Jump to content

"perversa ca pe Targu' Ocna"

Pogobz
 Share

Recommended Posts

De vreo 2 sapt incoace vuie peste tot.pe internet,Tv,ziare si tot ce inseamna mass media prin ttitluri gen:"celebra replica" si multe alte rahaturi.in acest mic serial este prezentat un parlit de tigan dah Bucuresti vere,la activ probabil cu 4 clase maxim care zis o simpla vorba dha maidan comparand o lovitura de pumn(cred) cu "perversa ca pe targu ocna(care sincer nu am abar ce sens ar avea sau la ce face referire).bah!!!ala nu are abar sa lege 2 cuvinte si sa lege o fraza corect din pct de vedere gramatical,e ultima veriga a societatatii,dar jmecherul a ajuns si la TV din cauza numarului mare de vizualizari pe youtube al clipului unde el povesteste de "perversa".La emisiunea dedicata in totalitate lui prezinta un mod de viata foarte tare,adica ceva gen:cum sa fii lipsit de maniere,bun simt si cultura sa stai o viata sa speli masini ca apoi sa ai bani de cola,seminte si sa stai la caterinci cu baietii fara sa vrei altceva de la viata.sincer..parerea mea e ca astia de genul asta ar trebui direct gazati poate reusim sa exterminam macar un procent de 5% din gradul de prostie existent in Romanica asta.PAce si drum intins!

comparand o lovitura de pumn(cred) cu "perversa ca pe targu ocna(care sincer nu am abar ce sens ar avea sau la ce face referire).
La Tirgu Ocna a fost un penitenciar de minori (scoala de corectie) unde o "perversa" inseamna un neveu, practica care e la ordinea zilei pe acolo. clown.gif

Eu am crescut la Moinesti, mama ma ameninta cand eram mic ca daca nu sunt cuminte ma duce la Targu Ocna, acolo unde zici tu.. :D :laugh: ;)

Mesaj completat

La Tirgu Ocna a fost un penitenciar de minori (scoala de corectie) unde o "perversa" inseamna un neveu, practica care e la ordinea zilei pe acolo. clown.gif

Nu te contrazic, dar el tocmai a zis la TV ca gasca lui se numeste "perversii de pe targu ocna" si locuiesc pe strada Targu Ocna din Rahova.. ma indoiesc sa aiba el cunostinte asa vaste despre penitenciarele din tara.

http://maps.google.ro/maps?hl=ro&q=str...021822&z=16

Habar n-aveam ca in Rahova este strada Tg. Ocna. ;)

Atunci "perversa" e tot neveu numa' ca se referea la strada lui nu la scoala de corectie.

In Rahova stiu doar de strada Focsani. :laugh:

e pe youtube faza respectiva, si apoi gagiu' vedeta in devenire la "rai da buni" cu mihai morar...e criminal omu...actor inascut...

reportajul initial: http://www.youtube.com/watch?v=iEx-lsK1_Vg

"vedeta" in devenire:

si melodia dupa celebra replica: http://www.youtube.com/watch?v=YFKtNvFpMyg :D :laugh:

luati de va minunati! ;)

e foarte tare baiatu, ia dat jet lu nevastasa chiar inainte sa ajunga la tv si ce e drept e mai faimos ca tine pogo asa ca nu te mai oftica. Pun pariu ca e si plin de femei acum mai ales ca-i frumusel nu e vreun borat.

Mie mi-a placut cea mai penibila replica de agatat: "ce faci fa?"

si faza cu bata : "mi-a dat o bata in antebrat si m-a julit :laugh: , sti cat m-am muncit la antebratu asta sa il fac?"

si cea mai tare dintre toate faza cu tacsu cu pantofi maro: "lu tata, care i se vedeau doar picioarele dupa masina, dormea dar o incasa"

Edited by Radu46

Nu este nimeni de vina ca repetentul ala a ajuns celebru decat presa, prin fazele de genul asta mass-media nu face decat sa ne arate cat de puternica este, ca daca vrea face celubru un om de rand foare usor.

Daaa.. toate vizitele alea pe Youtube 'presa' le-a facut.. nu eu, tu, el, ea..

Âşmogo mai trebuie o litera in fata cuvantului ala

iti dau variante, alege:

labar

habar

zabar

:laugh:

Nu fii raut,Pogo este italian si dupa cum bine stim litera H este muta !

Putem spune si ca flacaul ala are ceva nobil in el, poate peste ceva timp auzim ca o sa candideze ca europarlamentar sau face un talk show nu putem sti.

