Sari la conținut

Mi-am facut botezul...


lupovlad
 Share

Postări Recomandate

pai aveai 50

cum sa mergi? pe langa ea?

totusi nu am inteles cum ai cazut. adica care a fost motivul? ti a fugit spatele, fata, ai culcat o tu? ai blocat vreo roata? poate nu am citit cu atentie dar spune ne si noua daca nu ai facut o inca

am cazut si eu la un semafor care mi a sarit intre ochi ascuns fiind dupa un copac. dar cauciucul pe fata era opinca si in combinatie cu frana brusca si nisipul de prin rahova a rezultat transformarea mea intr o broscuta de asfalt.

 

sincer ce imi aduc aminte e ca am claxonat lung si apoi am franat brusc si fata si spate si motorul facea stanga dreapta si m-a aruncat pe partea dreapta. e posibil sa fi avut mai mult de 50 dar am franat si am stat putin pe el incercand sa il controlez deci n-am cazut de la viteza mare, in alta ordine de idei stie cineva un service moto prin zona panduri, 13 septembrie ? si de unde sa imi iau o oglinda si daca pedala de frana trebuie indreptata (asa mi-a zis cineva) sau daca trebuie sa imi iau alta .....de unde? iar la zgarieturile de pe carene le mai pot face ceva sau trebuie sa schimb cu totul .... aaa si estimativ cat m-ar duce oglinda si frana la bani...ca astea sunt urgente ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dl tactil de ce trebuia neaparat sa declare ca la atins?dak nu sa intamplat.

ca sa ce?

si ne mai plagem de soarta ca nis vai si amar, cand si cei micuti mint. vaiiiii

 

 

Pt ca in cazul legislatiei noastre nu exista autor moral ! Atata timp cat nu l-a atins nu are cum sa ia asigurarea omului sa isi faca mobra si ramane cu ochii in soare ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer ce imi aduc aminte e ca am claxonat lung si apoi am franat brusc si fata si spate si motorul facea stanga dreapta si m-a aruncat pe partea dreapta. e posibil sa fi avut mai mult de 50 dar am franat si am stat putin pe el incercand sa il controlez deci n-am cazut de la viteza mare, in alta ordine de idei stie cineva un service moto prin zona panduri, 13 septembrie ? si de unde sa imi iau o oglinda si daca pedala de frana trebuie indreptata (asa mi-a zis cineva) sau daca trebuie sa imi iau alta .....de unde? iar la zgarieturile de pe carene le mai pot face ceva sau trebuie sa schimb cu totul .... aaa si estimativ cat m-ar duce oglinda si frana la bani...ca astea sunt urgente :lol:

1. oglinda, gasesti pe bikeshpo.ro, la dezmembrari, orginiala intre 50-100 roni/bucata ,sau iti iei de alea "universale" sau "sport", care sunt cam 100 de lei/perechea, si sunt mult mai proaste ca cele originale

2. pedala de frana depinde cat de mult e indoita, exista riscul ca la dezdoire sa se rupa. In principiu, sunt o gramada de motociclisti cu pedale sudate care merg fara probleme, asa ca chiar daca o rupi, poti sa o sudezi :drink:. ca si pret tot intre 50-100roni, dar s-ar putea sa se potriveasca si de la alte mdoele (hornet, vfr, etc, tre sa te interesezi pe forum la cbr-isti, btw tot acolo intreaba si de oglinzi, poate altii si-au pus de alea scumpe si le au pe cele stock)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da iii foarte moral sa minti ca lai atins! ce sa-ti zic, dak nu sa intamplat contact, ai cazut ca te-a obstructionat unu??? ai facuto pe pielea ta, nu ma pun eu gica contra dar nu ii moral, corect sa declari un lucru care nu sa intamplat doar pt ca sa iesi cu basma curata. uite unde am ajuns cu lucrurile astea, nu am pagini cate ex ar fi de dat.

pe motiv ca ce? ca noi nu avem legislatie nustiu de care, pai nenea at mergi in tara aia care are legea, aia sa fi acoperit. numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da iii foarte moral sa minti ca lai atins! ce sa-ti zic, dak nu sa intamplat contact, ai cazut ca te-a obstructionat unu??? ai facuto pe pielea ta, nu ma pun eu gica contra dar nu ii moral, corect sa declari un lucru care nu sa intamplat doar pt ca sa iesi cu basma curata. uite unde am ajuns cu lucrurile astea, nu am pagini cate ex ar fi de dat.

pe motiv ca ce? ca noi nu avem legislatie nustiu de care, pai nenea at mergi in tara aia care are legea, aia sa fi acoperit. numa bine

 

 

Este la fel de moral ca si faptul ca el va spune: ,,nu l-am vazut " in loc sa spuna ,,nu m-am asigurat " sau ,,m-a durut in prioritatea de smecher de el ".Cu ,,moralitatea" mori de foame si nu numai (dupa cum se vede pe sosele).Asa ca vatamarea corporala din culpa ..cade..ramane ,,automutilarea" ..ca este mai moral ,nu ?Daca vine hotul la usa ta si tu dupa usa faci ,,BAU " si ala moare de pipota ..ai parte de un dosar penal fara sa-l ating.Deci legislatia exista ,avocati cu sange in ei nu prea.

