Jump to content

Recommended Posts

aseara tocmai am fost muscat si eu de acelasi caine care mi-a trimis labradorul de 2 ori la urgenta pana acum.

din senin, fara latrat, fara zgomot, a venit din spate si s-a infipt in fundul meu.

primele 2 dati l-am iertat :moron:

• Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)))) no comment

fast-forward la 3:48 ...acum 4 zile am avut și eu "musafiri" nepoftiți pe carosabil... fiind începător (2 săptămâni) n-am știut ce să fac așa că am tras ambreiajul și am dat puțin gaz, s-au speriat de zgomot și m-au lăsăt în pace. Se putea Âşi mai rău i guess....

http://www.youtube.com/watch?v=bLE4DQmGCa4&hd=1

Hai sa repetam impreuna din gramatica limbii romane, il chemam si pe domnul Virgil si incepem:

Ce am zis eu citez:

<<Ma si mir ca nu v-ati dat foc in fata parlamentului de ciuda ca a fost votata...pardon in semn de protest.>>

Ce insemna sa va indemn sa va dati foc:

<<Andrei, Virgil da-ti-va foc>> sau <<Andrei, Virgil vreau\imi doresc cu ardoare sa va dati foc in fata parlamentului>>

sau<<Andrei, Virgil va invit sa va dati foc in fata parlamentului>>

Observati vreo mica diferenta? Daca nu observati si la fel vi se pare ca va indemn sa va dati foc atunci problema nu e la mine ci la voi.

Eu in schimb observ ca cel putin voi doi nu faceti decat atacuri la persoana, nu ati adus nici un singur argument de ce e rea legea.

Aveati vreo propunere pentru modificare? Nu! Legea e rea ca asa zice seful de la Cutzu Cutzu.

Omuletule ,tu chiar esti chitit pe mine?Nu ti-am raspuns la ultima ta postare referitoare la mine,dar vad ca o tot zgudui fara motiv.A fi ironic este una si a fi marlan este altceva.Te rog ,hai sa ne oprim.Nu-mi doresc o preocupare in plus.
Guest MosRahao

Din pacate, pentru partida eutanasiacilor, rezultatele sondajului postat pe propriul site (pe care administratorul l-a si scos), sunt catastrofale: 63% din votanti optand pentru sterilizare si doar 36% preferand eutanasia.

Semnaturile on line pro-eutanasie au atins fabulosul numar de “104” (din iunie 2009 si pana azi), iar campania virtuala “Bucurestiul fara Maidanezi” nu e decat un ghiveci de nerozii, lozinci perverse si minciuni ordinare.

Ar fi bine ca toti ce-si dau cu parerea despre omoratul cainilor sa citeasca acest articol: http://animatime.ro/2011/10/fratia-eutanasiei-pdl-ul-cainii-si-tampenia-care-ne-ia-cu-asalt/ . Si acesta: http://totb.ro/de-ce-e-uciderea-in-masa-a-cainilor-o-solutie-proasta-si-care-e-rezolvarea .

CINE-I OM ÂŞI CINE-I CĂINE? http://www.botosaninecenzurat.ro/20111119-au-facut-si-ei-istorie.html

Salut Vlad nu stiu despre ce sondaj zici si cine au fost votantii probabil majoritatea iubitori de animale.

Ca sa fim impartiali putem folosi rezultatele din sondajul de mai jos creat chiar de un opozant al eutanasiei si votat de userii acestui forum.

/index.php?/topic/627764-sondaj-cainii-vagabonzi/page__st__30__p__2752633__hl__eutanasiere__fromsearch__1#entry2752633

Cred ca reflecta mai bine realitatea.

Multumesc

Edited by danny_nt

Din pacate, pentru partida eutanasiacilor, rezultatele sondajului postat pe propriul site (pe care administratorul l-a si scos), sunt catastrofale: 63% din votanti optand pentru sterilizare si doar 36% preferand eutanasia.

Semnaturile on line pro-eutanasie au atins fabulosul numar de “104” (din iunie 2009 si pana azi), iar campania virtuala “Bucurestiul fara Maidanezi” nu e decat un ghiveci de nerozii, lozinci perverse si minciuni ordinare.

Ar fi bine ca toti ce-si dau cu parerea despre omoratul cainilor sa citeasca acest articol: http://animatime.ro/...ne-ia-cu-asalt/ . Si acesta: http://totb.ro/de-ce...re-e-rezolvarea .

CINE-I OM ŞI CINE-I CÂINE? http://www.botosanin...ei-istorie.html

Conferentiare, tu faci diferenta intre "a omori" si "a euthanasia" ? Semnalezi diferente ? Faci diferenta intre omor si ucidere din culpa ? Dintre furt si talharie ? Am exemple, mii. Dupa cate observ, la tine nu e nicio diferenta. Bine a zis danny, erau muierile la Parlament, gata sa-si dea foc, vociferau si injurau de mama focului : "Omorati bietele animale, fira-ti ai dracului ! ". Bai, stii ce e de cacao.t ? Ca n-am vazut atatea pixde sa planga si sa sfasaie hainele de pe ele, pentru viata bolnavilor de cancer, hiv, diabet, leucemie, etc.

