Sari la conținut

Scule de calitate - de unde le cumparam?


mavetz

Postări Recomandate

am un set dar e pe 3/8 dar nu-s de impact au fost vreo 50 lei tot asa chinezesti de la 3 sau 4 la 10 cred, iti fac o poza maine cand ajung la atelier.

 

asa ceva vrei? https://gebotools.ro/set-7-biti-imbus-hexagonal-de-impact-3-8-hbm.html

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prin Neamț n-am văzut, prin alte județe n-am mai fost de câteva luni (de magazine Dedeman zic).

Sunt ceva mai scumpe decât Parkside performance, deci se presupune că și mai calitative. În plus, se găsesc cam oricând, nu periodic/random ca la Lidl. Culoarea îmi place, sare în ochi, vezi ușor și rapid unde ai lăsat o sculă, nu orbecăi ca după astea negre. 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi place protecția muncii, dar nu prea pot să lucrez cu mănuși, decât în cazuri speciale. Ochelari port, că mi-am dat cu spray de frâne și de carburatoare, era să o pățesc rău de tot. A, și am făcut imprudența să curăț impactul cu nu știu ce spray, s-a luat vopseaua.

Nu știu ce să fac: să vând flexul Einhell 115 mm și să iau un Parkside performance? Are și ăsta ceva nerv, nimic deosebit, mai tai câte un fier, un șurub, de obicei îl folosesc la periat, șlefuit (disc șmirghel), pentru chestii serioase am flexurile pe cablu. Îmi place turația mai mică, 8500 rpm, mai iartă unele mici neatenții. Parcă l-aș mai ține, parcă l-aș da... Șoricel am de la Einhell, n-am ce reproșa, ultima dată am tăiat cu el oasele de la porc, laser a mers.

Mă gândeam să migrez către Parkside performance, dar mă împac de minune cu circularul de mână, flexul și șoricelul, impactul mic îl dau sigur, cu toate că merge brici la șuruburi de tot felul și în special la cele pentru tablă. Plm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-ati facut curios, o sa-mi cumpar Parkside-ul ala cu impact, o sa-l probez in tandem cu Dewalt-urile cu impact. Daca are vana ca DeWalt-ul o sa-l pastrez ca varianta de back-up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

nu migra, pastreaza ce ai si adaugi pe cealalta platforma, in timp daca cedeaza un Einhell il inlocuiesti cu Parkside

Ideea e că Parkside găsesc mai greu (na, ofertă fără caracter permanent), Einhell găsesc inclusiv la Brico. Oricum nu cer de mâncare, mențin formula.

 

Dkw, ideea e că poți lua jucăria, iar dacă nu-ți place cum prestează, te costă un drum la magazin și îți primești banii înapoi. Pe loc. Ceea ce nu oferă multe magazine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Imi construiesc un CNC mare, cu motoare mari si am nevoie de un transformator MARE de 70-80v, 30A.

Daca aveti prin magazie vreunul, la un pret  rezonabil, dati-mi de stire. 

Cumpar la nevoie doar miezul daca altfel nu se poate.

Ma multumesc si cu 50-60V daca  altceva nu se gaseste.

Multumesc. 0731 918 716

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce capacitate sau ce putere are, dar am unul care candva l-a folosit tatal meu la un aparat de sudura (sper ca nu ma insel), este mare, greu (~10Kg...+,-)si stiu ca era bun cand l-a schimbat (a pus unul si mai mare, fiindca folosea aparatul de sudura la taiat metal, plus sudura grosiera, cu electrozi foarte mari). Cand ajung prin garaj trebuie sa-l caut si sa-l scot sa-i fac poze (sper ca nu mi l-a dat cumva muierea la tiganii care aduna fier vechi, stiu ca i-am gasit candva la poarta, negociau ca sa goleasca garaju' de ce-o incurca pe ea). Pret...daca il gasesc si ti-e bun, cadem de acord cumva! Fac si troc, am nevoie de un redresor Ctek cu stecher mic, model BMW (inca mai astept raspuns de la @l.u.v, la fel, trebuia sa-l caute...). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, ivan pedala a spus:

