Sari la conținut

ACCIDENT BLV. 13 SEP


corado_c
 Share

Postări Recomandate

Ce se intampla atunci cand nesimtirea si tupeul unui taximetrist din Bucuresti nu mai sunt suficiente pt a te intimida ? E simplu! Intra in tine in mod deliberat. Acu hai sa va povestesc ce s-a intamplat. Dupa mai multe sicane in trafic din partea taximetristului ne-am intalnit la stop, unde a urmat un schimb de politeturi :P Satul sa ma cert cu bizonul, am consiiderat ca e mai bine sa mi vad de treaba si am intrat pe banda lui, mentionez ca in acel moment stationa pe culoarea rosie a semaforului. Enervata primata de Glina a hotarat sa actioneze asa cum stie ea mai bine si a intrat in mine! Intr un final dupa un scandal monstru la accidente usoare am reusit sa i iau rca ul ... asta si cu putin ajutor din partea unui politist care nu era strain de mersul pe 2 roti! Propun pe acesta cale deschiderea unei liste negre (topic) cu nr de inmatriculare ale bizonilor ... asta daca nu exista deja, eu nu am gasit!

In cazul de fata este vb despre un taxi de la pelicanu' cu nr B 91 KCW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a intamplat vreodata sa uiti ceva ce iti pusesei in minte ca trebuie facut neaparat? Binenteles ca da, tuturor ni se intampla pentru ca suntem oameni si uitam. Am eu o lista cu 200 de bizoni, ce te face sa crezi ca o sa le ti minte numerele tuturor? "B 12 XYZ? aa asta e pe lista de pe forum, sa ma feresc de el....."Conservari, tiristi, motoristi - ia-i pe toti de boi, pune-i pe toti pe lista neagra si ferestete de ei cum bine spunea cineva, de parca ai fi invizibil in trafic. Nu cred ca a existat un singur accident in istoria mersului de 2 roti in care cel in cauza sa fi fost exemplar 100% atat legal cat si moral. Mai bine nu existau "mai multe sicane in trafic" si "iti vedeai de treaba" si NU te bagai pe banda lui. Corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a intamplat vreodata sa uiti ceva ce iti pusesei in minte ca trebuie facut neaparat? Binenteles ca da, tuturor ni se intampla pentru ca suntem oameni si uitam. Am eu o lista cu 200 de bizoni, ce te face sa crezi ca o sa le ti minte numerele tuturor? "B 12 XYZ? aa asta e pe lista de pe forum, sa ma feresc de el....."Conservari, tiristi, motoristi - ia-i pe toti de boi, pune-i pe toti pe lista neagra si ferestete de ei cum bine spunea cineva, de parca ai fi invizibil in trafic. Nu cred ca a existat un singur accident in istoria mersului de 2 roti in care cel in cauza sa fi fost exemplar 100% atat legal cat si moral. Mai bine nu existau "mai multe sicane in trafic" si "iti vedeai de treaba" si NU te bagai pe banda lui. Corect?

 

Nu conteaza ce au facut inainte de asta, decat cel mult ca si circumstante. Cand masina este folosita ca si arma, deja este o mare problema. Individul ala ar trebui consultat, tratat si lasat pieton pentru tot retul vietii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caz tipic de "road rage". Uite un sfat extras din evolutia speciilor, valabil milioane de ani: daca esti vulnerabil, nu ataca un animal mai mare. Nu-l irita. Nici macar nu-i arunca priviri!

 

Nicio antilopa nu i-a zis leului: "ba, ce-mi tulburi apa cu scuipatul tau? ia fa-te mai incolo, ca acuma beau eu!"

 

N-ai fost deloc intelept. Deci, de ce sa retinem numarul bizonului? Tu porti o parte din responsabilitate pentru ca ala a intrat in tine. Ai doua variante:

 

a ) Esti tare-n gura, in pumni si in spate, ai cwaiele cat coconutu'. Te sicaneaza, te duci la el si-i spargi mecla, direct, fara "negocieri" prealabile.

b ) Opusul punctului a). Te sicaneaza, ii explici frumos si civilizat ca a facut-o, daca nu da semne c-ar intelege, meri mai departe si fa-i loc. O Dacie e mai mare decat scuterasul tau amarat si presupun ca nu ai armura medievala pe tine, sa te protejeze in cazul unei cazaturi.

