Sari la conținut

Instalare PCIII 1000RR 2004


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

care aveti o harta personalizata pt un PC3 Micron Slip On si filtru stoc la un 1000rr 2004? ca mie imi da in nas intre 3500-5000RPM si deja incepe sa ma dispere. ms mult

 

P.S. dar nu cele de pe PC. com ca alea sunt praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

survolaj am inteles ca la noi nimeni o face cum trebuie. iar pt asta ar trebui sa ajung in ungaria. nu stiu daca se merita. cred ca cel mai ok daca nu ii dau de cap e sa il scot si sa il vand. mai bine iau ceva ce imi trebui e decat ceva ce nu reuseesc sa ii dau de cap.

Nu imi spune ca la UM la masinuta ca multi i-am auzit ca au dat banii degeaba ca nu e deloc cum se asteptau sa fie pe dyno. Pm om vedea ce si cum. Ma gandeam ca poate a fost vreounul cu mobra la Dyno si i-au facut o harta personalizata sa o pun la mine sa vedem daca merge la fel de prost sau se imbunatateste cu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

survolaj am inteles ca la noi nimeni o face cum trebuie. iar pt asta ar trebui sa ajung in ungaria. nu stiu daca se merita. cred ca cel mai ok daca nu ii dau de cap e sa il scot si sa il vand. mai bine iau ceva ce imi trebui e decat ceva ce nu reuseesc sa ii dau de cap.

Nu imi spune ca la UM la masinuta ca multi i-am auzit ca au dat banii degeaba ca nu e deloc cum se asteptau sa fie pe dyno. Pm om vedea ce si cum. Ma gandeam ca poate a fost vreounul cu mobra la Dyno si i-au facut o harta personalizata sa o pun la mine sa vedem daca merge la fel de prost sau se imbunatateste cu ceva.

Am si eu pc3 -ul asta pe un 636 si mi-a mai facut si mie figuri.Am vb la United si costa 200 ron sa iti verifice daca e ok harta pe care o ai,daca functioneaza in parametri normali si te mai costa cateva zeci de ron sa iti puna o harta mai buna...Acuma,mai intreb si eu in stanga si in dreapta inainte sa arunc aiurea cu banii...Daca te duci si faci testul pe dyno da-mi si mie te rog pm cu ce ai facut,daca s-a schimbat in bine sau in rau.

Editat de ionutene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut sincer nu prea imi vine sa dau 500-600ron sa imi puna o harta personalizata. pana mea... si orcum am inteles ca , cam 60% au avut probleme si cu harta pusa la UM. ideea e ca trebuie un tuner priceput la cifre si un dyno. acum sa vedem ce o iesi. momentan astept de la cineva de pe forumul 1000rr.net o harta sa vedem cum merge si o sa incerc si harata de la micron din europa ca am vazut ca sunt harti pt state si harti pt europa. abia aseara am observat asta si o sa ma duc sa o incarc si pe aia sa vedem cum merge. la united prea curand nu o sa ajung... mai bine vand PC-ul ca vad ca mai multe figuri imi face decat sa mearga cum trebuie

Mesaj completat

am sunat la UNITED MOTORS si testul pe dyno e 180 si inca max 100 pt o harta custom... asa ca vineri la 9:15 am programare la ei sa vedem ce imi fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l.u.v. intelegi ce vrei... in momentul in care vezi ca mobra nu vrea sa mearga de nici o forma cred ca mai faci si compromisuri... se pare ca e greu de inteles pt unii

 

P.S. - am incercat sa uploadez niste harti cu adevarat bune pt 1000RR dar se pare ca nu imi e permis sa uplodez asemeanea fisiere. asa ca daca vrea cineva vreo harta buna de PC3 1000RR 2004 sa imi dea un PM si il rezolv. ca eu mi-am pus aseara una din ele si merge impecabil. dar o sa vrea sa vad si ce imi iese la dyno si ce harta imi dau ei ca alternativa :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu, ideea era sa nu vorbesti inainte si din auzite!

Elegant era sa iti spui parerea DUPA ce veneai de la UM.

Nu crezi ca asa era mai elegant?

Daca Masinutza iti face treaba buna ce o sa mai spui?

In fine..spor la lucru, sa-ti mearga motoreta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l.u.v. intelegi ce vrei... in momentul in care vezi ca mobra nu vrea sa mearga de nici o forma cred ca mai faci si compromisuri... se pare ca e greu de inteles pt unii

De ce nu te intorci la stock? Presupun ca la specificatiile producatorului mergea bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu te intorci la stock? Presupun ca la specificatiile producatorului mergea bine.

