Sari la conținut

Scuter Chopper


iacomia
 Share

Postări Recomandate

Dimpotriva,la banii aia transportul este gratis,dar nu cred ca gasesti pe easyparts carene de T-Max si ar dura mult pentru easyparts impachetarea,trimiterea,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ne bagam pentru ca posta romana este najpa...toate coletele dupa easyparts au fost busite, dar nu am auzit inca de cazuri sa fie spart ceva prin ele. Decat sa-mi asum riscul sa raman cu carenele sparte din vina postei, mai bine nu...maruntaie adica chestii mici, cat mai ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ce "rea" esti....asta de cit e? :lol: :lol: :lol:

 

 

Salut.

 

E superb motorul , e de 50 cmc.

 

Am tot cautat pe burse, gasesc de vanzare numai de 125, de 50 nu prea, doar sa-mi aduca cineva din italia dar nu cunosc pe nimeni. :lol:

 

Asta e .... raman cu vazutul. Am sunat la un nene care vindea chopperele alea chinezesti si mi-a spus ca au certificat european, ce-o fi ala nu stiu !

A ramas ca-n pom, oricum ala vrea 30 mil pe chopper si nu merita atat ! Mai bine o aprilia rr de 50 second de acum 10 ani ... dar nu se gasesc asta e problema ! Pana una alta o sa dau de carnet si o sa-mi iau la 130-150 mil o Aprilia RS 125 model 2007 si am terminat ! :lol: Dar asta mai incolo, poate in tomana sau anul viitor ...

 

Salutari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hehe, asta chiar e un mini scuter .... ai vazut cat e fata de masina aia ? ;)) Tare .... Nici nu te vezi in trafic, iti dai seama ... Nu asa, oricum e chinezarie si ala, dar asta e. Mai nou am gasit pe la 1200 euro o Honda Magna 50 , arata bestial ! Ramane de vazut acum ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, asta chiar e un mini scuter .... ai vazut cat e fata de masina aia ? ;)) Tare .... Nici nu te vezi in trafic, iti dai seama ... Nu asa, oricum e chinezarie si ala, dar asta e. Mai nou am gasit pe la 1200 euro o Honda Magna 50 , arata bestial ! Ramane de vazut acum ... ;)

ai a1? sau a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Am vazut oeri pe langa gara de nord un scuter bestial. Arata a old scool deja avea o aripa imensa pe sapte pana jos si cu niste caorne de chopper . si mi-a taiat si calea parea destul de agil. Eu eram in conserva si mai era si un chiorubel pe el fara tricou si in slapi dar frumusetea lui nu am putut sa nu o observ.

 

Aveti idee ce scuuter ar putea fi ??Sau dak stiti modele de scootere care daui in conceptul de chopper

 

 

 

Bafta si asfalt uscat

 

 

 

 

Vreau pentru prietena mea unu scooter ca de motociclete ii e frica :cheers:

daca ai nevoie de asa ceva cautama pe euro100kgs@yahoo.com le aduc personal din Italia,salut

 

Am vazut oeri pe langa gara de nord un scuter bestial. Arata a old scool deja avea o aripa imensa pe sapte pana jos si cu niste caorne de chopper . si mi-a taiat si calea parea destul de agil. Eu eram in conserva si mai era si un chiorubel pe el fara tricou si in slapi dar frumusetea lui nu am putut sa nu o observ.

 

Aveti idee ce scuuter ar putea fi ??Sau dak stiti modele de scootere care daui in conceptul de chopper

 

 

 

Bafta si asfalt uscat

 

 

 

 

Vreau pentru prietena mea unu scooter ca de motociclete ii e frica :)

daca vrei asa ceva cautama pe euro100kgs@yahoo.com aduc personal scutere second din Italia salut,sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Fratilor in urma cu 2 luni cand am inceput sa ma gandesc ca am nevoie de scuter ,nuci nu ma gandeam sa - mi achizitionez altceva decat unul stil retro ( habana sau shadow ) dar in cele din urma nu stiu cum dar M-AM sucit , si am ales alt scuter si bine am facut ! Saptamana trecuta am avut programare cu al meu la RAR si stand la coada , in urma mea au venit 4 BAIETI cu 4 scutere aproape IDENTICE cu habana si shadow !! sunt toate chinezarii , si costa de nou in jur de 1300 -1400 euro !

 

Ideea este ca la vara or sa fie mai multe ( copii) decat originale in Bucuresti de aceste scutere Retro !

 

Asfalt uscat !

 

 

Pana la urma, ce este cu aceste scutere retro Honda Shadow? Ca eu tot nu sunt lamurit. Am vazut cateva, erau frumusele. Sunt sau nu Honda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nick-ul tau spune totul ..

 

 

Iar replica ta nu spune nimic. Am pus o intrebare, pt ca nu imi este clar daca acele scutere retro pe care scrie Honda Shadow sunt autentice (fabricate de Honda) sau "facaturi" chinezesti. Daca poti sa ma lamuresti, merci. In caz contrar... nu inteleg care e problema ta cu nick-ul meu. Deschide un topic separat pe tema asta, daca te plictisesti si vrei sa ai "posturi". :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Gileputza, vad ca te crezi mare cunoscator, ia explica omului si nu mai da cu flagelul in nisip

Pana la urma, ce este cu aceste scutere retro Honda Shadow? Ca eu tot nu sunt lamurit. Am vazut cateva, erau frumusele. Sunt sau nu Honda?

Sunt de la Honda, sunt de 50 cmc, 2timpi, racire pe aer, mai se numesc si Joker : http://www.tomina.ro/motociclete/Honda-JOK...o-S15-joker.php

 

 

Bafta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Gileputza, vad ca te crezi mare cunoscator, ia explica omului si nu mai da cu flagelul in nisip

Sunt de la Honda, sunt de 50 cmc, 2timpi, racire pe aer, mai se numesc si Joker : http://www.tomina.ro/motociclete/Honda-JOK...o-S15-joker.php

 

 

Bafta! :laugh:

 

 

Multumesc, VladuL. Nu gasisem nimic despre modelul asta, iar un amic imi spusese ca ar avea, de fapt, 90 cmc. Bine, posibil sa fie vreun truc la mijloc, sau poate se gasesc cu ambele variante de cilindree. Oricum, mi se par foarte fain desenate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...