 - Calea Mosilor


noro
 Share

Postări Recomandate

acu m-a sunat fratimiu, caz clasic de neacordare de prioritate din partea masinii

motoreta, un naked negru B 83 WHG

baiat e destul de grav

fug acum sa vad ce si cum... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva minute ma sunat Noro care este la locul accidentului si mi-a dat cateva detalii despre motoreta :

 

Motor: Gsxf Katana Negru cu toba de carbon, are un autocolant pe el cu un site www.motorbike.com.

 

Numele de familie al celui care era pe motor : MITROI si este din cartierul Colentina.

 

Cine stie mai multe detalii despre el este rugat sa il sune pe Noro 0727.940.026

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu acum pe mosilor .

intradevar un motor negru , cu partea din fata facuta praf .

accidentul a avut loc pe calea mosilor , aproape de intersectia cu carol.

sensul de mers din spre carol spre obor, prima intersectie de la intrarea pe mosilor ( nu stiu cum se numeste straduta, dar e cea care leaga rondul de la izvorul rece de mosilor )

din cate mi-am dat seama este cazul clasic de neacordare de prioritate motociclistului.

cand am trecut eu , era politia care facea masuratori.

am intrebat un politist despre starea motociclistului, mi-a spus ca este la spital , e in viata si cam atat .

la locul accidentului se mai afla doar un motociclist cu un supermoto galben si multi gura casca

am si o poza pe care sa o up=loadez diseara cand ajung acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starea motociclistului e stabila din ce am vorbit cu fratele lui, are o rana pe fata si una la picior(nu ar fi grav), iar motocicleta in 30 min va fi ridicata.

 

Vinovat de accident este conducatorul auto care nu a acordat prioritate de dreapta.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors si eu de acolo...cu un mic zambet ca motociclistul e ok.

Exact cum a spus si ZaiR are o plaga la fata destul de nasoala si acuza dureri la picior.

Despre accident putine de spus, motocilistul venea dinspre Carol, masina dinspre Obor, a facut stanga prin fata motociclistului si bum. Din ce am inteles de la martori motociclistul nu a franat absolut deloc. Un alt sofer care era in spatele masinii ce a produs accidentul a declarat politistului ca soferul implicat in accident nici macar nu a incetinit ca sa se asigure, a facut stanga direct.

Motocicleta e dauna totala mi-ar fi greu sa enumar toate avariile, ce mi-a sarit in ochi furca rupta pe din doua si janta la fel.

 

Ce ar fi de invatat, casca care o purta motociclistul era un noname care se pare ca nu l-a ajutat prea mult. Probabil una mai buna l-ar fi scapat de plaga la fata.

 

Numai bine si ochii beliti la drum ca altii nu o fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci soferul e retardat ...

cam **** sa nu te asiguri cand faci acolo stanga ...

treci peste 2 linii de tramvai si ii mai ai si pe cei care vin din fata ...si acolo se vine cu viteza.

eu cand am vazut accidentul m-am gandit ca masina incerca sa iasa de pe straduta aia pe mosilor , si acolo chiar nu prea ai vizibilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si io p-acolo la oarece vreme dupa accident. Era acolo fratele victimei care mi-a spus ca fratele lui fusese luat cu SMURD-ul si toate cele enumerate mai sus (lovitura la fatza si la picior). Motorul era zdrente rau. Furca, janta fatza facute terci, pe lateral harjaita bine, sarita saua...Pana la urma se poate spune ca a scapat ieftin motociclistul. Este revoltator cat de idioti sunt unii din soferii care circula prin Bucuresti : la locul accidentului (str. Olari intersectie cu Calea Mosilor) e cedeaza trecerea, plus ca, pentru a face la stanga tre' sa fii foarte atent ca e si tramvai pe mijloc. Iar soferul lu' peste prajit s-a aruncat in intersectie fara sa clipeasca! Ce bine era daca in loc de motocicleta venea un ditamai camionul! Sau macar un troleibuz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am sosit Âşi eu din bucureÂşti Âşi am trecut pe lângă locul accidentului . Cu toate că eram în coloană am putut sa văd motorul Âşi am rămas marca când am văzut cum era motorul. Gândul negru că motociclistul nu a scăpat mă măcina.Mă bucur că a scăpat cu viața . Tind sa cred că a avut noroc cu carul . Insanatosire motociclistului.

Mesaj completat

acum am sosit Âşi eu din bucureÂşti Âşi am trecut pe lângă locul accidentului . Cu toate că eram în coloană am putut sa văd motorul Âşi am rămas marca când am văzut cum era motorul. Gândul negru că motociclistul nu a scăpat mă măcina.Mă bucur că a scăpat cu viața . Tind sa cred că a avut noroc cu carul . Insanatosire motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...