Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Bicicleta ,nebicicleta io ma plimb cu astia mari :thanks: Tu???

uite eu mai vreau sa traiesc vro 10 ani tu cati mai ai sau mai bine zis cate ore mai ai .inteleg ca stii sa conduci o motocicleta ai permis tot in regula dar vine un bou nu iti da prioritate tu ai mai multe sanse sa o mierlesti

eu poate mai scap la 60km/h

si doar ii ziceam lu astia mah asa ca ma certa pe mine Alias ca dc nu pot veni la cursa ferodo ca u ai avut ceva prob da tot ai venit si am venit si eu intr-un final stai linistit ca nu te luam la misto sau mai stiu eu ce ca nu imi permit

:D sal :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uite eu mai vreau sa traiesc vro 10 ani tu cati mai ai sau mai bine zis cate ore mai ai .inteleg ca stii sa conduci o motocicleta ai permis tot in regula dar vine un bou nu iti da prioritate tu ai mai multe sanse sa o mierlesti

eu poate mai scap la 60km/h

si doar ii ziceam lu astia mah asa ca ma certa pe mine Alias ca dc nu pot veni la cursa ferodo ca u ai avut ceva prob da tot ai venit si am venit si eu intr-un final stai linistit ca nu te luam la misto sau mai stiu eu ce ca nu imi permit

:D sal :welcome:

pfff....daca o luam cu muritul, pot muri cand cobor pe scari sa ma duc sa imi iau cola.

 

 

Hai in fine.

 

Alias este plecat cu scuteru la mare? Face concediu pe drum? :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ,trebuie sa cumpar un scuter de la cineva din Iasi si nu am cu ce sa il transport pana in Bucuresti,va rog sa ma ajutati cu firme ceva...sa transporte scutere,marfa grea,etc...cu seriozitate,multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ,trebuie sa cumpar un scuter de la cineva din Iasi si nu am cu ce sa il transport pana in Bucuresti,va rog sa ma ajutati cu firme ceva...sa transporte scutere,marfa grea,etc...cu seriozitate,multumesc

Getax- furgonete 3,00 3,00 - 0723-111.953

0745-119.541

9531

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bomba unui politist de la Ordine Publica ( parca asa ii zice ), pe la 3 dimineata probabil din lipsa de ocupatie...

 

Nenea` : - Domne, de ce nu porti vesta ?

Eu : - Pai nu-mi trebuie vesta ca scuterul nu e omologat ca moped.

Nenea` : - Ia sa vedem..., atunci, de ce nu ai trusa medicala, triunghi reflectorizant si extinctor ? ca daca nu e moped , atunci e motocicleta si ai nevoie de astea :D

Eu : - Pai ati vazut vrun` motociclism cu trusa, triunghi si extinctor?

Nenea ` : - Pai n-am vazut, dar o sa incepem sa ne luam si de ei ca nu le au :welcome:)

Eu : - Pai domne, unde sa punem toate astea? ca nu suntem masini...imi agati triunghiu reflectorizant de gat?

Nenea` : - Bine ma, hai da-i drumu de aici

 

 

:thanks:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..care are ulei bixxol de la omv ??

mi`am luat azi un litru (50 ron).

care a mai avut ?

se simte diferenta..pana acuma am avut mineral...asta e full sintetic dedicat motoareler supra solicitate...asa scrie pe bidon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, spuneti-mi si mie daca mi-am luat teapa cu urmatoarele tipuri de ulei cumparate de la first-bike (cand mi-au si schimbat uleiul): Mobil - Premium - Fully Synthetic - Gear Oil - 75w-90 = 55 RON si Mobil - Extra 4T - Semi Synthetic - 10w-40 = 39 RON...