Cand ii intrebi pe iubitorii de javre, daca sunt de acord cu euthanasia spun raspicat : "Nu ! Trebuie sa se gaseasca alte solutii". Bun, le-am dat eu solutii gratuit.

Daca esti apt sa raspunzi la niste probleme aratate de mine aici (#1258), sa ne dai de veste. Vad ca niciunul n-a raspuns. Cei care raspund, o fac in modul lor, evaziv, selectiv , nu sunt capabili sa raspunda concret si la obiect.

Edited by Csj

pai daca va e frica de caini,in opinia voastra ar trebuii eutanasiati si cocalarii care nu ne acorda prioritate.ucisi si cei de la drumuri.nisipul,pietrisul sa devina ca drogurile,ilegal.ca alunecam si pe el.apele secate,ca se ineaca oameni in ele...padurile oricum se taie,deci de ratacit nu se va mai pune problema.comentariile idioate de gen,,din cauza vitezei excesive sa produs un accident,,va plac?care viteza frate?ca drumul arad constanta il faci in 12 ore 850 km!afara faci cam 8 ore,circuland omeneste.dar se pare ca va plac prompteristele de la stirile de la ora 5,cu com lor idioate. :crack:

pai daca va e frica de caini,in opinia voastra ar trebuii eutanasiati si cocalarii care nu ne acorda prioritate.ucisi si cei de la drumuri.nisipul,pietrisul sa devina ca drogurile,ilegal.ca alunecam si pe el.apele secate,ca se ineaca oameni in ele...padurile oricum se taie,deci de ratacit nu se va mai pune problema.comentariile idioate de gen,,din cauza vitezei excesive sa produs un accident,,va plac?care viteza frate?ca drumul arad constanta il faci in 12 ore 850 km!afara faci cam 8 ore,circuland omeneste.dar se pare ca va plac prompteristele de la stirile de la ora 5,cu com lor idioate. :crack:

Bate-te peste gura......cum sa scoti nisipul si pietrisul de pe asfalt??!!!!! Pai altfel cum sa dau cate un drift superb fara teama de highside si cu gaz cat mai putin ca-i peste 5 lei litru :P

Totusi ai zis bine la faza cu viteza.....nu aceasta ucide, ci neadaptarea ei la conditiile de trafic!

eu sper sa dispara cat mai repede de pe strazi, si nu ma intereseaza cum se face asta

asta vara, intorcandu-ma din concediu, dupa 5000 de km pe afara in care nu a trebuit nimic macar sa curat viziera de muste, in prima parcare de pe A1, la pitesti, nici nu am putut opri din cauza a 5 dulai care aproape m-au dat jos ....

mai am o aratare de caine pe langa bloc, care ma latra foarte agresiv de fiecare data cand plec cu motorul si in loc sa fiu atent la trafic cand ies dintre blocuri, trebuie sa fie atent sa nu ma agate ala de picior...

am mai patit-o acum cativa ani la iesirea dintr-o benzinarie, cand m-a apucat unul de picior, prin surprindere, fara sa latre, de era cat pe aci sa dea un autobuz peste mine....

plus, dupa aia, timp pierdut cu vizite la spital, injectii, etc

asa ca, din al meu pdv, gata, la sapun cu ei...

e trist, e aiurea, unii sunt draguti, intr-adevar, dar trebuie sa se inceapa odata cu ceva

pentru ca, asa cum spunea cineva, omul este masura tuturor lucrurilor....

dupa ce se va termina, va exista un punct de inceput din care toate lucrurile sa functioneze asa cum se vede la tv, cu asociatii, centre de ingrijire, politia animalelor, etc

Si cu legea asta votata in forma actuala, n-o sa se intample nimic. Decizia se ia la nivel local, acolo unde se manevreaza sumele (pentru eutanasiere sau sterilizare). Fiecare primarie va hotarie functie de parandaratul rezultat ce cale alege. Deci cainii vor fi cu siguranta la vedere in continuare.

Fiecare trebuie sa se apare SINGUR cum poate de cei agresivi. Cine asteapta sa fie protejat de lege si de autoritati, ajunge la injectii. Si aici vorbesc din proprie experienta... :D

Ca atare am luat masuri de preventie. Personal, folosesc un baston cu electrosocuri. E foartee util. Doar zgomotul descarcarii electrice ii sperie. Nu mai trebuie altoiti...;)

Edited by Kassu
  • 1 month later...

Curtea Constituțională a decis, miercuri, că este neconstituționnală Legea referitoare la câinii comunitari, care prevede că eutanasierea animalelor fără stăpân se va putea face după ce autoritățile locale vor consulta populația.