 

Asta a fost o lectie in trafic, bine ca n-a fost mai rau si sper c-ai invatat ceva din ea. Data viitoare, ori a, ori b. Varianta c), cu plansul pe forum, la prieteni sau la mama e trista rau, d-aia n-am mai scris-o :P

Mesaj completat

Si am uitat sa spun: asta nu e accident. Mai bine postai la "Motociclisti in fiecare zi".

Editat de BlackDirt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mai multe sicane in trafic din partea taximetristului[...]

 

Sfat: nu astepta sa iti execute "mai multe sicane". La prima l-ai injurat, ai plecat de langa el si dus ai fost. E spre binele pielii tale, atat cea de pe saua mobrei, cat si cea de pe spinarea ta. A, daca la prima sicanare va opriti amandoi, discutia poate avea loc sau chiar degenera. Dar daca prima ocazie a fost "ratata", fumul in nas este cea mai buna alegere pentru tine.

Mesaj completat

Varianta c), cu plansul pe forum, la prieteni sau la mama e trista rau, d-aia n-am mai scris-o :P

Hai sa nu exageram... Daca a apucat sa se intample treaba, nu vad care-i rusinea sa o povestesti. Dar cel mai bine e sa nu-i dai ocazia sa se intample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu exageram... Daca a apucat sa se intample treaba, nu vad care-i rusinea sa o povestesti. Dar cel mai bine e sa nu-i dai ocazia sa se intample.

 

Povestirea e faina si plina de invataminte. Eu de propunerea lui ziceam. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.124/]

-[;=0[Ti s-a intamplat vreodata sa uiti ceva ce iti pusesei in minte ca trebuie facut neaparat? Binenteles ca da, tuturor ni se intampla pentru ca suntem oameni si uitam. Am eu o lista cu 200 de bizoni, ce te face sa crezi ca o sa le ti minte numerele tuturor? "B 12 XYZ? aa asta e pe lista de pe forum, sa ma feresc de el....."Conservari, tiristi, motoristi - ia-i pe toti de boi, pune-i pe toti pe lista neagra si ferestete de ei cum bine spunea cineva, de parca ai fi invizibil in trafic. Nu cred ca a existat un singur accident in istoria mersului de 2 roti in care cel in cauza sa fi fost exemplar 100% atat legal cat si moral. Mai bine nu existau "mai multe sicane in trafic" si "iti vedeai de treaba" si NU te bagai pe banda lui. Corect?

 

RIP Tiberiu Tudose, RIP Traian si Ela, etc. Intr-adevar, cel mai bine e sa nu te pui la mintea dobitocilor, fie ei soferi sau motociclisti, dar sunt momente cand nu mai poti sa te abtii sau situatia o impune si-i dai sa muste din manusi, situatie in care nu mai poate sa te loveasca intentionat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum a zis cineva, cand e o masina care te sicaneaza in trafic cel mia bine, ori te duci si il lasi in urma, ori il lasi sa se duca si pastrezi distanta fata de el... atata timp cat esti pe 2 roti ai un dezavantaj fata de el...

off topic: din cate stiu cei de la pelicanu nu au voir sa stea in statii in bucuresti deoarece au licente pe ilfov, iar daca ii prind sunt amendati, iar taximetristii din bucuresti nu prea ii suporta ca le iau din clienti cu preturi mai mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te duci frumos la sediul firmei si sa depui o plingere impotriva cretinului. Una este cand un (cuvant urat) cu masina personala iti face treaba asta si altceva este cand un retard profesionist iti face asta. Daca poti vorbi cu cineva din conducerea firmei cu atat mai bine.

Eu zic ca merita efortul sa te deplasezi pina acolo si sa faci aceste lucruri, poate maine va lovi alt motociclist si nu pe loc.