Nu stiu ce capacitate sau ce putere are, dar am unul care candva l-a folosit tatal meu la un aparat de sudura (sper ca nu ma insel), este mare, greu (~10Kg...+,-)si stiu ca era bun cand l-a schimbat (a pus unul si mai mare, fiindca folosea aparatul de sudura la taiat metal, plus sudura grosiera, cu electrozi foarte mari). Cand ajung prin garaj trebuie sa-l caut si sa-l scot sa-i fac poze (sper ca nu mi l-a dat cumva muierea la tiganii care aduna fier vechi, stiu ca i-am gasit candva la poarta, negociau ca sa goleasca garaju' de ce-o incurca pe ea). Pret...daca il gasesc si ti-e bun, cadem de acord cumva! Fac si troc, am nevoie de un redresor Ctek cu stecher mic, model BMW (inca mai astept raspuns de la @l.u.v, la fel, trebuia sa-l caute...). :cheers:

Ar fi pacat sa ajunga la fiare vechi.

Daca il gasesti, pune un voltmetru pe el sa vedem ce zice. Habar nu am cu ce tensiune sudau transformatoarele alea. M-am gandit la ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 34 minute, ivan pedala a spus:

(inca mai astept raspuns de la @l.u.v, la fel, trebuia sa-l caute...). :cheers:

Nu l-am găsit, știu că aveam unul din ala în set cu un redresor Saito.

L-am dat cuiva să-și facă treaba și evident că nu mi l-a mai adus.

Caut să-mi amintesc cui l-am dat 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, l.u.v a spus:

...

Caut să-mi amintesc cui l-am dat 🙄

Mai astept, nu-i graba inca! Am un redresor de la Lidl care isi face treaba binisor...numa' ca am prea multe motociclete/baterii care trebuiesc intretinute in sezonul rece...iar la BMW mi-ar prinde bine stecher standard, sa nu mai fie nevoie sa dezbrac capra ca sa ajung la baterie!👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Lucian_M a spus:

Să le pui la treabă, sunt curios dacă prestează corespunzător, în special cel de 1/2 mă interesează, tubularele mele de impact au același pătrat.

ala mare cred ca va fii cel mai somer :) de obicei folosesc impactul mare pt 1/2

Apropo milwaukee si ryobi sunt de aceeasi mama: tti - techtronic industries gmbh 

IMG_20221222_133927.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, cinezicealae a spus:

Ar fi pacat sa ajunga la fiare vechi.

...

Am gasit dihania, mi-am rupt carca sa-l scot la lumina!

Votmetrul...nu prea vad pe ce sa-l pun, are intrari si iesiri destule...dar nu am curaj sa-l conectez la retea, ca am nevoie de lumina de sarbatori! Daca te intereseaza, pretul este un redresor Ctek, Saito...ceva, nici cel mai ieftin, dar nici cel mai scump! Oricum, la cat cupru ai in trafo asta si la fer vechi iti scoti banii!🤭

IMG_2840.jpg

IMG_2841.jpg

IMG_2842.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14 hours ago, Lucian_M said:

IDkw, ideea e că poți lua jucăria, iar dacă nu-ți place cum prestează, te costă un drum la magazin și îți primești banii înapoi. Pe loc. Ceea ce nu oferă multe magazine.

Daca va performa macar la nivelul celui de la Dexter, in link este varianta imbunatatita, merita deranjul sa-l pastrez. Cel pe care l-am avut a cedat  pe motiv de utilizare neadecvata, dat pe mana unui ''meserias''. Ca plus fata de DeWalt avea 3 trepte de putere si mult mai dozabil din buton. A fost folosit la suruburi de 8x320 la structura casei.

IMG_20221222_135055731.jpg

Si pentru ca nu aveam ce sa pun sub brad...

IMG_20221218_002750814.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Scule de calitate - de unde le cumparam?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...