Sari la conținut

Scule de calitate - de unde le cumparam?


mavetz

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un invertor de la Telwin. Sudeaza cu electrod, poate suda diverse metale (evident daca ai electrozii corespunzatori).

Este extrem de usor si are protectii destule.

De reparat nu a fost cazul si sper sa nu fie.

In banii pe care ii ai nu cred ca ai sanse sa gasesti unul cu sarma - din ce am inteles sunt pacatoase sistemele mecanice de avans al sarmei.

 

O investitie buna pentru astfel de ostilitati este masca automata cu reglaj. Ajuta foarte mult prin faptul ca ai 2 maini libere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto scula. Cuplu puternic. Deocamdată doar am probat-o nu ammpus-o la treaba. Dar cred ca merge si sa dau gauri cu ea in teava patrata. Bine nu zeci de gauri dar cat sa nu mai intind masina du cablu.

post-87402-0-38941100-1463917829_thumb.jpg

Editat de mytzam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un adaptor de la patrat de juma' de tol la inbus de 19? Cel mai mare pe care l-am gasit in magazin e de 17. Bine, mai sint in seturi de impact dar n-as da 100 si ceva de lei.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un adaptor de la patrat de juma' de tol la inbus de 19? Cel mai mare pe care l-am gasit in magazin e de 17. Bine, mai sint in seturi de impact dar n-as da 100 si ceva de lei.

Nu inteleg la ce adaptor te referi, cauti imbus de 19 cu patrat de 1/2"

 

http://www.ebay.co.uk/itm/19mm-HEX-KEY-BIT-ALLEN-Socket-1-2-Drive-FRANKLIN-TOOLS-4319-Professional-Quality-/110750153833?hash=item19c9393c69:m:m2vAW5zqUWzT75Yxam5CIyA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ala e, 10x. Poate gasesc la noi, totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e. E un nene in bazar care are stand mare cu Yato dar cea mai mare e de 17. In principiu, ce nu e la el, nu exista. L-am intrebat daca nu aduce sau nu se fac si mi-a zis ca nu sint primul care intreaba. Avea un set de impact dar e 100 si ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un adaptor de la patrat de juma' de tol la inbus de 19? Cel mai mare pe care l-am gasit in magazin e de 17. Bine, mai sint in seturi de impact dar n-as da 100 si ceva de lei.

Foloseste o piulita lunga M12. Hexagonul e de 19mm.

O poti folosi lejer cu orice tubulara sau inelara de 19. La impact se mai pierde din energia pistolului daca adopti aceasta solutie.

din-6334-gajka-vtulka-shestigrannaya-udl

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat dai pe imbus si pe tubulara mai bine cumperi bit direct sau faci cum a sugerat Cerzar, e o idee buna.

Sincer sa zic, ideea aia e cea mai ok. Tubulara am deja si oricum e vreo 5 lei. M-as mira sa nu se foarfece un surub de 8 din otel din ala de 5,8. Oricum, nu-i urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I don't follow ...

Stai ca am citit printre rinduri raspunsul lui Cesar si am mai pus de la mine :)) Asa e cind iti f.uti toata ziua nervii cu un butuc Shimano Alfine si bere in paralel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foloseste o piulita lunga M12. Hexagonul e de 19mm.

O poti folosi lejer cu orice tubulara sau inelara de 19. La impact se mai pierde din energia pistolului daca adopti aceasta solutie.

din-6334-gajka-vtulka-shestigrannaya-udl

foarte buna idee asta cu piulita de cuplare! Bine de stiut! Ms!

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piulitele alea pt imbinat tije filetate pot face treaba, corect. Dar, cum ai zis ca vrei de impact, m-am gandit ca e nevoie de forta.

Ete fix ce cauti, nu e de negasit: http://www.sculebgs.ro/com-virtuemart-menu-categories/com-virtuemart-menu-categories/scule-mecanica/biti/biti-cu-tubulara-1-2/bgs-4294-bit-imbus-h19x53mm-cu-tub-1-2-detail.html

Sau, pt profesionisti: http://www.sculeserviceauto.ro/eshop/index.php?ukey=product&productID=11220

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Asta e? :)) sunt pe la noi comercianti care descompleteaza orice trusa de la yato, nu e cine stie ce dar isi face treaba. Eu stiam ca am o dublura dar e de 17 din pacate.

 

eu n-as mai lua nimic din targ ca au preturile duble sau chiar triple la multe lucruri fata de http://www.yatoshop.ro/ ! daca am nevoie de ceva de la Yato le comanda online si le ridic de la un magazin de la mine din cartier unde livreaza astia marfa. deci e gratis si e si mai aproape decat de Autovit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar in cazuri extreme apelez la scule yato, sunt de rahat, am luat o trusa de tarozi yato de 5mm sa imi fac treaba cu ei si nu a taiat nici macar un gang si s-a spart, de retinut ca era nr.3 am filetat cu 1 si cu 2 inainte, dupa care m-am enervat ffff tare si am investit 500lei in cateva truse de tarozi adevarati de cobalt dar nu mai am nici un stres de atunci.

Sculele de la yato sunt foarte casante si daca tragi putin mai tare de ele se sparg efectiv, cel putin asta am observat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Scule de calitate - de unde le cumparam?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...