Am stat o saptamana in Olanda, prima si cea mai mare diferenta cand am revenit au fost cainii. Acolo ne plimbam la orice ora, fara nici un stress, pe jos sau cu bicicleta, aici noaptea sunt nevoit sa traversez de doua ori strada ca sa ocolesc haite de 10-20 caini, care noaptea sunt foarte agresivi. Imi vine sa plec din tara, si am 4 otive, unul este cainii comunitari. Daca am ajuns sa ne dea afara cainii din tara, e super-tare, traiasca USL si ONG-urile!!!

Ce bautura preferi? Cand doresti spune-mi si o sa-ti demonstrez ca intr-o mana tin berea si cu cealalta ii scarpin dupa ceafa.Poate reusesc sa-i fac sa te lase si pe tine sa-i mangai.

Cezareeeeee, nu mai lucrezi la Discovery?? :P

Curtea Constituțională a decis, miercuri, că este neconstituționnală Legea referitoare la câinii comunitari, care prevede că eutanasierea animalelor fără stăpân se va putea face după ce autoritățile locale vor consulta populația.

Am stat o saptamana in Olanda, prima si cea mai mare diferenta cand am revenit au fost cainii. Acolo ne plimbam la orice ora, fara nici un stress, pe jos sau cu bicicleta, aici noaptea sunt nevoit sa traversez de doua ori strada ca sa ocolesc haite de 10-20 caini, care noaptea sunt foarte agresivi. Imi vine sa plec din tara, si am 4 otive, unul este cainii comunitari. Daca am ajuns sa ne dea afara cainii din tara, e super-tare, traiasca USL si ONG-urile!!!

Partea buna e ca a inceput sa miste ceva. Nu e nici o problema ca au fost declarate 2 articole neconstitutionale despre eutanasiere, vor fi modificate sau scoase. Dar legea contine alte chestii importante: de exemplu va fi amendata cresterea cainilor pe domeniul public. Daca va fi si aplicata va fi un lucru foarte bun sa amendeze sonique care cresc turme de caini in fata blocului.

Si mai mult daca ii aduna si ii tin undeva la fel ma bucur ca nu mai sunt pe strazi. Important este sa nu se mai sifoneze banul ca acum joaca de-a sterilizarea.

PS. Nu compara civilizatia cu evul mediu. Romanii au conceptie de ev mediu, degeaba au gadgeturi si masini ultimul racnet.

Partea buna e ca a inceput sa miste ceva. Nu e nici o problema ca au fost declarate 2 articole neconstitutionale despre eutanasiere, vor fi modificate sau scoase. Dar legea contine alte chestii importante: de exemplu va fi amendata cresterea cainilor pe domeniul public. Daca va fi si aplicata va fi un lucru foarte bun sa amendeze sonique care cresc turme de caini in fata blocului.

Si mai mult daca ii aduna si ii tin undeva la fel ma bucur ca nu mai sunt pe strazi. Important este sa nu se mai sifoneze banul ca acum joaca de-a sterilizarea.

PS. Nu compara civilizatia cu evul mediu. Romanii au conceptie de ev mediu, degeaba au gadgeturi si masini ultimul racnet.

Dar de baza ramane tot cizma de enduro, nu-i asa?

Eu merg cu cizme de touring iarna asta dar tot vroiam sa-i dau "un gand bun" in gura ieri unui maidanez care avea ceva cu pantalonii mei.

Bine, aseara am tras o frana aproape cu skrtz ca sa nu calc un maidanez care traversa strada calm intr-un loc interzis, dar macar nu a incercat sa ma muste, asa ca a fost cat de cat OK....

• 2 weeks later...

Salut tuturor si o intrebare pentru iubitorii cainilor ?

ce ati facut fiecare in sprijinul cainilor vagabonzi sa nu mai stea la cersit pe strazi?

daca la vederea pozelor copilului mutilat de caini o dati la cotit?

daca nu aveti ceva remarcabil la realizari va sugerez sa ii pupati sub coada!

Salut tuturor si o intrebare pentru iubitorii cainilor ?

ce ati facut fiecare in sprijinul cainilor vagabonzi sa nu mai stea la cersit pe strazi?

daca la vederea pozelor copilului mutilat de caini o dati la cotit?

daca nu aveti ceva remarcabil la realizari va sugerez sa ii pupati sub coada!

Ce dur esti! Inca putin si m-am speriat, zau asa...

Tu ce realizari remarcabile ai? :)

Apai cand iara apar astia cu "ba pe-a matii" cu frustrarea maxima ca nu au facut nimic, si repede cica se scot putem merge la culcare cu totii si inchide topicul. Concluzia e simpla, macar in teorie nimeni nu si-i doreste in strada....case closed!

Apai cand iara apar astia cu "ba pe-a matii" cu frustrarea maxima ca nu au facut nimic, si repede cica se scot putem merge la culcare cu totii si inchide topicul. Concluzia e simpla, macar in teorie nimeni nu si-i doreste in strada....case closed!

:goodposting::10: