Sari la conținut

Tura prin Europa ultra low budget


binox
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte, foarte frumos!

 

O tura in care se amesteca peisaje superbe, aventura, intelepciune (renuntarea la Matterhorn) si un pic de nebunie (calatoria cu un incepator). Dar deh, ce nu te omoara te face mai puternic.

PS: Felul absolut captivant in care e descrisa calatoria aduce a Geo Bogza. Astept si alte calatorii.

 

Jos palaria baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

sunteti prea tari !!!

eu am motor decat de vreo 5 luni si sincer am avut ceva capcane intinse de serpenntine si trafic prin care am trecut cu bine insa e destul de naspa daca nu ai si ceva noroc mai ales ca incepator si sa stiti ca ajuta si daca ai cateva sute de km facuti cu bicicleta (am mers si pe strada si prin padure .. ce mai , peste tot)

acesta este motivul pt care tin sa il felicit pe vishe (esti tare frate) cat despre mentor esti de dat la ziar (bravo si tie )-am si eu un baiat de merge pe moto de vreo 20 de ani ,care are rabdare cu mine si ma ajuta sa inving si sa previn stangacii de incepator -

expeditia a fost super ,pozele misto , catzaratul extrem , naratiunea demna de publiicat

Felicitari amandurora sunteti mari bai baieti ; asteptam cu nerabdare povestiri sau invitatii la plimbari d-astea

PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Foarte interesant , tot ce ati facut. Cred ca multi de pe acest forum ar fi vrut sa fi facut ce ati facut voi.FELICITARI si succes in continuare.

Si eu visez de mult la o tura ca asta . Dar parca am fost cu voi tot drumul, foarte frumos povestita. BRAVOO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numar si eu printre cei care au citit mai tarziu acest topic, deci cu acelasi decalaj va transmit sincere felicitari! Mi-a placut mult atitudinea voastra si "sinceritatea" unei astfel de excursii. Bafta pe mai departe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lungile zile de iarna citim si savuram astfel de povesti si ne pregatim pentru sezonul urmator. Si eu ma consider inca un incepator (anul trecut 2010 am luat permisul in Mai), dar tot in primul an am facut si primul drum afara tarii (Serbia/Croatia/MunteNegru - retur) in total pe sezon (2010) aproximativ 10.000 km, deci depinde de fiecare cit de increzator in sine este. Totul este sa mergi cu cap si fara ifose de smecher. Anul asta ma gandesc la Alpi asa ca acest post il am deja in Favorite :D

Felicitari baieti si la mai mare, poate ne vom intilni vreodata sa povestim la o bere linga un cort. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Pe la vara ( cel mai probabil jumatea lu august) planuiesc o tura in Rusia, zona Caucaz pt a incerca sa urc pe Elbrus. In functie de buget si de timp am in vedere ca ruta de intoarcere un ocol al Marii negre prin Turcia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Eu acum m-am inscris pe forum si intamplator am citit povestea turului tau. Complimenti di toata inima. Si combinatia ALPINISM+MOTOCICLISM= adrenalina 200%:ok: . PS. In avatar sunt in fata panoului de pe Stelvio eund ai poza si tu ci Vishe.:cheers:

Editat de tito75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, asta da plimbare moto :rock:

nu pot decat sa spun ca sunteti "acei nebuni" cu care asi iesi mereu la o astfel de tura

 

te mai felicit inca o data pentru caracterul tau, faptu' ca l-ai luat pe Vishe cu tine(fiind incepator) spune multe :cheers: iar ce-i ce critica lucru asta au uitat de unde sau cum au plecat...

 

in urmatoarea "plimbarica" sa aveti noroc de aceeasi vreme(fara cei 500 km) pe care ati avut-o aici si nu in ultimul rand sa ramaneti la fel, aceiasi nebuni :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt felicitari.

Din pacate pt anu asta tura de Rusia a picat pt ca zona Elbrus e inchisa turistilor straini din cauza unor atentate teroriste de prin februarie :moron:

Deocamdata ne gandim la o tura asemanatoare tot prin Europa vestica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt felicitari.

Din pacate pt anu asta tura de Rusia a picat pt ca zona Elbrus e inchisa turistilor straini din cauza unor atentate teroriste de prin februarie :moron:

Deocamdata ne gandim la o tura asemanatoare tot prin Europa vestica.

 

anul trecut ,atunci cand va citeam povestea visam...nu aveam nici carnet nici cal.acum le am pe amandoua si vreo 10000 km facuti din martie pana in prezent, pe drumurile patriei,bulgaria,toate cu buget redus(cort,sandwichuri de acasa,gratar mobil,etc).daca vreti companioni dati de veste...

ps:inca o data respect..recunosc ,citindu-va povestea mi am dat seama ca se poate...ca visele pot deveni realitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...