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da iii foarte moral sa minti ca lai atins! ce sa-ti zic, dak nu sa intamplat contact, ai cazut ca te-a obstructionat unu??? ai facuto pe pielea ta, nu ma pun eu gica contra dar nu ii moral, corect sa declari un lucru care nu sa intamplat doar pt ca sa iesi cu basma curata. uite unde am ajuns cu lucrurile astea, nu am pagini cate ex ar fi de dat.

pe motiv ca ce? ca noi nu avem legislatie nustiu de care, pai nenea at mergi in tara aia care are legea, aia sa fi acoperit. numa bine

Da' sa fii tare in gura cu unu' care a cazut din cauza ta, sa-l iei la injuraturi si sa te cari cu mare rupere de plua fara sa stai macar sa vezi daca omul e intreg sau nu E MORAL?

Uite unde era "Maicu Terezu"...

 

Am avut si eu cazatura cu "autor moral". L-am tarat pe "moralul" respectiv la politie, sub amenintarea ca ma duc si declar ca a fugit de la locul accidentului. A pus botu'. Eu eram perfect constient ca n-o sa rezolv nimic, dar ideea a fost sa o sperii un pic pe tuta (era femeie, probabil daca erau doi cocalari de Ferentari nici nu puneau botu' si-mi mai luam si vreo doua peste ochi...). Si am speriat-o in asa hal ca s-a blocat in masina si l-a sunat plangand pe barba-su. Dupa care a mers cu mine la accidente usoare, la Vitan. Unde un gabor de treaba mi-a zis "n-am ce sa-i fac, autorul moral nu se pedepseste; stiu ca e nasol pentru voi, motociclistii, dar asta e legea. Data viitoare incearca sa intri in ea, mai ales daca n-ai viteza, ca sa poti sa rezolvi ceva". Oricum, sunt convins ca tuta o sa caste de 10 ori ochii inainte sa mai iasa de la bordura.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' sa fii tare in gura cu unu' care a cazut din cauza ta, sa-l iei la injuraturi si sa te cari cu mare rupere de plua fara sa stai macar sa vezi daca omul e intreg sau nu E MORAL?

Uite unde era "Maicu Terezu"...

 

Am avut si eu cazatura cu "autor moral". L-am tarat pe "moralul" respectiv la politie, sub amenintarea ca ma duc si declar ca a fugit de la locul accidentului. A pus botu'. Eu eram perfect constient ca n-o sa rezolv nimic, dar ideea a fost sa o sperii un pic pe tuta (era femeie, probabil daca erau doi cocalari de Ferentari nici nu puneau botu' si-mi mai luam si vreo doua peste ochi...). Si am speriat-o in asa hal ca s-a blocat in masina si l-a sunat plangand pe barba-su. Dupa care a mers cu mine la accidente usoare, la Vitan. Unde un gabor de treaba mi-a zis "n-am ce sa-i fac, autorul moral nu se pedepseste; stiu ca e nasol pentru voi, motociclistii, dar asta e legea. Data viitoare incearca sa intri in ea, mai ales daca n-ai viteza, ca sa poti sa rezolvi ceva". Oricum, sunt convins ca tuta o sa caste de 10 ori ochii inainte sa mai iasa de la bordura.

 

mare sfat de la organ asculta-l!!!

asa, zile tu ce tare ai fost candva..... INVATATORULE. pfiuuu ma ca mai speriat si nici nu mai zic nimik pe forum.

poate ne si zici cum ai cazut, ca asa.............. ce sa crezi.....

poate ai cazut in parcare la mall stand pe cric cu mobra si tanti venise de la cumparaturi si a trantit tare portiera si teai speriat, vai si ce iai facut tu............ ma ma lesi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare sfat de la organ asculta-l!!!

asa, zile tu ce tare ai fost candva..... INVATATORULE. pfiuuu ma ca mai speriat si nici nu mai zic nimik pe forum.

poate ne si zici cum ai cazut, ca asa.............. ce sa crezi.....

poate ai cazut in parcare la mall stand pe cric cu mobra si tanti venise de la cumparaturi si a trantit tare portiera si teai speriat, vai si ce iai facut tu............ ma ma lesi.

Flacau, numai prima parte a raspunsului era pentru tine, restul n-ai cum sa-l intelegi, te depaseste. Dar la partea cu moralitatea vad ca nu mai esti "comentator"... Cum e cu ce te-am intrebat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ,,flacaul " nu s-a obosit nici macar sa bage ceva la profil sa stim si noi cu cine ,,combatem"..Din postarile sale de pana acum nu am putut afla decat ca scoala nu i-a placut iar din spatele monitorului este un mic Rossi.Experienta moto acumulata de el in doi ani, intr-un orasel cu doua sosele si 5 ulite este nula in comparatie cu primul drum al unui incepator prin Bucuresti.Este un pusti,moralitatea si respectul sunt cuvinte descoperite pe ,,goagle".Din fericire el este o exceptie.

 

Flacau,nu iti doresc sa ai o zi in care sa fii nevoit sa apelezi la moralitatea ta dezarmanta (daca vei mai considera ca asa este ,,moral" in acel moment ) .Ramai pe roti si sa fii sanatos ca esti tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms la fel, numai dezbat ca nu merge netu:D, ce sa zic dak am cazut ma ridic si merg mai departe, nu dau vina pe nimeni doar sa imi spal eu rufele pe bani altora.

cat despre moralitate,.... mari tantari aici pe forum, multe muste ati mai prins voi.

va doresc asfalt uscat si drumuri bune,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...