Sari la conținut

accident Mamaia


cata_30
 Share

Postări Recomandate

Salut,

un Logan a incercat sa vireze(intoarca) pe linie dubla continua si a luat frontal, pe contrasens un mare ghinionist cu un Suzuki Bandit,era un naked, cred. La motor furca fata era rupta, riderului i se acordau ingrijiri de la Salvare. Motorul era sub alta masina, din spate, care era pe aceeasi banda cu Loganul(acesta deja era jumatate pe contrasens pus pe lateral).

Sper sa nu fie la fel de rau pt rider ....fata de cum arata motorul. Accidentul foarte recent, cam in jurul orei 21. La 100 m avea giratoriu pentru a efectua intoarcerea.

Asta o fost asa in trecere...din ce mi-am dat seama....ca era deja full Politie, etc

Bafta

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar accidentul in sine a fost intre logan si suzuki, dupa care motorul a fost proiectat sub un opel astra caravan alb, din fericire riderul nu mai era atasat de motoreta cand a fost incalecata de masina.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum e momentul sa sara baietii sa ne zica faptul ca motociclistul avea 200 la ora si putea sa evite impactul. Motociclistul probabil avea ceva viteza, dar sa tinem cont ca in extrasezon limita legala este de 70 Km/h, se mai alearga cu 119 Km/h cat sa nu se ia permisul dar nu cred ca a fost cazul. Aici este clar ca un bizon a vrut sa fie smeker si sa isi arate ca a mai economisit 50 ml de benzina ,fara a intoarce la sens, a taiat linia continua dubla brusc suprinzandu-l pe motorist in toata gloria lui.

 

Motociclistul l-a lovit pe Logan in partea dreapta fata, mai exact in roata deoarece asta nu era atasata mai de nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vesti? cum se simte driverul mobrei?

off topic: bagati xenoane, daca se poate cu intensitate de 8000k in sus pe motoare, nu stiu de ce dar le taie avantul la majoritatea bizonilor de a mai face manevre aiurea, fata de becurile clasice...desigur cei care nu vad un tren.....nu o sa vada nici mama xenonului..dar ajuta, si e singura "investitie" pe motor buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca scrie in articolul de mai sus ca accidentul a fost usor, iar conducatorul motocicletei a ramas internat. Sanatate maxima ii dorim !

 

@cata 30: o mica precizare... 8000k nu e intensitatea xenonului, ci e temperatura de culoare. Cu cat mai mare, cu atat bate mai mult spre albastru, iar cu cat este mai mica, cu atat va fi mai spre galben. Link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica riderului......off:Asta este treaba cu conservarii....fac ce vor ei si cum vor ei nu tin cont de ceilalti participanti la trafic..ca e autoturism,motocicleta....Bachus_21 asta era treaba ta ca nu a scris bogdan_bga corect???Doar atata ai avut de spus la acest topic???unde totusi e vorba de unul de-al nostru implicat.....Si ca sa vezi ce inseamna carcotasii te-ai bagat in seama degeaba pt ca bogdan avea dreptate!!!ASFALT USCAT!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da` lucsii, lucsii fraticilor? de ei nu zici nimeni nimic?

Razboiul stelelor , episodul 3 in seara asta .... Nu este lucsi insa este vader aka ala micu negru care sufla greu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu sunt autorul cascadoriei. nu e vb de nici un suzuki , era o honda ntv revere 650 din 89. in al doilea rand nu a fost deloc accident usor avand in vedere impactul frontal pe la 70-80 cu loganul intrat efectiv pe banda mea , idiotul nu m-a vazut ca eram in spatele altei masini.dupa ce a trecut aia m-am trezit cu el in fata. motorul e complet distrus,fatza smulsa toata,loganu bara praf,capota,parbrizul,cica pana si planetara am rupt-o. una peste alta,am piciorl drept rupt din tibie si peroneu,cot rupt,incheietura mana stanga luxata,gips la greu,tije bagate prin os. motorul a fost prins de alta masina si l-a aranjat cica bine.vreo 3 zile de la accident am cam avut amnezie am uitat multe lucruri dar intre timp le-am pus cap la cap. si trebuie sa fiu recunoscator ca am scapat doar cu atata,altiii dadeau cu rip la faze de genu.este prima zi aks,in pat,ciung,cu mari dureri,dar fara carcalacii din spital.si spaga la asistente ca sa ajute la "treburile esentiale".soferul are dosar penal,mai era si profesionist :crack:( mai scriu si alta data scriu c-o mana si doare si aia rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu alte detalii......motocicleta dauna totala :crack: ;) la picior am ligamentele cam praf si nici nu pot face flexari de genunchi sau talpa,semipareza (semiparalizie) la muschii ce misca laba piciorului,am sanse 50% sa-si revina in 2-3 luni,fac tratament zilnic cu oxigen pur la camera hiperbarica pt grabirea vindecarii fracturilor dar e f costisitor 1000euro 10 sedinte,intr-o luna sper ca voi putea merge macar in carje. soferul sper ca va achita diferenta de bani cat am dat pe motor asta primavara (1400e)si cat imi dau astia de asigurari (500euro)plus tratamentul asta la hiperbar(1000e),semnale sunt pozitive in sensul asta.

pana una alta .....pat,injjectii anticoagulante,si rabdare. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol. insanatosire grabnica man. sper sa te faci bine rapid - si sa te vedem iar pe mobra.

tu stai si te chinui la pat cu tratament si pastile si jegosu ala ce face ? .. ar trebui sa infunde puscaria. tzara de rahat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scapat doar cu fracturi? nimic altceva? Super noroc, bafta si in continuare. :)

doar cu picior si mana rupte...am avut noroc cu carul ca de pe capota am zburat cu spatele in parbriz si a fost mai soft,dar uite down side-ul...picioul drept mi-a fost cam urat strivit intre motorul de 220kg si logan ,deci o am de tras tare ca sa maai pot merge.

 

cat despre suit din nou pe motor...ai mei nici nu mai vor sa auda ,nici pozele cu motorul bulit nu vor sa facaiar cea de 125 din garaj vor sa mi-o dea( cu toate ca am 6 ani experienta si 45000km pe moto) iar eu ma gandesc serios daca s-o mai fac......cel putin 1 an de acum incolo.....m-am oripilat de la accidentul ala din bucuresti cand ala cu vw jetta a maturat cu saracul om ce n-avea nici o vina si l-a facut pate.....o sa revin o buna perioada la masina si cu asta basta

 

imi doream mult un concediu dar nu asa. mulumesc tuturor pt suportul moral.fiti cu ochii in 16 parti si mergeti incet sa minimizati efectele ,drumurile sunt pline de idioti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...