 

Pei si-a luat pc3 tocmai ca sa numai fie stock....si ptr ca diferenta cu pc3 chiar se simte si conteaza super mult mai ales daca e buna harta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca masinuta face treaba buna imi cers scuze in fata voastra si a lui si retrag tot ce am spus. stock merge perfect, am incercat-o ieri , ideea e sa nu fie stoc. Cu PC si harta buna este o alta mancare de peste. o sa vedem mai exact vineri ce si cum :moron: cum spuneam mai sus cine are 1000RR si vrea harti sa imi dea un semn... sa vad la ei cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

si in plus un pc3 iti poate scadea consumul. faci 2 harti, una pentru forja si una pentru drum lung. am pe aprilia si am un notebook (sau cum s-o numi, un laptop mic, cu ecranul de vreo 10 inchi sau ceva de genul) pe care il tin la mine tot timpul (am nevoie de el) si la drum lung am reusit sa scot 4.8% la 120-130 la ora. nu prea mai are bilute dar cand merg la campie cel putin nu prea are rost. daca ma apuca nebuneala trag pe dreapta si in cateva minute s-a rezolvat :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la UM la masinuta... dar se pare ca e o problema si nu si-a dat seama de la ce... pe dyno scoate 110 CP trasi de par... undeva e o buba... filtrul de benzina e cam singurul care nu a fost schimbat... in rest toate sunt schimbate. mi-am facut programare si vinerea viitoare sa ma duc cu mobra fara PC sa vedem ce si cum... ca mie personal imi lasa impresia ca problema este la PC nicidecum la celelalte componente... o sa va mai tin la curent

 

P.S. toata afacerea cu dyno m-a dus la 250 ron

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

e honda, cati cai ai vrea sa aiba la roata, cat spune fabrica? :cheers:

 

acum mai serios, pe strada se simte ca e cam anemica? nu de alta da' dyno-urile astea sunt cam de caca. mai ales asta facute de aceeasi firma care fac si dynojet si pc. poate e de la dyno...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la UM la masinuta... dar se pare ca e o problema si nu si-a dat seama de la ce... pe dyno scoate 110 CP trasi de par... undeva e o buba... filtrul de benzina e cam singurul care nu a fost schimbat... in rest toate sunt schimbate. mi-am facut programare si vinerea viitoare sa ma duc cu mobra fara PC sa vedem ce si cum... ca mie personal imi lasa impresia ca problema este la PC nicidecum la celelalte componente... o sa va mai tin la curent

 

P.S. toata afacerea cu dyno m-a dus la 250 ron

 

E cumva primul model de 1000rr? :laugh: Vezi ca sunt renumite ca trag ca 600-ele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ... de 2 zile am scos PC-ul... zici ca e cu totul alta motocicleta. Trage de nu are aer. abia astept sa ma duc vineri cu ea asa ca sigur fara ala scoate mult mai mult. se simte foarte bine acum fara PC ca a venit puterea la loc. asa ca eu cred ca e de la PC. poate vrea cineva un PC ca la mine se pare ca nu merge, asa ca il dau cu 150 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ... de 2 zile am scos PC-ul... zici ca e cu totul alta motocicleta. Trage de nu are aer. abia astept sa ma duc vineri cu ea asa ca sigur fara ala scoate mult mai mult. se simte foarte bine acum fara PC ca a venit puterea la loc. asa ca eu cred ca e de la PC. poate vrea cineva un PC ca la mine se pare ca nu merge, asa ca il dau cu 150 euro.

 

Chiar ma gandeam cum ar fi in comparatie cu ECU original... in regim de amator e foarte greu sa "imbunatatesti" performantele unui motor deja performant.

 

Dusmanul lui "foarte bine" este... "mai bine", insa de cele mai multe ori efortul nu merita diferenta.

 

Aia de la stand nu'ti dau nici o hartie, graficul puterii?... ar fi interesant de vazut diferentele.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stock merge perfect, am incercat-o ieri , ideea e sa nu fie stoc.

de ce? :cheers:

 

De ce nu te intorci la stock? Presupun ca la specificatiile producatorului mergea bine.

Pai se pare ca s'a lamurit si omul ca mai binele e dusmanul binelui, cum spunea si radio man.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu unde naiba ai citit tu ca toata motoreta e stock dar in fine... fiecare citeste pe sarite si ia partea care ii convine :laugh: am spus si la inceput ca e cu slip on micron si filtre kn dar in fine... baiazid si cam ce a vrut sa insemne postul tau ca nu prea inteleg :cheers:

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...