Sari la conținut

Accident Bucuresti - Bd. Mihai Bravu


Taurasu
 Share

Postări Recomandate

Eu mi-am pus manusi de iarna la examen, politaiul ala matahalos facea misto de mine ca-mi pun manusi ca nu e asa de frig si i-am explicat ca eu nu stiu sa conduc fara manusi. Pur si simplu mi se pare ghidonul prea subtire, asta este...

Faza cu ghidonul subtire m-i se intampla si mie cand o mai mut de colo colo !! :lol:

Cand mai schimb motoarele intre ele mai uit o casca, o geaca, o protectie..dar manusile niciodata !! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

virajul la stanga peste marcajul continuu : 6 puncte penalizare si 540 lei amenda , NU E DE PERMIS virajul sau intoarcerea peste linia (sau dubla)continua !

contesta ei in instanta aparatele radar care sunt omologate ,dara-mi-te o poza facuta cu telefonul ...

 

Uite asta e un exemplu unde ar trebui umblat la sanctiunile codului rutier. Incalcarea liniei continue ar trebui sanctionata cu suspensarea permisului...parerea mea!

 

Oricum, buna observatia, foxy! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir ca te miri :drink:

Parca nu ai sti ce cacaturi de drumuri avem, cu gropi si denivelari de tot felul. Exemplu: azi-dimineata la semafor in fata la mec-ul de la Unirii, directia Izvor...ditamai cocoasa in asfalt de mi-a zburat ghidonu din mana. Si o stiam ca doar pe acolo trec mereu...ghinion, de data asta m-a facut :lol:

 

O fi luat o groapa, o margine de gura de canal, cine stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahahaha =))

Riderul asta e din categoria celor ce nu s in stare sa ridice o bicla de jos,dar ei isi iau avioane de sute kg :hurt:)

 

 

Vorbesti in totala necunostinta de cauza.

Tipul imi e prieten bun si pt informatia ta "riderul asta care are dubla fractura de tibie si peroneu si inca alte chestii urate la piciorul stang" e instare sa ridice mobra..dar vorbesti si tu, ce sa faci altceva....

 

Sanatate Leo!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahahaha =))

Riderul asta e din categoria celor ce nu s in stare sa ridice o bicla de jos,dar ei isi iau avioane de sute kg :hurt:)

 

Corect. Vad destui cu rachete sub fund dar daca au scapat-o pe loc au nevoie de ajutor s-o ridice. In loc sa-si ia motoare adaptate la constitutia lor la ei primeaza "cat baga nene".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Vad destui cu rachete sub fund dar daca au scapat-o pe loc au nevoie de ajutor s-o ridice. In loc sa-si ia motoare adaptate la constitutia lor la ei primeaza "cat baga nene".

 

Oricine (chiar si o femeie) poate ridica o motocicleta grea, daca stie cum.

Nu constitutia conteaza, ci stiinta!

Altfel zis, degeaba esti mare si prost! :hurt:

 

 

In cazul de fata, tipul avand piciorul rupt, nu mai avea ce face!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Vad destui cu rachete sub fund dar daca au scapat-o pe loc au nevoie de ajutor s-o ridice. In loc sa-si ia motoare adaptate la constitutia lor la ei primeaza "cat baga nene".

sa inteleg ca daca nu ai 2m,burta,ceafa de bodyguard de la BGS (BaGatoriinSeama) si tragi la sala ca un prost fara rost nu iti poti lua ce motor iti doresti.Dar e usor sa ai spiritul de turma cand vezi ca zice unu ceva si sa te iei si tu ca boul (ma refer la animal) dupa el sustinand dupa ureche ce i-a ragait creierul murat aluia.Pentru tine e foarte important sa o ridici de jos usor ca presupun ca se intampla foarte des evenimente dinastea, noaptea sa cazi din pat visand motoare...zi drept, porti protectii in somn? manusi? ai pat suspendat?

 

on-topic:Am aflat de fracturi (total neinteresant) insa nu stim daca tipul purta manusi inainte/in timpul/dupa.Deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Vad destui cu rachete sub fund dar daca au scapat-o pe loc au nevoie de ajutor s-o ridice. In loc sa-si ia motoare adaptate la constitutia lor la ei primeaza "cat baga nene".

 

Dar Dani Pedrosa cum ti se pare? Se incadreaza in criteriile tale ? E pe locul 2 in clasamentul MotoGP , merge pe o racheta ce pe strazi n-ai sa vezi niciodata. Si sti care e partea frumoasa? Ca are inaltimea 1, 59 m si 51 de KG. La constitutia sa, ar trebui sa mearga pe Pocket Bike, in mintea voastra .

Dar voi aveti ochiul format, si v-ati dat seama imediat ca motorul ala e prea greu pentru baiatul ce a avut accidentul... Aia e, daca voi nu va permiteti 954 macar nu mai fiti invidiosi pe motorul omului, sau macar NU VA MAI ARATATI INVIDIA, ci abtineti-va !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hurt: ....astia cu ridicatul mobrei de jos... v-ati luat mopede de frica ca ramaneti cu ea acolo unde a cazut... ce prosti...

