Sari la conținut

Scule de calitate - de unde le cumparam?


mavetz

Postări Recomandate

Vizitator MoederNuker

ai camere... atunci se schimba un pic problema, iti trebuie doar flacoanele de co2 si "mustiuc"

 

si vezi ca exista solutii pentru trecerea la tubeless si pentru jantele spitate, pe asfalt tubeless e sfant !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Spray-urile cu spuna nu sunt ok ? A folosit cineva la moto ? Ma gandesc doar ca e posibil sa descentreze roata ... ca de facut treaba, isi fac, sigileaza super bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spray-urile cu spuna nu sunt ok ? A folosit cineva la moto ? Ma gandesc doar ca e posibil sa descentreze roata ... ca de facut treaba, isi fac, sigileaza super bine.

Am folosit eu, si inca la roata cu camera. A functionat, am venit de la Campina la Bucuresti fara probleme. Problema a fost ca dupa aia a trebuit sa schimb camera cu totu, cu toate ca gaura era mica, se putea petici in mod normal. Dar se lipse spuma asa aiurea de interioru' camerei si se inatrise cumva ciudat, asa ca trebuit sa o arunc. La tubeless nu stiu, ca n-am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai camera si e gaura mare nu tine faza, plus ca trebuie sa si invarti roata foarte rapid...daca o demontezi nu ai nici o sansa sa tina...doar sa bagi spuma si s-o sterigi sau sa invarti roata pe loc...am si cu camera si fara camera; compresor nu imi foloseste ca nu am priza de 12 pe mobra si daca esti la mama ciorilor nu ai de unde lua curent. dupa cum spuneam am tot ce imi trebuie in afara de pompa sau CO2. deci o sa mai caut pe net o pompa buna sau niste capsule cu aer. merci la toti pt raspunsuri. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna ziua stimati! Intrebare Unde gasesc sa cumpar o bujie folosita pentru reglajul amestecului?

O vreau pentru uz personal, nu pentru service. Stiti despre ce vorbesc bujia aceea transparenta. E cel mai ieftin mod

de reglaj, asa e? Va multumesc de pe acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua stimati! Intrebare Unde gasesc sa cumpar o bujie folosita pentru reglajul amestecului?

O vreau pentru uz personal, nu pentru service. Stiti despre ce vorbesc bujia aceea transparenta. E cel mai ieftin mod

de reglaj, asa e? Va multumesc de pe acum.

 

se numeste colortune dar e o mizerie sinistra! daca vrei si detalii intram si-n ele. oricum, ca idee, nici macar compresia normala a motorului nu se pastreaza. e 100+ euro, sau cel putin era acum 5 ani. deci nici cel mai ieftin mod nu e... cel mai ieftin e un mecanic ok daca tu nu te pricepi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. nu stiu daca sunt chiar pe topic...caut sa cumpar o pompa aer mica de carat in rucsac, sa o pot folosi daca fac vreo pana. unde sa caut si ce model ar fi mai bun? astea de bicicleta la preturi reduse sunt de calitate foarte proasta. merci :cheers:

A fost la Lidl la oferta ceva de genul cum cauti tu, am dat pe ea 15 lei, ocupa loc cat o baterie de 4A, are si manometru la ea, iti faci treaba, am umflat roata de la masina cu ea relativ repede. Tot ce trebuie sa faci e sa belesti ochii la ofertele saptamanale de la hipermarketuri, mereu gasesti cate ceva folositor si la pret bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se numeste colortune dar e o mizerie sinistra! daca vrei si detalii intram si-n ele. oricum, ca idee, nici macar compresia normala a motorului nu se pastreaza. e 100+ euro, sau cel putin era acum 5 ani. deci nici cel mai ieftin mod nu e... cel mai ieftin e un mecanic ok daca tu nu te pricepi...

Vreau sa reglez amestecul combustibil singur, ca am apelat la mecanici locali care dispun doar de asa ceva, si am ajuns la concluzia ca mai bine fac treaba asta singur decat sa platesc de mai multe ori 150 lei ca ba nu sunt bujiile bune, ba curge un carburator, ba una ba alta. Daca aveti o varianta mai buna sa fac reglajele

acasa atunci astept cu nerabdare(oricum tot ce tine de carburatoare in rest am facut singur dupa ce la mecanic trebuia schimbate carburatoarele)

 

La mecanic nu mai inchideau cuiele trebuiau schimbate, la mine o curatire mai ingrijita si surpriza merg.

 

Acum trebuie sa desfac iarasi carburile sa verific nivelul care in cel desfacut era cu 4-5 mm mai mare. Daca mai umblu

si la regljul supapelor peste cateva luni, iar ajung sa ma enervez si sa dau cateva milioane bune :-L

 

In concluzie va multumesc pentru urice varianta de reglaj a amestecului carburant, fara mecanic:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreun pistol din ala de impact mai 'budget' e ok? Ma gandesc sa folosesc din cand in cand la vreo furca, o roata, etc. si parca nu as da chiar o caruta de bani pe unul de soi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mersi omu' de raspuns! Mi-am luat deja unul din brico si la ce l-am folosit, deja si-a scos banii.

 

PS: Tu ce mai faci, deschizi servisu' sau ba? :)

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator StillJohn

Este reala pt ca este Stanley, pt o scula buna luati chrome vanadium dar originale nu facaturi ;) si nu o sa regretati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut . Sunt nou pe forum si sper sa nu va suparati pe mine ca imi zic o parere.

Eu unu folosesc de 2 ani trusa asta de scule si mi se pare foarte buna , nu am avut probleme cu nici o tubulara., si are cam tot ce i trebuie. Pretul e relativ ok. Eu sunt foarte multumit si am folosit-o o groaza .

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/diverse-piese-accesorii/trusa-de-scule-12135845.html

Au luat toti prieteni mei

 

Calitatea este exact aceeasi cu trusele de 600 ron (http://img10.mercador.ro/images_mercadorro/7732936_2_644x461_vand-trusa-scule-profesionala-mannesmann-215-piese-fotografii.jpg)

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Scule de calitate - de unde le cumparam?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...