Astia merita sa fie dati afara si sa ajunga sa cerseasca pe stazi, sa caute prin gunoaie. Daca reusesti asa ceva te rog posteaza aici sa ne bucuram :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum a zis cineva, cand e o masina care te sicaneaza in trafic cel mia bine, ori te duci si il lasi in urma, ori il lasi sa se duca si pastrezi distanta fata de el... atata timp cat esti pe 2 roti ai un dezavantaj fata de el...

off topic: din cate stiu cei de la pelicanu nu au voir sa stea in statii in bucuresti deoarece au licente pe ilfov, iar daca ii prind sunt amendati, iar taximetristii din bucuresti nu prea ii suporta ca le iau din clienti cu preturi mai mici

Cu licenta nu stiu cum mai e acum, dar cu preturile n-au rezistat si au ajuns la fel ca majoritatea bucurestenilor. Acum ii tot vad prin statii, alaturi de alte firme. Deci posibil sa se fi inregistrat si ei pe Bucale. Sau de cand au preturi ca toata lumea nu-i mai deranjeaza pe restu'.

Mesaj completat

Eu zic sa te duci frumos la sediul firmei si sa depui o plingere impotriva cretinului. Una este cand un (cuvant urat) cu masina personala iti face treaba asta si altceva este cand un retard profesionist iti face asta. Daca poti vorbi cu cineva din conducerea firmei cu atat mai bine.

Eu zic ca merita efortul sa te deplasezi pina acolo si sa faci aceste lucruri, poate maine va lovi alt motociclist si nu pe loc.

Astia merita sa fie dati afara si sa ajunga sa cerseasca pe stazi, sa caute prin gunoaie. Daca reusesti asa ceva te rog posteaza aici sa ne bucuram :P

Bun sfat, asta trebuia sa faci in secunda zero: telefon la dispecerat si reclamat dobitocu'. Chiar daca nu se lua cine stie ce masura dobitocu' s-ar fi potolit. Acum, daca ai ajuns la politie cu accidentu o sa si-o ia serios si de la sefii lui, mai ales daca e masina firmei.

 

Oricum, treaba cu numerele de inmatriculare e egala cu zero, n-ai cum sa tii minte asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplare de ieri:

 

- un meltean cu Mercedes B Klasse, parcat pe dreapta se gandeste sa iasa pe strada fix cand treceam eu pe acolo, fara semnal of course. Evitare cu intrat pe contrasens, injurat melteanul, claxon si aratat semne de nebun si orb. Raspunsul lui claxon si ceva semne obscene. Il astept sa il intreb care-i baiul, in loc sa opreasca, trece mai departe cu ceva intentii sa intre in mine. Ma iau dupa el, el tare sa fuga. Il prind, sut in portiera (cu sliderul metalic de la cizma). Convins de intentiile mele bune opreste si el intr-un final. Il mai injur de cateva ori de niscai rude (decedate sau nu) si plec mai departe lasandu-l cu ochii in soarele diminetii.

 

/joke Am facut bine? /joke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplare de ieri:

 

- un meltean cu Mercedes B Klasse, parcat pe dreapta se gandeste sa iasa pe strada fix cand treceam eu pe acolo, fara semnal of course. Evitare cu intrat pe contrasens, injurat melteanul, claxon si aratat semne de nebun si orb. Raspunsul lui claxon si ceva semne obscene. Il astept sa il intreb care-i baiul, in loc sa opreasca, trece mai departe cu ceva intentii sa intre in mine. Ma iau dupa el, el tare sa fuga. Il prind, sut in portiera (cu sliderul metalic de la cizma). Convins de intentiile mele bune opreste si el intr-un final. Il mai injur de cateva ori de niscai rude (decedate sau nu) si plec mai departe lasandu-l cu ochii in soarele diminetii.

