Sari la conținut

Manuale


Postări Recomandate

SAL la toti.

Uite ca am dat si eu de ceva manuale de reparatii, carti tehnice sau carti pt service. (majoritatea in limba engleza)

Desi cand am avut eu nevoie am cautat la toti si nu m-a ajutat nimeni cu un manual de FZR 1000 pana la urma am rezolvat si m-am hotarat sa ajut totusi pe altii.

Stiu ca sunt multi care ofera manuale dar poate te pot ajuta eu...

Scrieti-mi ce aveti nevoie si adresa de mail, DACA nu va raspund in 4 zile atunci scriet-mi pe mail ca o sa va raspund mai repede. (daca scrieti direct pe mail o sa se cam umple banuiesc si poate chear nu pot sa va raspund.

 

Cat mai putine probleme!!!!!! :crack:

 

Apropo... lasati si o adresa de mail !

Editat de fly killer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine nu... si lumea daca vrea sa intre intra ca are nevoie de ceva... si stie exact de ce are nevoie

 

:crack:

Mie mi se pare scarpinat invers.

Eu daca as vrea sa fac un bine, as pune lista, apoi sa ma caute cine are nevoie de ceva...mi se pare mai firesc, sincer.

 

Este ca si cand ai spune ca ai magazin si vinzi ceva si sa intrebe lumea... da' lapte vinzi? da' paine vinzi? da' ... you get the point.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia e ca am destul de putine ale mele. Insa multe le au prietenii sau daca nu, le caut eu pe net in adresele pe care le am.... asa ca nu pot sa dau o lista exacta. Oricum nu pretind ca am totul sau pot sa fac rost de orice, ci doar incerc sa ajut. Get the point? :crack:

Editat de fly killer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit mai demult cu un tip din hong kong care avea o TONA de manuale, insa problema este ca la momentul respectiv el nu ofera manuale decat la schimb. Ati putea sa il rugati sa va trimita, eu am avut noroc sa ii ofer la schimb atunci ceva ce el nu avea. Adresa lui de mail este: saikeung@msn.com

 

Mi-a raspuns chiar dupa 2-3 zile este de treaba.

 

Pentru suzuki gsx 750R incearca aici - este si pe ani de fabricatie

http://www.bikechatforums.com/viewtopic.ph...p;postorder=asc

 

http://www.sasbk.co.za/Motorcycle%20manuals.htm

Editat de cristiroma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma ajuti si pe mine :crack: cu un manual la un gixxer srad de 750? Pe linkurile pe care l-am gasit cand sa-i dau download aparea "the page cannot be displayed

 

 

Uite ca se misca treaba si se poate da cate o mana de ajutor cu putina vointa...

Pt srad-ul ala de 750, poti gasi aici manual de srevice (nu manualul utilizatorului)

Sper sa iti fie de folos.

Daca nu gasesti ce iti trebuie, scrie-mi din nou cu mai multe detalii despre model si anul motorului

 

Tavi

Editat de fly killer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru suzuki gsx 750R incearca aici - este si pe ani de fabricatie

http://www.bikechatforums.com/viewtopic.ph...p;postorder=asc

 

http://www.sasbk.co.za/Motorcycle%20manuals.htm

 

Aceeasi treaba cu the page cannot be displayed. Si numai la linku cu gsx 750 r din 96-99 :crack: , ca la ala mai nou sa mai vechi am incercat si merge.

Motoru ii gixxer 750 sin 98 pe injectie da ii bun si manual de la modelu pe carburi ca nu-i mare diferenta

 

Mersi oricum pentru linkurile de mai sus

:crack:

 

 

Pentru cine intereseaza am manual de reparatii full petrnu Kawasaki ZX 6R din 95-98, in limba germana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAL la toti.

Uite ca am dat si eu de ceva manuale de reparatii, carti tehnice sau carti pt service. (majoritatea in limba engleza)

Desi cand am avut eu nevoie am cautat la toti si nu m-a ajutat nimeni cu un manual de FZR 1000 pana la urma am rezolvat si m-am hotarat sa ajut totusi pe altii.

Stiu ca sunt multi care ofera manuale dar poate te pot ajuta eu...

Scrieti-mi ce aveti nevoie si adresa de mail, DACA nu va raspund in 4 zile atunci scriet-mi pe mail ca o sa va raspund mai repede. (daca scrieti direct pe mail o sa se cam umple banuiesc si poate chear nu pot sa va raspund.

 

Cat mai putine probleme!!!!!! :crack:

 

Apropo... lasati si o adresa de mail !

 

Salut

Sunt un "motociclist novice" adica abia mi-am luat motocicleta si astept sa mi se elibereze permisul.

Intrebarea mea este daca poti sa ma ajuti si pe mine cu un manual de kawasakii GPZ 500 s.

Intrucat nu stiu prea multe incerc sa invat de unde pot iar in ceea ce priveste motorul in afara de informatiile de pe net nu stiu mai nimic despre intretinerea ei si despre ce trebuie facut ptr a o pastra in conditii optime.

Multumesc mult.

adresa mea de mail este catalin79pl@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catalin79p: modelul SI anul de fabricatie, asa este mai usor de identificat.

Bafta!

 

Multe manuale am gasit aici: http://www.diff.ru:8000/

merge insa foarte incet download-ul.

Editat de cristiroma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si aici poate am sanse:

 

manualul "Clymer Honda VT500 1983-1988 Service Repair Maitenance" cu indicele M344 se gaseste pe undeva? Ca numai cu bani am vazut... dar si asa degeaba ca la noi nu se gaseste...

:hug: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred ca e ceva adunatura de manuale... e prea mare (vreo 60 ce mega) ca sa o aduc si sa o verific dar pt tine cred ca merita scria acolo ca e un PDF pt mai multe modele printre care GSXR 98-02 Daca cobori fisierul sa imi zici si mie daca ti-e bun

 

http://xfer.gofastvideo.com/gallery/getitem/496/1/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si aici poate am sanse:

 

manualul "Clymer Honda VT500 1983-1988 Service Repair Maitenance" cu indicele M344 se gaseste pe undeva? Ca numai cu bani am vazut... dar si asa degeaba ca la noi nu se gaseste...

:hug: :ok:

 

Sal. Am gasit din anii aia, doar VT500 Poate ti-e bun. Uite un link. e cam mare, are 130 MB dar decat nimic eu zic ca merita sa incerci. Zi-mi si mie daca ti-e bun.

 

ftp://thepit.shacknet.nu:1001/VT500C/VT500C_1983_67MF500.exe

 

:P

 

pt un dr650 din 92?

 

 

Nu am gasit decat la schimb sau pe bani :P (stiu... pe bani toata lumea poate) totusi merita sa dai un mail la mega.bikes@gmail.com (in engleza) ca asta il are

Editat de fly killer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi foarte mult! Dar asta il am si eu... :P E manualul de Honda VT500C, se gaseste cel mai adesea!

Eu am VT500E (Europa Sport) care desi nu e diferita fundamental ca motor e complet diferita in rest...

Dar ma rog defilam cu ce avem! Sunt 99% sigur ca nu exista manual de VT500E pe "moca", e rar dar vad eu ce fac! :hug:

Mersi mult oricum inc-odata!

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...