 

sanatate :welcome: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...ce ai cautat la FB sa-ti iei uleiuri? :| Exista magazine numai cu asa ceva...data viitoare sa-ti iei de-acolo. Nu zic ca sunt proaste, dar mai bine mere un motul sau un omv sau ceva bun decat aduse de astia de la FB. La cat de dusi sunt m-as mira sa nu puna altcv in ele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baietii...

dupa indelungate bale o sa imi iau si eu un scooter, sambata cred....nu am prea multi bani asa ca o sa imi iau un rieju paseo 50cc....care vine sa fac cinste, ca am obervat ca asa se face cand te bucuri de o noua achizitie....va salut cu respect si asfalt uscat :D :welcome:

 

ps:de scuter ce impresie aveti, e ceva de capul lui?as lua ceva mai bun da am numai 850 euro si vreau sa fie ceva reliable

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baietii...

dupa indelungate bale o sa imi iau si eu un scooter, sambata cred....nu am prea multi bani asa ca o sa imi iau un rieju paseo 50cc....care vine sa fac cinste, ca am obervat ca asa se face cand te bucuri de o noua achizitie....va salut cu respect si asfalt uscat :D :welcome:

 

ps:de scuter ce impresie aveti, e ceva de capul lui?as lua ceva mai bun da am numai 850 euro si vreau sa fie ceva reliable

 

 

cumparati second-hand un aprilia de 850 de euro , si o sa fi multumit :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumparati second-hand un aprilia de 850 de euro , si o sa fi multumit :welcome:

 

as cumpara da ti'am zis ca vreau ceva reliable asa ca mai bine imi iau nou, sa stiu ca are garantie si tot la ea...cu toate ca ma cam atrage in ultimul timp un enduro de 49 cm3....care arata exact ca un ktm numai ca e un pic mai mic.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne...ce ai cautat la FB sa-ti iei uleiuri? :| Exista magazine numai cu asa ceva...data viitoare sa-ti iei de-acolo. Nu zic ca sunt proaste, dar mai bine mere un motul sau un omv sau ceva bun decat aduse de astia de la FB. La cat de dusi sunt m-as mira sa nu puna altcv in ele :lol:

 

pai chestia e ca cica daca te duci la fb sa-ti schimbe uleiul, ei nu ti-l schimba decat cu ulei de la ei... respectiv d-ala scump... si mi-era sa nu zica ceva de genul daca intervine altcineva decat cel de la service-ul first-bike asupra scuterului, poti pierde garantia :moto: deh... acuma stiu sa nu mai schimb la ei... (prima oara am schimbat la un nene si i-am bagat valvoline, dar alora de la fb nu le-am zis asta...:D)

 

numai bine :rock:

 

P.S: de unde pot sa cumpar si eu o creasta de punk pentru casca ? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S: de unde pot sa cumpar si eu o creasta de punk pentru casca ? :moto:

pai crestele astea sunt direct incorporate in casca...daca vrei sa iti iei o casca cu creasta am eu pe cineva e pana in 200 ron!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Snake: asta era si ideea :rock: De ce sa dai mai multi bani pe acelasi lucru? :moto:

@dj faffy:garantie=iluzie

@necu2k5:de ce nu schimbi chiar tu uleiul... Decat sa le dai altora bani pentru asta. Acu depinde daca e ceva in legatura cu garantia, dute la ei, n-ai ce face, dar daca nu, DA-I BICE :wink:

La faza cu louis daca vrei sa comanzi, vorbeste cu tipul dupa www.accesorii-moto.ro, el aduce dupa site-ul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru link guys :rock: de la romi o sa comand, ca tot el mi-a livrat si casca :wink:

 

pai uleiul prima data l-am schimbat eu la motor, dar la transmisie era atat de tare strans surubul ala incat se indoia cheia in el... asa ca m-am dus la aia de la fb macar sa le arat ca "uitati am incercat sa-l schimb, dar nu mergea desfacut surubul. incercati si dvs. daca se rupe/indoaie ceva macar sa fie rupt/indoit de voi" :lol:

 

numai bine :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...