 

cam muriti de ciuda oagarilor cand va da cate un uscat rusine la semafor pentru ca are cu 30 de kile mai putin :lol:

eu pot sa o ridic in pul4 cu tot cu pasagera... hahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leo îl cheamă pe biker. E mecanic la SRI.

Pt cei cu "ridicatul" ATI vrea voi sa știți si puteți ce poate el când vine vb de mobre.

Pt restu, e la spital... Așteaptă sa între in operație.

Am sa revin cu noutati când aflu ceva.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine (chiar si o femeie) poate ridica o motocicleta grea, daca stie cum.

Nu constitutia conteaza, ci stiinta!

Altfel zis, degeaba esti mare si prost! :lol:

 

 

In cazul de fata, tipul avand piciorul rupt, nu mai avea ce face!

Ce pana mea...aia ie femeie ? Cred c-a facut-o ma-sa cu un urs grizzly :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca ochiii inainte sa scrii... altfel devii si tu super-membru!

 

Nu faceam misto de topmodelul din poza (e logic ca nu avea cum sa-l vada pe ala cu BMW-ul, eventual poate daca i-l arata vreun individ din multime), subliniam faptul ca pe anumiti indivizi ii doare la bashca de pulitie. Intoarce unde vrea muschii lor... chiar si la mai putin de 5 m de un politist....

 

Pricepusi acum sau fac schema? :hurt:

 

 

 

Done. :lol:

 

Esti penibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pana mea...aia ie femeie ? Cred c-a facut-o ma-sa cu un urs grizzly :hurt:

 

Nu! A facut-o ursul singur... :D

 

 

Esti penibil!

 

Corect! :)

Dar intrucat nu ai argumentat, am dat REPORT! :P

 

Pup iu! :lol:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti penibil :hurt: Fara suparare :lol:

 

Ok, fara suparare. Spre deosebire de colegul de mai sus,eu n-am dat report. Sanatate bikerilor calareti de rachete, puneti muschii la treaba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine (chiar si o femeie) poate ridica o motocicleta grea, daca stie cum.

Nu constitutia conteaza, ci stiinta!

Altfel zis, degeaba esti mare si prost! :D

 

 

In cazul de fata, tipul avand piciorul rupt, nu mai avea ce face!

 

 

ce femeie slabuta :hurt:

 

degeaba va agitati,nu am zis sa o ridice cu picioru rupt,e clar ca e imposibil :lol: doar ca e cam aiurea sa ti iei miar si sa te dezechilibrezi in trafic (asta daca nu sunt alte cauze).se pare ca nu m am facut inteles de la inceput.sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, fara suparare. Spre deosebire de colegul de mai sus,eu n-am dat report. Sanatate bikerilor calareti de rachete, puneti muschii la treaba :hurt:

 

Stimabile, cumva esti o pers la 120-140 de kg, care nu ar incapea , nici cu mama liposuctiilor, pe un 954 (dar strugurii sunt acri...vorba aia), ori

esti o persoana la 40 de kg subnutrita de soarta...

 

esti ... nu stiu in ce categorie sa te bag, pt ca nu vreau sa te MAI jignesc.

leo imi este un FOARTE-bun amic.

te asigur, chiar iti garantez, ca nu faci tu cate stie/poate el, sau nu ai concepe macar, sa faci, ce face el , sau ce a fost antrenat sa faca.

 

tati, cu tot respectul de pe lume, 954-ul este o jucarie, comparand cu ORICE alta moto(am spus MOTO, nu o SUPER SPORTIVA aprilia RS - MOTOCICLETA - 125 CC), cand vine vorba de greutate.

e cea mai jucausa, happy tail, si chiar o poti compara (pt anii ei) cu un fotomodel.

 

de ridicat, ma rog...o tipa cu sanii mai mari, la vreo 57-59 de kg si 1,70, ti-o ridica garantat, cu putin antrenament.

 

asa ca visele tale umede si erotice, (GPZ-urile si VFR-urile alea de cate 240 de kg, ninja-uri vechi, gsxf-urile alea care au cate 3 tone LA GOL ), cu privire la moto, si greutatea unui motor ...s-ar putea sa se spulbere.

 

o tricicleta de MOTOCICLETA RS49 spre 50 CC, NU o ridici, cand ai peroneul fracturat si glezna varza...

 

este penibil, (chiar eu am facut-o se pare), ca orice persoana cu cap de pe forum , sa se coboare la mintea vreunui pusti sau... ma rog.

 

Deviaza discutiile, degenereaza in alte prostii si se ajunge usor la injurii.

 

PROBLEMA dubitei care STATEA la semafor, fara semnale si nimic...(STATIONA), NU a pomenit nimeni.

 

sigur de problema asta nu a stiut multa lume. sau daca cineva a stiut, sa-i fie rusine ca nu a dezbatut pe marginea acestui subiect.

