Sari la conținut

Accident Romana (Bucuresti) - 24.09.2010 - Tiberiu Troia


LuCkYaN
 Share

Postări Recomandate

A fost o neconcordanta intre serviciile de urgenta ... sa ne aducem aminte ca a fost miting si toata lumea era stresata ... asa ca sediul OTV s-a incurcat cu sediul PRO TV unde ambulanta a ajuns in 2 min de la apel ...

 

neconcordanta asta ar fi putut costa o viata.

ar fi fost culmea sa faca mai mult de 2 minute.

 

sunt vizavi.

Mesaj completat

L.E. neconcordanta se cheama cand o zbarcesti la job cu o cota, un pret ...

in cazul de fata e NEGLIJENTA uneori criminala

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De cand cu lupta SMURD-SAMB pt imagine au aparut si gafele aferente. Spre deosebire de SAMB , SMURD castiga si pe partea politica. Spre deosebire de Mures, SMURD Bucuresti este doar o versiune piratata :P Cei care lucreaza in sistem stiu despre ce vb.

 

In alta ordine de idei, sunt zile cand conservarii parca o iau razna. Daca pana si pe Magheru ai tupeu sa intorci pe dubla continua, traiasca radarele omniprezente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A indoit bine Seat-ul desi era cu o motocicleta enduro , Tibi este un motociclist cu experienta probabil sa petrecut fulgerator daca nu a avut timp sa dribleze conserva. http://www.traficmoto.ro/video/Ny40Nzc/

 

Stie cineva daca conducatorul seat-ului era individul in slapi din filmul de mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si un pic off topic

"Fierul se repara, tu sa fii sanatos" mi se pare unul din cele mai idioate clisee, pe cuvantul meu. Da, e mai importanta sanatatea decat orice altceva dar mie asta nu mi se pare deloc o consolare. Cred ca foarte multi motociclisti, incluzandu-ma si pe mine, pun suflet pentru motocicleta lor, o personalizeaza si o ingrijesc cum pot mai bine. Daca o vezi facuta praf intr-o secunda cred ca iti vine sa urli chiar daca fizic nu ai patit nimic. Pe mine ma doare inima sa vad orice motocicleta distrusa. nici nu vreau sa ma gandesc ce as simti daca ar fi a mea.

In plus de asta nu stiu nene ce fel de nababi sunt unii de zic cu atata degajare ca nu e nici o problema ca tocmai s-au dus pe apa sambetii cateva mii bune de euro, bani pe care ii poti recupera doar cu mult stres si dupa o lunga perioada de timp, asta daca ii mai recuperezi.

Asa ca, daca va trece prin cap sa spuneti tocmai asta, mai bine va abtineti.

 

Eu sint una din cele care sustin "fierul se repara, soferul sa fie sanatos". Noi am da oricit sa-l vedem pe Tibi al nostru in viata si sa vedem motocicleta praf dar din pacate lucrul asta nu se poate intimpla. Cind mai ramin si doi copii mici pe drumuri zau ca o motocicleta sau o masina nu mai conteaza indiferent cit ar costa ele. Viata unui om valoreaza mult mai mult decit 3 fiare indiferent cit costa si ce nume au ele. In familia mea nimeni nu mai e interesat de recuperarea unor bani pe niste fiare care si acuma au urme de singe.

 

Ma bucur ca acest Tibi este in viata si ii doresc din toata inima sa se faca bine. Am citit si de Smurd si de cit timp au facut. In cazul nostru Smurdul. acum doua luni si ceva in loc sa se duca sa salveze viata unui om aflat in pericol a venit sa ia un criminal care nu avea nici o zgiretura sa-l duca la Elias "in stare grava", doar pt ca acel criminal era o pila si avea nevoie de dosar medical probabil sa dovedeasca ca i s-a facut rau si de aia gonea ca un nebun si a pierdut controlul volanului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand cu lupta SMURD-SAMB pt imagine au aparut si gafele aferente. Spre deosebire de SAMB , SMURD castiga si pe partea politica. Spre deosebire de Mures, SMURD Bucuresti este doar o versiune piratata :P Cei care lucreaza in sistem stiu despre ce vb.

 

In alta ordine de idei, sunt zile cand conservarii parca o iau razna. Daca pana si pe Magheru ai tupeu sa intorci pe dubla continua, traiasca radarele omniprezente !

 

Un post foarte bun ce ar trebui putin dezvoltat . Sper din tot sufletul ca macar in orasele mari sa fie un asistent(a) , ideal ar fi medic , pe echipaj . Vorbesc de echipajele SMURD , sa ma fac inteles , ca doar ele intervin primele la accidentele rutiere .

ON: Sanatate multa veterane .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am trecut cu ambulanta pe langa un accident ( o masina a lovit un pieton ) si nu am oprit. De ce? Pt ca aveam o solicitare la un stop cardio respirator.Am anuntat prin statie si a venit alt echipaj. Asa se procedeaza.Daca nu eram in misiune era altceva. In concluzie daca nu stii cum stau lucrurile nu mai emite filozofii de astea ieftine.Nu are nimeni interesul sa moara cineva iar timpul de la alertarea echipajul la plecarea din statie este de 1 min.Se verifica pe camere.

 

 

Daca nu stiam cum stau lucrurile nu emiteam filozofii tu esti o exceptie de la regula; in rest ai colegi care le doresc moarte motociclistilor ( prefer sa nu detaliez) si stiu ce spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...