Sari la conținut

ETAPA 5-a Enduro, Buzau


REA2010
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum ne-am obisnuit anul acesta, timpii extrem de largi pe legaturi, dar speciala a iesit excelent!

Asta cu timpi nu e usor.pare simplu dar nu este.la anu daca o sa mai avem puterea sa sustinem etapa asta nu o sa se mai repete.nu sint un mare endurist la performante dar iubesc sportul asta pe bune si vreau sa iasa bine ptr noi toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu timpi nu e usor.pare simplu dar nu este.la anu daca o sa mai avem puterea sa sustinem etapa asta nu o sa se mai repete.nu sint un mare endurist la performante dar iubesc sportul asta pe bune si vreau sa iasa bine ptr noi toti.

Hehe, esti castravete batran, iar eu de la tine am invatat enduro :)

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu timpi nu e usor.pare simplu dar nu este.la anu daca o sa mai avem puterea sa sustinem etapa asta nu o sa se mai repete.nu sint un mare endurist la performante dar iubesc sportul asta pe bune si vreau sa iasa bine ptr noi toti.

 

Traseu foarte bine trasat(mai ales sagetile de pe copaci )cam lung si mai putin tehnic dar, daca ar fi plouat inca putin cred ca era de plans in multe locuri...

Mie personal enduro testul nu mi-a placut: stancile murdare cu namol au devenit periculoase si riscul de a crapa ceva la motor era prea mare.Ar fi fost ideal paraul ca si parte din traseu,deci sa-l faci fara stresul cronometrului!

Oricum s-a vazut interesul baietilor de a face o cursa reusita(teo era tot timpul pe traseu plin de benzi din cap pana-n picioare)si pentru asta merita multumiri! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseu foarte bine trasat(mai ales sagetile de pe copaci )cam lung si mai putin tehnic dar, daca ar fi plouat inca putin cred ca era de plans in multe locuri...

Mie personal enduro testul nu mi-a placut: stancile murdare cu namol au devenit periculoase si riscul de a crapa ceva la motor era prea mare.Ar fi fost ideal paraul ca si parte din traseu,deci sa-l faci fara stresul cronometrului!

Oricum s-a vazut interesul baietilor de a face o cursa reusita(teo era tot timpul pe traseu plin de benzi din cap pana-n picioare)si pentru asta merita multumiri! :)

multam !ne au disperat cu furatu benzilor si marcam mereu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost duminica sa incerc traseul pe ud....

a fost de tot rasu...

prima urcare (aia de la terenul de paintball) a durat 3/4h . urcai cat urcai dar dupa ce picai o luai la vale cu tot cu mobra ca pe pista de bob.( adica am reusit din a 3-a incercare dar ca sa cobor de unde cadeam era chinu de pe lume)

dupa 2h nu am ajuns la CO1 asa ca am facut cale intoarsa pe forestier.

se putea urca cam peste tot de unde iti poti lua avant dar coborarile erau super alunecoase...

Editat de stilgar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...