Celebritatea este o loterie pot sa ma strofoc eu 5 ani sa ma bage si pa mine cineva in seama ca vine tipul ala si imi da perversa ca pe Targul Ogna de nu ma vad.

Nu mi se pare deloc "tare' ceea ce se intampla! Manelizarea posturilor de televiziune pentru ca astfel cica se face audienta, la fel si la posturile de radio. Audienta cu orice pret, lasand la o parte orice fel de valori, este fenomenul periculos care ni se intampla de 20 de ani si care se simte foarte mult in societate!

Va distreaza , acum ne distram de limbajul unora care mai mult ca sigur au fost sau or sa infunde puscariile, maine ajungem sa le folosim expresiile, poimanine ajungem sa ne comportam ca ei!

Si asa am ajuns sa dorim sa ajungem ca Becali si ca altii care au facut doar bani si care ne sfideaza de pe TV in fiecare zi!

Faptul ca asta are audienta si cele mai multe accesari pe youtube mi se pare groaznic, trist!

Putem spune ca flacaul ala are ceva nobil in el, poate peste ceva timp auzim ca o sa candideze ca europarlamentar sau face un talk show de succes nu putem sti.

Celebritatea este o loterie pot sa ma strofoc eu 5 ani sa ma bage si pa mine cineva in seama ca vine tipul ala si imi da perversa ca pe Targul Ogna de nu ma vad.

De vreo 2 sapt incoace vuie peste tot.pe internet,Tv,ziare si tot ce inseamna mass media prin ttitluri gen:"celebra replica" si multe alte rahaturi.in acest mic serial este prezentat un parlit de tigan dah Bucuresti vere,la activ probabil cu 4 clase maxim care zis o simpla vorba dha maidan comparand o lovitura de pumn(cred) cu "perversa ca pe targu ocna(care sincer nu am abar ce sens ar avea sau la ce face referire).bah!!!ala nu are abar sa lege 2 cuvinte si sa lege o fraza corect din pct de vedere gramatical,e ultima veriga a societatatii,dar jmecherul a ajuns si la TV din cauza numarului mare de vizualizari pe youtube al clipului unde el povesteste de "perversa".La emisiunea dedicata in totalitate lui prezinta un mod de viata foarte tare,adica ceva gen:cum sa fii lipsit de maniere,bun simt si cultura sa stai o viata sa speli masini ca apoi sa ai bani de cola,seminte si sa stai la caterinci cu baietii fara sa vrei altceva de la viata.sincer..parerea mea e ca astia de genul asta ar trebui direct gazati poate reusim sa exterminam macar un procent de 5% din gradul de prostie existent in Romanica asta.PAce si drum intins!

mates.rahova chiar e o alta lume.nu ca mi place. dar exista..n a batut nici un motociclist.ci pe unii de ai lui.si daca a ajuns celebru nu i vina sau meritul lui..e presa de (cuvant urat)

oricum..prost nu e nici de departe.daca ati vazut emisiunea..la intrebarea "ce ai face diseara daca maine ar fi ultima zi pe pamant" a fost smecher in toata regula

hai..nu l mai invidiati! :laugh:

Iti lipseste simtu' umorului, vere...

Cat despre aparitii prin mass media centrala, eu nu ma mai mir, doar ca nu mai servesc mass media.

Nu stiu ce intzelegeti voi prin celebru.Ca a aparut la TV? Da a aparut, dar in mod negativ...A aparut ca nu stie sa vorbeasca? Ca foloseste anumite argouri?Asta inseamna sa te cunoasca lumea ca pe un analfabet.Si in + omu gandeste..La intrb care are fi ultima dorinta acest baiat de 21 de ani a raspuns excelent..Cred k toata lumea il admira pentru raspunsul dat.

Sau va e ciuda ca nu sunteti si voi la tv?:>

Nu stiu ce intzelegeti voi prin celebru.Ca a aparut la TV? Da a aparut, dar in mod negativ...A aparut ca nu stie sa vorbeasca? Ca foloseste anumite argouri?Asta inseamna sa te cunoasca lumea ca pe un analfabet.Si in + omu gandeste..La intrb care are fi ultima dorinta acest baiat de 21 de ani a raspuns excelent..Cred k toata lumea il admira pentru raspunsul dat.

Sau va e ciuda ca nu sunteti si voi la tv?:>

daca pentru a aparea la TV trebuie sa fiu atat de incult si prost,prefer sa raman toata viata anonim.argoul e una (sa-l citez pe Rudi)limba manelelor e alta.

ne-ai dovedit destul si fara sa apari la TV :laugh:

Ca sa nu mai spunem de tine.mai ales joi la bar cu discutia despre cum sa franezi ti-ai castigat drept maxim ;)