 

 

 

sir faq ...ungure, pune mana si cauta geaca baiatului..vine toamna, si prevad ca te trimite in hungarix, dupa ea.

 

FRATIORII tai si UNGURU te saluta. insanatosire grabinica, si fa-te tu bine, sa le arati carcotasilor,ce stii, si ca ai creierul SUS, acolo

unde trebuie, cand trebuie!

 

aveti grija de voi. NU exista oglinzi retrovizoare(fals, pentru MACHIATUL rapid, un gloss, un fard si p () l 4 , exista ) . urechile sunt ocupate de multe mobile ,

de muzica . mintea de prostii si rar de probleme. deci nu te vede nimeni, nu te aude nimeni.

 

REPLICA : NU stiu domnule de unde a venit. nu l-am vazut. eu mergeam regulamentar, pe banda mea. e "de-alde astia" nebuni cu motoarele...

toti "merge" asa.

 

nimeni nu te protejeaza, sau ajuta (rar gasesti ajutoare/intelegere).

 

Doar motociclistii blestemati sa mearga in conserve, se uita in oglinzi!!!(RESPECT LOR)

 

SANATATE multa tuturor, multa benzina, asfalt neted si uscat!

 

Lasati rautatea, nu ajungeti nicaieri cu ea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut nimic fracturat si nu puteam sa ridic mobra mea de jos deloc... dar absolut deloc... desi era a x-a oara cind trebuia sa o ridic si ma asezasem in pozitie ca la carte pentru a face treaba... exact ca in filmul de mai sus. De ce? pentru ca eram in stare de soc dupa accident. That's why... Data viitoare cind aveti accident de tastatura... ginditi-va cum ar fi sa fiti judecati aiurea... :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROBLEMA dubitei care STATEA la semafor, fara semnale si nimic...(STATIONA), NU a pomenit nimeni.

 

sigur de problema asta nu a stiut multa lume. sau daca cineva a stiut, sa-i fie rusine ca nu a dezbatut pe marginea acestui subiect.

 

Nu am inteles nimic din postul tau,omule, invata sa te exprimi. Nu exista nici o problema cu dubita aia. Daca STATEA la semafor si era DUBITA deci nu o gropita minuscula care se observa greu si motociclistul nu a vazut-o inseamna ca da, are o problema. Daca era un copac la semafor il vedea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut nimic fracturat si nu puteam sa ridic mobra mea de jos deloc... dar absolut deloc... desi era a x-a oara cind trebuia sa o ridic si ma asezasem in pozitie ca la carte pentru a face treaba... exact ca in filmul de mai sus. De ce? pentru ca eram in stare de soc dupa accident. That's why... Data viitoare cind aveti accident de tastatura... ginditi-va cum ar fi sa fiti judecati aiurea... :hurt:

 

 

Cine sa mai si gandeasca ? E mai usor sa te repezi la colegul tau care zace pe jos si sa-i demonstrezi cat de bun esti pe langa el.

 

Plus ca trebuie sa fi si motociclist ca sa intelegi anumite chesti .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut nimic fracturat si nu puteam sa ridic mobra mea de jos deloc... dar absolut deloc... desi era a x-a oara cind trebuia sa o ridic si ma asezasem in pozitie ca la carte pentru a face treaba... exact ca in filmul de mai sus. De ce? pentru ca eram in stare de soc dupa accident. That's why... Data viitoare cind aveti accident de tastatura... ginditi-va cum ar fi sa fiti judecati aiurea... :lol:

dimpotriva dupa un accident ar trebui sa fi mai capabil (asta in cazul in care bineinteles nu ai leziuni,fracturi cum e in cazul de fata) datorita adrenalinei.Eu am patit sa cad sezonul asta la 20 km/h printre stradute din cauza unei masini care a iesit brusc din locul de parcare fara sa se asigure (mama cat de penibil :hurt: ) si m-a daramat.Cand am ridicat mobra (culmea tot 954) mi s-a parut foarte usoara :D

 

Asteptam vesti noi si bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dimpotriva dupa un accident ar trebui sa fi mai capabil (asta in cazul in care bineinteles nu ai leziuni,fracturi cum e in cazul de fata) datorita adrenalinei.Eu am patit sa cad sezonul asta la 20 km/h printre stradute din cauza unei masini care a iesit brusc din locul de parcare fara sa se asigure (mama cat de penibil :hurt: ) si m-a daramat.Cand am ridicat mobra (culmea tot 954) mi s-a parut foarte usoara :lol:

 

Asteptam vesti noi si bune!

 

corect!eu am avut un accident grav de masina,am ramas in masina blocat prins intre metale contorsionate,dubla fractura de femur,deplasare de sold....si cu toate astea pana sa vina salvarea,politia si smurdul imi miscam lejej piciorul de la genunchi in jos(era prins intre metale de la genunshi in sus).

 

cum e riderul?si-a revenit dupa operatie?sanatate maxima si ochii in 4!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...