Sari la conținut

Unde Ne Intalnim Vara?


QUAD
 Share

Postări Recomandate

Nu ai cum sa iei amenda, daca ai numarul ascuns... Cei de care vorbesti, CLAR, nu au numarul la vedere. :)

Lipsa vizibilitatii numarului din nou, e contraventie. Ma gandesc ca macar atata stii.. daca nu, e trist

 

Iti mai spun inca o data,forumul nu este autoritate ca sa raportezi pe forum si nu cred ca ne-ai dat tu noua un "heads up" cu privire la amenzile pe care urmeaza sa le luam pentru ca ai facut tu un mare bine comunitatii, doar pentru ca esti tu un baiat finut. Cred ca ai probleme,ar fi bine sa cauti ajutor specializat pentru rezolvarea lor, sa nu mai fii "attention whore".

Pai nu e autoritate, dar am zis ca na... am ridicat problema direct la "sursa", in randul motociclistilor. E ca la munca, am o problema cu un coleg, incerc sa rezolv intai problema cu el, nu ma duc direct la autoritatea numita manager. Daca nu merge, apelam mai sus, candva si candva tot se va rezolva.

Ca n-ati inteles cu frumosul sau ati interpretat-o cum ati vrut voi, sarind in sus (va cam supara adevarul), e problema voastra. Trebuia sa "va rog frumos", nu?

N-am probleme gogule, te asigur ca-s in deplinatate mintala. Nici baut nu sunt.

Editat de Roger25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 594
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati fost pe amaru'... cum da prima ploicica cum va retrageti... fii serios!

Inseamna ca nu faci diferenta intre un sunet de motor si unul de masina (cu toba sport). Eu nici nu trebuie sa ies la fereastra pentru ca stiu daca ce trece e motor sau nu. Tu, probabil ca ai ramazs dezamagit cand ai vazut ca-s 4 roti :( Momentan unde stau eu procentajul e cam 75% motoare si restul masini pe 4 roti. Nu-i nimic, n-ati fost singurii prinsi de politie, au mai fost si soferi destui. Incerc sa nu mai postez aici ca sa nu fac offtopic aiurea, ar fi de preferat sa reveniti la discutiile/intalnirile voastre de zi cu zi.

 

Nu, nu au de ce sa ma baneze.

 

p.s. apropo, motocicletele PE care, nu care (grea mai e romana asta la voi..)

 

Vezi mai intai in textul tau greselile si apoi comenteaza pentru altii. Mkey? Ti-am pus in italic o fraza fara sens. Poate o recitesti ca sa vezi si tu cat de incorecta este.

Si opreste troll-atul pentru ca daca eu nu iti sterg postarile o sa o faca alt mod. Sa nu zici ca nu ai fost avertizat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa vizibilitatii numarului din nou, e contraventie. Ma gandesc ca macar atata stii.. daca nu, e trist

 

Da, nu e legal sa ai numarul ascuns, dar crezi ca aia care iti fac tie probleme, au numarul la vedere? Poate sa stea politia cu 10 radare sa ii filmeze, ca nu se vede numarul si nu se va intampla nimic. Nici la semnul politistului nu vor opri daca au numarul ascuns.

 

Pe scurt, oricate pile ai avea la sectia 4 si cu oricate radare ar venii, nu au ce sa le faca. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag si eu, dar nu m-am putut abtine.

Desi sunt proaspat "motorist", dar cu vechime in trafic destul de multa, zic eu (12 ani cat B ) condus zi de zi si doar cu 2 accidente usoare la activ, din pricina altora :(

Pot spune ca am intalnit foarte multi "prosti facuti gramada" pe strazi, cum banuiesc ca esti si tu Roger25, care se cred mari zmei pe forumuri si umbla cu tot felul de amenintari, cand de fapt sunt niste pustani "ofiliti" si mielusei in real life

Vorba lui crazydanutz. Ia scoate tu capul pe geam si stai cu gura deschisa cand ploua sau ninge, poate te mai racoresti putin.

Ai postat pe forum pentru a enerva lumea sau nu inteleg? Crezi ca cei care "se dau" cu motoarele noaptea si fac liniute pe Calea Bucuresti te vor baga in seama, ca li se va face mila de tine si nu mai fac asa ceva? Care era ideea in capul tau cand ai postat aici?

 

Si in legatura cu o alta chestie scrisa de tine. Poate vrei sa te interesezi la fabricatorii de motoare despre poluarea fonica. Spre exemplu, eu detin un Ducati si pot merge cu 20km/h pe strada la 10 noaptea si tot deranjeaza. (ps. valabil pt majoritatea motoarelor mari)

Nu trebuie sa particip la curse si nici nu incalc legea..... Numai asa ca sa te oftici

Editat de asterix83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi mai intai in textul tau greselile si apoi comenteaza pentru altii. Mkey? Ti-am pus in italic o fraza fara sens. Poate o recitesti ca sa vezi si tu cat de incorecta este.

Si opreste troll-atul pentru ca daca eu nu iti sterg postarile o sa o faca alt mod. Sa nu zici ca nu ai fost avertizat ...

Pai eu am tot zis ca nu mai postez, dar vad ca ceilalti nu inceteaza. De fapt am si deschis un topic separat (care intre timp a fost inchis, si apreciez), si am mutat primele doua mesaje ale mele acolo. Astea de aici chiar se pot sterge

 

Da, nu e legal sa ai numarul ascuns, dar crezi ca aia care iti fac tie probleme, au numarul la vedere? Poate sa stea politia cu 10 radare sa ii filmeze, ca nu se vede numarul si nu se va intampla nimic. Nici la semnul politistului nu vor opri daca au numarul ascuns.

