Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

He he he am revenit si eu printre voi.DUPA UN AN SCUTERUL MEU A FOST GASIT !!! (asta in caz ca v-am spus ca-mi fusese furat :P ) .Dupa un an in care nici o veste de la politia p_u_lii romane,tot eu l-am gasit ,iar ei abia dupa mai bine de o luna l-au putut ridica de la acea spurcata cioara din curte.Va salut iar pe toti si bine v-am regasit! :X

 

Acum,care imi spune daca contactul de speedfight se potriveste?Si unde pot gasi piese ?poate a mai aparut ceva intre timp si stiti voi fiindca eu am fost rupt total de acest domeniu.

 

 

 

Salut cu farul! (din nou :X:X:X)

 

cum de l-ai gasit dupa un an? :D mai bine zis ce i-ai facut aluia care ti-a furat-o ? :P

 

referitor la intrebarea ta: mai bn ai pune un contact universal :D

 

Bafta si bine ai revenit printre noi ! :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pur si simplu dupa aproape un an l-am vazut intr-o curte la iesirea din oras.

 

Am gasit totul la Peugeot.Ma costa 4 mil tot setul de contacte si incuietori ceea ce chiar nu e mult.

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu dupa aproape un an l-am vazut intr-o curte la iesirea din oras.

 

Am gasit totul la Peugeot.Ma costa 4 mil tot setul de contacte si incuietori ceea ce chiar nu e mult.

 

Dar mai era bun de ceva scuterul ala ? Si ce a patit hotul ? :P Politia a facut ceva dupa ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a facut cineva teste cu diverse tipuri de role?

ceva de genu - "cu role de 5 grame am castigat la demaraj putin,viteza maxima 60 km\h,cureaua nu urca la maxim pe variator" "cu role de 6 grame am pierdut putin la demaraj,nesemnificativ,viteza maxima in linie dreapta a crescut la 65km\h fata de 60 la role de 5 gr"..... ce este scris in paranteze este pur ca exemplu

sunt curios de rezultate,si daca se poate rog explicatii cat mai obiective....

 

Au facut altii. La scutere chinezesti in 4 T 4,5 grame e greutatea optima.

 

tnx,dar nu ma interesa o greutate optima,ma interesau rezultatele obiective ale unui test cu mai multe tipuri de role....cred ca pe multi i-ar interesa asta...

p.s. - eventual daca testul s-a facut pe un motor minarelli cu variator stock atunci cu atat mai bine... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!la gilera runner de 50cc,pana la cat e km?90 sau 120?din 2000 park...cu racire pe apa?

 

cat indik in bord?multumesc

 

depinde de bord,sunt de amandoua felurile

 

 

acuma am o intrebare...

 

 

se poate pune angel eyes pe gilera runner? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum as putea sa le prind inauntru in far?

Daca nu ma insel, vin cu un sistem de prindere. Numai ca va trebui sa dai niste mici gaurele in oglinda. Nu cunosc exact sistemul, vorbesc si eu din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ceva vreau sa imi pun in far :D

Alea is de r1 cred...sunt si de gilera si arata fain...am vazut de jetforce si arata bestial si erau undeva pe la 250 ron...vinde cineva de pe sectiunea moto...cautal ca le vinde f ieftin. Si le si monteaza el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinde...dar nu se gasesc doar cercurile...se gaseste totul, tot ansamblul, adica tot farul cu tot cu oglinzi si suporti. Nu stiu la voi baieti, dar la mine farul nu se desface in bucatele, este sigilat. Poate la alte scutere nu este asa. Nu poti decat sa-l spargi la mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinde...dar nu se gasesc doar cercurile...se gaseste totul, tot ansamblul, adica tot farul cu tot cu oglinzi si suporti. Nu stiu la voi baieti, dar la mine farul nu se desface in bucatele, este sigilat. Poate la alte scutere nu este asa. Nu poti decat sa-l spargi la mine...

Pai la majoritatea vine cu totu.,..acuma nu te vei pune tu sa modifici farul ca sa fie angel eyes... :D Clar ca vine cu tot farul...ai de obicei e f scump...un far de aprilia stock e de la 70 eu in sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni, in cursul zilei de ieri m'am vazut nevoit sa imi dau marea iubire dupa o relatie de 1 an si jumatate, timp in care am trecut prin multe impreuna si am totalizat aproximativ 11.000km fericiti :cheers: . Insa dorinta de a trece la ceva superior nu se putea indeplini fara a renunta la scuter din motive strict financiare. Una peste alta cu parere de rau si regret ma consolez cu gandul la ce va urma in viitorul apropiat si postez ultimele trei poze pe care le'am facut, in fata curtii cumparatorului(care din pacate il va folosi strict ca mijloc de tranasport si nimic mai mult undeva la tara...trist).

 

post-13602-1218630297_thumb.jpgpost-13602-1218630334_thumb.jpgpost-13602-1218630349_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper totuÂşi să ne întâlnim în viitor pe două roți Âşi, chiar dacă vei cumpăra o motocicletă, să nu ne uiți pe noi - cei cu scuteraÂşe - să ne vezi mereu colegi de trafic, egali, prieteni.

 

Niciodata n'am sa uit de unde am plecat indiferent de ce se va intampla ;)

 

Cat ai luat pe el ? sunt curios :cheers: , pt. ca arata foarte bine

 

Ms, intr'adevar ma oftic de soarta pe care o are dupa 2 proprietari seriosi, insa nu pot face nimic. 1000eur am luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...