 

/joke Am facut bine? /joke

 

ai facut minunat... eu, după o replică, "da ce, fereste-te" i-am spus cat se poate de calm, să-i dea drumul ca vreau să văd unde stă. Âşi m-am pus frumuÂşel în spatele maÂşinii lui, la o distanta de siguranță, chiar rămânând în urmă atunci cand era cazul, Âşi recuperând atunci când se putea. După mai multe piruete cu intoarceri si schimbari de directie, pe un traseu (în mare) stefan cel mare - gara de nord - podul grant - militari - l-am lăsat în pace în momentul în care a ieÂşit pe autostradă Âşi m-am dus zâmbind acasă acasă... ideal era să pot chema încă trei-patru motocicliÂşti să mi se alăture pe drum. dar era totuÂşi aproape miezul nopții.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai facut minunat... eu, după o replică, "da ce, fereste-te" i-am spus cat se poate de calm, să-i dea drumul ca vreau să văd unde stă. Âşi m-am pus frumuÂşel în spatele maÂşinii lui, la o distanta de siguranță, chiar rămânând în urmă atunci cand era cazul, Âşi recuperând atunci când se putea. După mai multe piruete cu intoarceri si schimbari de directie, pe un traseu (în mare) stefan cel mare - gara de nord - podul grant - militari - l-am lăsat în pace în momentul în care a ieÂşit pe autostradă Âşi m-am dus zâmbind acasă acasă... ideal era să pot chema încă trei-patru motocicliÂşti să mi se alăture pe drum. dar era totuÂşi aproape miezul nopții.

Super tare :laugh: Probabil ca a tresarit in somn de cate ori i-a trecut un motor pe sub balcon ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla atunci cand nesimtirea si tupeul unui taximetrist din Bucuresti nu mai sunt suficiente pt a te intimida ? E simplu! Intra in tine in mod deliberat. Acu hai sa va povestesc ce s-a intamplat. Dupa mai multe sicane in trafic din partea taximetristului ne-am intalnit la stop, unde a urmat un schimb de politeturi :laugh: Satul sa ma cert cu bizonul, am consiiderat ca e mai bine sa mi vad de treaba si am intrat pe banda lui, mentionez ca in acel moment stationa pe culoarea rosie a semaforului. Enervata primata de Glina a hotarat sa actioneze asa cum stie ea mai bine si a intrat in mine! Intr un final dupa un scandal monstru la accidente usoare am reusit sa i iau rca ul ... asta si cu putin ajutor din partea unui politist care nu era strain de mersul pe 2 roti! Propun pe acesta cale deschiderea unei liste negre (topic) cu nr de inmatriculare ale bizonilor ... asta daca nu exista deja, eu nu am gasit!

In cazul de fata este vb despre un taxi de la pelicanu' cu nr B 91 KCW

 

Asta vine cam așa: te duci la una mișto, te bagi în vorbă, îi explici că vrei s-o fuți rău, ea se dezbracă, tu te dezbraci, ea râde de tine, tu o faci urâtă după care sătul să îi mai explici că are țâțe mici și e crăcănată, te duci acasă și plângi că femeile sunt curve.

 

Sfatul băieților de la Paraziții ar fi să nu mai fii bandită cu banditul decât dacă poți să îl îmbârligi cu fizicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic: din cate stiu cei de la pelicanu nu au voir sa stea in statii in bucuresti deoarece au licente pe ilfov, iar daca ii prind sunt amendati

 

Stii bine, dar atata timp cat firma asta este patronata de catre prima π-zda a tarii (sa nu-i spun "doamna") nutzi udrea, nimic nu este imposibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplare de ieri:

 

- un meltean cu Mercedes B Klasse, parcat pe dreapta se gandeste sa iasa pe strada fix cand treceam eu pe acolo, fara semnal of course. Evitare cu intrat pe contrasens, injurat melteanul, claxon si aratat semne de nebun si orb. Raspunsul lui claxon si ceva semne obscene. Il astept sa il intreb care-i baiul, in loc sa opreasca, trece mai departe cu ceva intentii sa intre in mine. Ma iau dupa el, el tare sa fuga. Il prind, sut in portiera (cu sliderul metalic de la cizma). Convins de intentiile mele bune opreste si el intr-un final. Il mai injur de cateva ori de niscai rude (decedate sau nu) si plec mai departe lasandu-l cu ochii in soarele diminetii.

 

/joke Am facut bine? /joke

era cumva ala de la braila? sau ala e Jandarm :D vezi sa nu dai peste ala ca se lasa grav :P dupa ;) ce se discuta :laugh: cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...