 

Pe scurt, oricate pile ai avea la sectia 4 si cu oricate radare ar venii, nu au ce sa le faca. :)

Te inseli. Pe radar apare viteza, dar bineinteles ca agentul X poate sa stea si afara, nu in masina. Si cum aude in departare ceva "huruind" si venind cu viteza, cum il va opri. De la 400-500m, ca sa poata opri in timp util. Crede-ma, se poate, nu mai cauta motive doar ca sa scapati si ca "nu are ce sa le faca". Ba are, ai sa vezi.

 

@asterix83, Da, normal, accidente din vina altora (si daca era din vina ta cred ca nu recunosteai). Na, uite eu n-am avut nici unul, sac!

Inteleg ca te oftici si tu acum, am sa-ti raportez mesajul pentru jignire la adresa mea.

Nu ma cred mare zmeu, am postat un simplu mesaj in care imi manifest o nemultumire. Si nu vad de ce s-ar enerva lumea. Pana la urma nu zice nimeni ca trebuie sa fiu bagat neaparat in seama, fiecare face ce vrea, vroiam doar sa spun s-o lasati mai moale cu motoarele voastre pentru ca ne deranjati. In plus nu ma mai simt in siguranta atunci cand traversez strada pe verde seara. Asta a fost scopul pentru care am postat, capisi?

 

Si du-te cu 20 la ora cu motorul, sa vezi cat zgomot face, versus cand ai 100 la ora intr-antaia. Cred ca nu realizezi ce debitezi... auzi acolo, la 20 la ora deranjeaza, pai la 20 la ora n-ai nici 4000 de ture.

 

Acum poti merge la culcare.

Sanatate!

Editat de Roger25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mai lasa putin si ultimul mesaj, sa-l citeasca utilizatorii activi, apoi poti face curatenie prin topicul asta, eu incetasem sa mai postez dar altii inca au continuat.

 

Motociclisti sa fiti pana la capat! :)

Numai bine!

Editat de Roger25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roger, cu ultima postare mi-ai demonstrat foarte clar tot ce trebuia sa inteleg despre persoana ta.

 

Daca nu te deranjeaza pot sa vin la tine in parcare si sa accelerez motorul la 10-11 noaptea.....promit ca nu depasesc 4000-5000 de ture si nici nu primesc amenda pentru viteza / neacordare prioritate la trecere

 

Fiecare cu pasiunea lui. N-am de ce s-o las mai moale cu "motorul"

 

Cat despre accidente nici eu nu te cred ......iti recomand oricum cu drag sa ti masina in parcare

 

Acum pot sa ma culc linistit :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati citit titlul topicului? Daca nu, va recomand cu caldura sa o faceti. Si sa nu mai deraiati aiurea.

Nu ati descoperit voi gaura la covrig...

da cu biciu-n ei , mama lor de derbedei !!!

 

Nu, ce s-a scris, scris ramane

sa fie primit pt posteritate :)

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta e ora cand "dansii" isi fac de cap, la fiecare 3 minute trece unul turat aproape la maxim. Am si vazut o masina de politie cu semnalele acustice/luminoase in functiune, tot ce-i posibil sa fi urmarit vreun teribilist, care poate avea ghinionul sa prinda rosu la unul din semafoarele de pe calea buc.

Anul trecut dupa ce am facut reclamatie la politie, lucrurile s-au mai calmat o perioada, nu stiu ce s-a intamplat ca nu prea i-am mai vazut decat foarte rar.. pe vreo cativa.

Editat de Roger25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un pic si ar trebui sa schimbam numele topicului in "Unde ne intalnim vara? Pe calea bucuresti" :D

Lasand gluma la o parte, eu nu cred ca am intalnit un om mai insistent decat dumneata :) Si nu pare ca ai rezolvat ceva pana acum. Din punctul meu de vedere ori schimbi atitudinea si felul in care transmiti un mesaj, ori lasi oamenii astia in pace.

 

Vrem sa stim unde de intalnim vara.. nu unde suna cel mai tare tobele :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu te duci tu in afara orasului sa faci asta? sau la un service?

 

 

domnu moderator, coleg motociclist, la atentionarea dvs, si a inca un moderator, nu sa ma facut offtopic din partea vreunui coleg biker , in schimb nou venitul "roger" care nu are treaba cu fenomenul moto, a continuat sa faca pe "troll-ul", si nu se intamla nimic! e ca pe un antisemit intre evrei, va rog sa luati atitudine, regulile forumului sunt valabile pt toti!

 

sa aveti o zii maxim de faina pe soarele asta calduros!

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu moderator, coleg motociclist, la atentionarea dvs, si a inca un moderator, nu sa ma facut offtopic din partea vreunui coleg biker , in schimb nou venitul "roger" care nu are treaba cu fenomenul moto, a continuat sa faca pe "troll-ul", si nu se intamla nimic! e ca pe un antisemit intre evrei, va rog sa luati atitudine, regulile forumului sunt valabile pt toti!

 

sa aveti o zii maxim de faina pe soarele asta calduros!

 

numa bine!

offtopic se mai face si in alta parte, oricum aici s-a postat rar in ultimul timp deci nu vad problema, daca am tulburat "linistea" sa ma scuze moderatorii. pana una alta am vrut sa ma fac oarecum "auzit" si aici, voi chiar nu intelegeti ca NE DERANJATI. Aveti sosea de centura, sau iesiti spre Harman si mergeti si cu 300

 

pana una alta, ti s-a pus o intrebare, raspunde la ea!

 

p.s. daca regulile forumului sunt valabile pentru toti, si regulile rutiere sa fie valabile pentru toti.

Editat de Roger25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...