Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Daca de la bun inceput , casca nu e prevazuta cu sistemul bluetooth , nu prea ai cum sa montezi unul ( o sa ti fie incomod ) ; dar poti folosi hand free - ul cu cablu de la telefon , acela e slim si nu te va deranja la urechi si mai poti si asculta muzica din tel .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

ce motociclete din categoria supersport / enduro-touring / supermotard, cu motoare 4t de 125cc se gasesc in europa? (sh (cu mult) sub 1500€)

in principiu ma interesau yzf r125, varadero 125, si smr/sms 125 (in ideea ca il "transform" in nuda) insa nu se incadreaza in buget sau sunt la limita, ideal ar fi fost cbr-ul daca ar fi aratat ca o motocicleta si daca ar fi fost mai inalt. ce alte modele ar mai fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De cateva zile caut sa cumpar un scuter. Ce acte trebuie sa aiba ca sa il pot inregistra la primarie? Trebuie sa il duc si la RAR sa il pot inregistra? Daca e deja inregistrat la o primarie in alt judet il pot lasa inregistrat acolo si sa circul cu el unde locuiesc eu?

Editat de ionut.mkb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De cateva zile caut sa cumpar un scuter. Ce acte trebuie sa aiba ca sa il pot inregistra la primarie? Trebuie sa il duc si la RAR sa il pot inregistra? Daca e deja inregistrat la o primarie in alt judet il pot lasa inregistrat acolo si sa circul cu el unde locuiesc eu?

» Post actualizat in 23 Jun 2014 20:06

Salut. De cateva zile caut sa cumpar un scuter. Ce acte trebuie sa aiba ca sa il pot inregistra la primarie? Trebuie sa il duc si la RAR sa il pot inregistra? Daca e deja inregistrat la o primarie in alt judet il pot lasa inregistrat acolo si sa circul cu el unde locuiesc eu?

Ca sa-l poti inmatricula ai nevoie de:

-fisa de inmatriculare-stampilata de la finante de la cumparator;

-certificatul fiscal, nu mai vechi de 30 zile;

-contract V-C+vei plati o amenda la finante daca au trecut 30 zile de cand e facut;

-cartea de indentitate a scuterului+talon

-diferite taxe

Editat de bogdan_bp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge , doar la primarii de comune mai ai sanse sa l inregistrezi fara CI .

Nu uita ca ti trebuie si ITP

 

Acte necesare ( dosar )

 

1) La primarie sectia financiara = declaratia stampilata de la finante de la vechiul proprietar si cea noua ca l ai declarat ( asta poti face si inainte sa mergi la RAR ) , platesti impozitul vreo 4 lei

2) RAR = Carte de identitate si ITP cost 405 lei ( daca nu le ai )

3 ) Primarie cu dosar cu actele : CI , ITP , 2 poze printate color fata si lateral , certificatul de la finante prin care atesta ca este luat in evidente .

 

Depinde de primarie , unele percep ceva taxe suplimentare pt numere , alte nu .

Editat de cobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu mergi acolo si te lamuresc ei - depinde de comuna fiecare are regulile ei , poate ai noroc si nu ti trebuie carte de identitate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare,ma tot bate gantul sa trec de la motocicleta la maxi-scuter,as vrea sa imi spuneti cateva informatii despre suzuki burgman 400 si yamaha majesty 400,pentru unu din modelele astea as vrea sa optez,as vrea sa imi prezentati o comparatie intre ele daca se poate de la cunoscatori,motivul este ca vreau mai mult confort si sa pot cara mai multe bagaje,care din ele este mai inalt la sha,vreau sa stiu care consuma mai putin,care are mai mult loc sub sha,care e mai fiabil,care e mai sprinten,etc,si desigur sa ajung mai bine cu picioarele jos(merg mult cu pasager si am nevoie de mai multa siguranta),sunt interesat la ambele modele intre anii 2007-2011,cam pe acolo m-as opri cu bugetul

Asfalt uscat si astept raspunsuri si pareri

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...