Sari la conținut

A APARUT MOTOCICLISMO NO 38


boris_zx9r
 Share

Postări Recomandate

Un nou prilej de lectura tomnatica. Compozitie: o serie de comparative, un clasic renascut din cenusa si cateva masuri de sport, dupa gust. Targul de motorete are si el reprezentanti, iar pentru nostalgici am incropit un capitol interesant de istorie motociclistica. Deci, spor la randuiala ! ;)

 

 

dar ce romantic domnule, vreu si eu vreo 3 moka! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou prilej de lectura tomnatica. Compozitie: o serie de comparative, un clasic renascut din cenusa si cateva masuri de sport, dupa gust. Targul de motorete are si el reprezentanti, iar pentru nostalgici am incropit un capitol interesant de istorie motociclistica. Deci, spor la randuiala !

 

Se dovedeste a n’spea oara:

Ce romantica, limba romana !

Cum accepta ea violu’ fara sa zica nu, ba chiar cu prezervativa placere...

 

Valoare intrinseca a cuvintelor ? Stilizari de fraza ? ... Esti pe dinafara, fratioare !

 

Poezia fezandeaza la orice colt !

Nici nu vreau sa ma gandesc ce dulce maioneza poate rezulta

presarata cu relatari tehnice...

 

Am incropit un capitol interesant:

Lectura tomnatica !

Compozitie: cenusa si sport, dupa gust !

Deci, spor la randuiala !

 

Marius...

Baga mare !

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carcotasii au mereu ceva de obiectat, ma bucur ca i-am oferit "colegului" de forum priceputeanu prilejul sa faca analiza pe text. Dar esential era ca voi, cititorii nostri, sa aflati ca Moto 38 este pe piata. Lectura placuta !

Mesaj completat

Carcotasii au mereu ceva de obiectat, ma bucur ca i-am oferit "colegului" de forum priceputeanu prilejul sa faca analiza pe text. Dar esential era ca voi, cititorii nostri, sa aflati ca Moto 38 este pe piata. Lectura placuta !

Mesaj completat

Carcotasii au mereu ceva de obiectat, ma bucur ca i-am oferit "colegului" de forum priceputeanu ocazia sa faca analiza pe text. Dar esential era ca voi, cititorii nostri, sa aflati ca Moto 38 este pe piata. Lectura placuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

desi e criza si a mai scazut numarul de pagini, revista tot de calitate a ramas! preluarile de la ittalieni sunt inspirat alese, bine traduse si trateaza niste subiecte care nu au cum sa nu te intereseze ca rider de 2 roti, triumph, un racer electric, comparatie 990 sm t cu ducati multistrada 1200, iar subiectele din actualitatea interna sunt scrise de oameni implicati in fenomen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi e criza si a mai scazut numarul de pagini, revista tot de calitate a ramas! preluarile de la ittalieni sunt inspirat alese, bine traduse si trateaza niste subiecte care nu au cum sa nu te intereseze ca rider de 2 roti, triumph, un racer electric, comparatie 990 sm t cu ducati multistrada 1200, iar subiectele din actualitatea interna sunt scrise de oameni implicati in fenomen.

domnu' marque... triumphul ala e Norton toata ziua... Stiu ca-s tot britanice, clasice si alea-alea da'... S-avem pardon, onorabile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...