Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Si pe mine ma enerveaza cei care iau la suturi limba romana,dar va trebui sa accepti vocabularul nostru,asa se spune de multi ani.Nu cred ca e nevoie sa vii tu sa schimbi termenii,asa ca invata in continuare de la noi.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In fine, si ce propui cu asta?

Asta este un forum pentru pasionatii pe 2 roti si este normal sa avem si un vocabular mai specializat..............ia explica-le la baietii mai mari ca "gume" nu inseamna "cauciucuri"..................sau poate tu esti unul dintre fanii lui George Pruteanu!!!

Profilul tau este incomplet, motocicleta sau scuter nu ai............dar ai venit aici sa ne faci noua morala si sa postezi aiurea despre un cuvant pe care il folosim de foarte mult timp, iar pentru noi sensul este ok.

;)

eu cred ca e ok ! omu' a incercat sa atraga atentia putin ... asta nu inseamna ca tu nu poti folosi termenul in cotinuare ... ramane la aprecierea ta .. cum o sa procedezi pe viitor :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai gata cu atata lectie de gramatica..."Greu limbu roman...;)"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ui aici un banc:

 

Bush, Putin si Base au ajuns cumva pe lumea cealalta. Normal, ca dupa faptele lor n-au nimerit la Poarta Raiului ci jos, in iad. Tartorul sef, i-a intimpinat si le-a zis:

- mai baieti, uite cum sta treaba. Sunteti plini de pacate, dar cu toate astea vrem sa va mai dam o sansa. Vedeti incaperea asta? inauntru sunt vreo 300 de papagali, dar numai unul e mascul. Intrati pe rind si cel care iese cu masculul in mina, merge in Rai.

Primul intra Bush. Dupa o ora de cautari cu ajutorul celor de la CIA, NASA etc, iese cu un papagal:

- Asta e masculul!!

Sarsaila sef se uita la papagal:

- Gresit, mergi in Iad!!

Al doilea intra Putin. Dupa 30 minute iese si el cu un papagal in mina. Tartorul:

- Nici tu n-ai nimerit, la smoala cu tine!

Intra si Basescu si nu trece un minut si iese cu un papagal:

- Asta e masculul!!

Tartorul se uita la papagal si ramine mut de uimire.

- Da asta-i masculul, dar nu pricep cum de l-ai gasit asa repede?

- Pai cind am intrat, am zis "Sa traiti bine!" si numai unul mi-a raspuns: sa-mi sugi ...ula!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine, si ce propui cu asta?

Asta este un forum pentru pasionatii pe 2 roti si este normal sa avem si un vocabular mai specializat..............ia explica-le la baietii mai mari ca "gume" nu inseamna "cauciucuri"..................sau poate tu esti unul dintre fanii lui George Pruteanu!!!

Profilul tau este incomplet, motocicleta sau scuter nu ai............dar ai venit aici sa ne faci noua morala si sa postezi aiurea despre un cuvant pe care il folosim de foarte mult timp, iar pentru noi sensul este ok.

;)

In mod susprinzator, cauciucul e un material, si nicidecum un bandaj elastic pneumatic pentru roata de autovehicul. Termenii corecti nu sunt nici guma nici cauciuc, ci pneu sau anvelopa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop nu cu scuterul... :bow: cu el inca nu am cazut multumesc lui dumnezeu....am cazut la fotbal... :bow:

 

<small>--- Mesaj completat în 25 Mar 2008 14:02 -------------</small><br/>

Eu zic sa stai linistit cat iti trece.Nu ai cazut cpana cum dar daca ai de gand sa mergi cu scuterul cu mana in ghips nu iti dau mai mult de 700metri parcursi.

Bafta :bow: :bow: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari oameni buni...inca un nou venit in randurile scooteristilor de pe meleagurile noastre....am citit cu reala placere ce se scrie pe form si va asigur de implicarea mea in ceea ce priveste comunitatea scooteristilor.Va pot ajuta cu acel IMN....de ce sa copiem ceva facut....va propun sa facem noi 1 piesa reprezentativa.Pun la bataie cunostiintele mele in sunet si un studio profesional pt inregistrarea materialului.

 

Cu stima....asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai gata cu atata lectie de gramatica..."Greu limbu roman...;)"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ui aici un banc:

 

Bush, Putin si Base au ajuns cumva pe lumea cealalta. Normal, ca dupa faptele lor n-au nimerit la Poarta Raiului ci jos, in iad. Tartorul sef, i-a intimpinat si le-a zis:

- mai baieti, uite cum sta treaba. Sunteti plini de pacate, dar cu toate astea vrem sa va mai dam o sansa. Vedeti incaperea asta? inauntru sunt vreo 300 de papagali, dar numai unul e mascul. Intrati pe rind si cel care iese cu masculul in mina, merge in Rai.

Primul intra Bush. Dupa o ora de cautari cu ajutorul celor de la CIA, NASA etc, iese cu un papagal:

- Asta e masculul!!

Sarsaila sef se uita la papagal:

- Gresit, mergi in Iad!!

Al doilea intra Putin. Dupa 30 minute iese si el cu un papagal in mina. Tartorul:

- Nici tu n-ai nimerit, la smoala cu tine!

Intra si Basescu si nu trece un minut si iese cu un papagal:

- Asta e masculul!!

Tartorul se uita la papagal si ramine mut de uimire.

- Da asta-i masculul, dar nu pricep cum de l-ai gasit asa repede?

- Pai cind am intrat, am zis "Sa traiti bine!" si numai unul mi-a raspuns: sa-mi sugi ...ula!!!!

tare bancu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din nou....am citit regulamentul si mi-se pare de mare bun simt....am casca Suomi, e inmatriculat ok, am talonul la mine....cat despre IMN cu acceptul si colaborarea voastra pot compune acel IMN...dar discutam detaliile la fatza locului.....

Duminca inteleg ca ne vedem la fantana de la circ...peeeerfect, stau la 2 min de locatzia precizata...

 

Sa salut cu respect si abia astept sa ne cunoastem....

 

 

PS: s-ar putea ca in locul meu sa vina nevasta-mea pe scooter pt ca si ea e pasionata si merge cu el...in cazul asta vin perpedes...deh, inca n-am invatzat sa mergem 2 pe scooter....dar promit ca voi fi acolo, prezent....;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...