Sari la conținut

Intrunirea motoveteranilor activi


stefan45
 Share

Postări Recomandate

amintim pe acest forum ca pe data de 8,9si10 octombrie 2010, va fi intalnirea motoveteranilor cu ajutorul organizatorului nostru domnu Ivan pedala.Desi este ultima intalnire din acest an pot participa oricine doreste. Va asteptam in nr. cat mai mare. peisajul este super la fel si conditiile de cazare.va asteptam si sa aveti asfalt curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intrunire cu prezenta cat mai mare si distractie asemenea!

Veneam cu placere dar pentru week-end-ul Ticleni nu ma incadrez din punct de vedere al timpului disponibil.

 

Trimit la intrunirea de la Ticleni ,salutari moto-veteranilor din Romania si tuturor motociclistilor.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu aceasta ocazie fac invitatia celor din Bucuresti ( si nu numai) care au mobre spre enduro la un traseu ocolitor spre Ticleni...

 

Buc, Pitesti, Rm Vilcea, Brezoi, Cabana Petrimanu+Lacul Petrimanu, Curmatura Oltetului, Cheile Oltetului, Polovraci,Ticleni

 

post-7547-1286175870_thumb.jpg

 

 

 

 

Bucata fara asfalt, sau asfalt prost este cea cu buline...dar si partea cea mai frumoasa...

 

Si chiar daca sintem doar doi, mergem, de unul singur nu m-as baga...

 

Cristache.

 

PS Sunt dispus sa alegem si alt traseu...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CLUBUL SENIORILOR MOTOCICLISMULUI ROMANESC

 

Seniorii motociclismului romanesc, cei cu varsta peste 45 ani, fara nici un fel de alte conditii, sunt invitati sa participe la activitatile clubului seniorilor motociclismului romanesc.

La intalnirea de la Ticleni vin un numar semnificativ de seniori ai motociclismului romanesc, ocazie de stabilire de catre acestia, in calitate de membri fondatori, a prevederilor care sa ne ghideze in activitate.

Propun ca motto al seniorilor motociclismului romanesc:

 

"Cresterea prestigiului motociclismului in societate"

 

Ar trebui intocmit pana la sfarsitul anului un plan de intalniri si activitati pentru anul 2011, la care sa contribuim toti cu sugestii.

Asteptam ca seniorii sa contribue la organizarea activitatii, astfel ca cei care nu au avut tangente cu pasiunea noastra, sa o imbratiseze.

 

Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supert tare! Încă un club care probabil se va destrăma după ceva timp, în urma discuțiilor furibunde dintre membrii, legate de conducere, bani, cine ce Âşi pe cine reprezintă, Âş.a.m.d.

 

Sunt trei organizații despre care am citit până acum în subiectele deschise pe acest forum/site: AMR, ACMR, AMOVERO Âşi toate au probleme legate fie de bani, (de ce s'au dus Âşi pe ce s'au dus, i'am dat bani lui x-uleasca Âşi nu mi i'a mai dat înapoi) fie de reprezentare sau de "membership" (de ce ăla Âşi nu eu, de ce'i laie Âşi nu'i bălaie) etc.

 

Înțeleg că la reuniunea organizată de AMOVERO, de la Ăicleni, se va detaÂşa una nouă, numită a "seniorilor" din cea veche, a "veteranilor". Tare treaba. Miros aici o chestie de orgoliu Âşi de funcție. Clasic Românesc!

 

Up yours, babies!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti sa nu patiti ca la Amovero, precizati daca cei 45 de ani de viata trebuiau traiti in Romania doar, si in ce zone geografice :)

Ca sa nu aveti iar discutii. ;)

Editat de ZzEU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzionand, la intalnirea de la Ticleni , cei prezenti se vor imparti in SENIORI (peste 45 de ani fara alte conditii) si restul de motociclisti mai mult sau mai putin veterani.

 

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti sa nu patiti ca la Amovero, precizati daca cei 45 de ani de viata trebuiau traiti in Romania doar, si in ce zone geografice :P

Ca sa nu aveti iar discutii. ;)

 

ÂŞi mai ales, nu uitați de trese :) Să fie clar de la început :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am trei ani si intru in randul Seniorilor ...dar stai.... daca din astia 42 de ani pe care-i am ,o treime i-am dormit, se mai pune ca am 42 ? Sau am doar 28? Pot sa dau o declaratie scrisa ca am dormit cate-odata doar 3-4 ore pe noapte si deci am vreo 33 efectivi ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CLUBUL SENIORILOR MOTOCICLISMULUI ROMANESC

 

Seniorii motociclismului romanesc, cei cu varsta peste 45 ani, fara nici un fel de alte conditii,

sunt invitati sa participe la activitatile clubului seniorilor motociclismului romanesc.

Propun ca motto al seniorilor motociclismului romanesc:

 

"Cresterea prestigiului motociclismului in societate"

Ar trebui intocmit pana la sfarsitul anului un plan de intalniri si activitati pentru anul 2011.

 

Pe surse s-a aflat ca aceasta mare-adunare judeteana

va avea, de fapt, o ierarhizare underground pur masonica... ca la Verdun sau la Malta,

in care, cavalerii vor fi confirmati in Functie... functie de prezentarea unor probe de sange

recoltate de Institutul Aslan Bucuresti in eprubete standard de 200 ml,

unde nivelul de carnet rosu de pcr , silicoza maro de neuron

sau, dupa caz, albastru de prusia-senior vor face ierarhizarea in partid club.

 

Acesta este un pamflet si sunteti rugati sa il tratati ca atare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare gandeste despre cum vor face altii, stiind cum ar face el!

 

Eu clarific de la inceput faptul ca nu voi avea nici un fel de functie. Ma multumesc cu functiile care le-am avut si le am in societate.

Totodata voi sprijini material, fara a cere acordul nimanui, activitatile care consider ca duc la realizarea scopului din Motto: Cresterea prestigiului motociclismului in societate.

 

Acum plec la Koln ( Intermot).

Rezolv, daca pot, ce probleme mai ridicati, sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-mi dai citeva detalii legate de organizare? cum este cu cazarea, masa, etc. Daca este vreme acceptabila, fara ploaie vreau sa vin cu sotia si ma intereseaza care sint conditiile, multumesc.

Mesaj completat

In cazul in care se organizeaza un grup din Bucuresti sau Ploiesti, postati poate mergem impreuna simbata dimineata, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-mi dai citeva detalii legate de organizare? cum este cu cazarea, masa, etc. Daca este vreme acceptabila, fara ploaie vreau sa vin cu sotia si ma intereseaza care sint conditiile, multumesc.

Mesaj completat

In cazul in care se organizeaza un grup din Bucuresti sau Ploiesti, postati poate mergem impreuna simbata dimineata, toate bune!

 

cazarea este 100 lei noapte camera 2 paturi, cina festiva de sambata 50lei persoana, 10 mic dejun, conditii super, marea majoritatii vin cu sotiile. vremea nu stim dar nu conteaza, cat despre plecare suntem un grup care pleaca din bucuresti vineri la ora 13. intalnire la petrom pe autostrada bucuresti-pitesti. daca vrei intra si pe veterani adunarea si comfirma acolo ptr ca ivan pedala organizatorul sa stie sa ai camera rezervata. noi plecam vineri, dar sunt altii care vin sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si daca declar pe proprie raspundere ca timp de 35 de ani cat am acum eu n-am dormit deloc,

 

Declaratie de onoare:

Declar ca din clipa de fata Angi e exclus din cercul meu de prieteni pentru ca minte...l-am vazut eu ca a dormit la BMW Camp ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la cort nu se poate ?

 

DragoÂşeee... te bagi? :) Vezi că nu mai e vremea ca la Bran, să stai la cort :P

(lasă Âşi tu bre, un nr. de tel pe PM, că l'am pierdut ;) )

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi facut orice sa vin fiindca din pacate in primavara am lipsit dar independent de vointa mea am cazut cu "Naduful" pe Valea Oltului si am un picior teapan.Nu e rupt dar am o plaga pe rotula.Salut pe domnul Ivan si pe toti cunoscutii le doresc sa se tina tari in noianul de conversatii si sa ne vedem sanatosi.Imi cer scuze la domnul Ducu ca am vazut mesajul precedent prea tirziu.Va doresc distractie placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...