Sari la conținut

motociclist incompetent la un pas de accident


xplodd
 Share

Postări Recomandate

in scurta noastra plimbare de weckeend ne-am decis sa facem si cateva filmulete ca la sfarsit de sezon.in drumul spre tulcea eram 4..cel care filma era pasager pe un maxiscuter sym iar eu eram in spatele lui la mica distanta..iar in acea curba mam trezit cu bikerul pe sensul meu de mers..la fel a patit si cel cu sym..poate o fi englez si ink nu stie pe ce parte se circula in romania..se vede de la secunda 35

Editat de Thomas
embed direct
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a negociat omu' virajul prost si l-ai dat repede pe net.... vezi ca e un filmulet pe utube cu unu care e cu motoreta pe sensul lui si cu capul pe banda cealalta si se intalneste cu un camion hehehehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a negociat omu' virajul prost si l-ai dat repede pe net.... vezi ca e un filmulet pe utube cu unu care e cu motoreta pe sensul lui si cu capul pe banda cealalta si se intalneste cu un camion hehehehe

asta ma gandeam si eu..ca daca cel care filma se afla intr-un TIR..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@antemiu: nu cred ca era incepator... omu' desi intrat pe contrasens, nu s-a panicat si si-a pastrat privirea unde trebuie. Daca ar fi fost incepator, sigur s-ar fi uitat direct spre vehiculul ce se afla pe contrasens si probabil finalul nu era unul fericit.

post-43378-1286352587_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in scurta noastra plimbare de weckeend ne-am decis sa facem si cateva filmulete ca la sfarsit de sezon.in drumul spre tulcea eram 4..cel care filma era pasager pe un maxiscuter sym iar eu eram in spatele lui la mica distanta..iar in acea curba mam trezit cu bikerul pe sensul meu de mers..la fel a patit si cel cu sym..poate o fi englez si ink nu stie pe ce parte se circula in romania..se vede de la secunda 35

Iesire pe contrasens la virajul de dreapta. Se poate intampla oricui daca este neatent sau ... se intampla mai des atunci cand nu este bine stapanita tehnica de pilotaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am un amic care face chestia asta cu masina...

mergeam cu el si imi venea sa-l iau la palme in curbele la dreapta. explicatia lui a fost...

"maximizez vizibilitatea iesind in exterior, ce rau in asta?".

 

Teoretic are dreptate... se vede mai bine si mai din timp daca vine cineva, vezi mai dupa curba :crack:... nu vreau sa comentez explicatia, insa amicului i-am spus ca daca mai face odata figura poate sa opreasca pe drepta, imediat dupa curba

 

sunt convins ca si bikerul are aceasi expolicatie.

Oare ce facea daca venaa unul care lua curba la stanga cu rotile pe banda lui si corpul iesit pe contrasens?

Editat de duncan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum un an (cred) , eram cu masina pe dn3 si cand sa intru intr-o curba la dreapta , nu unul ci 3 motociclisti mi-au aparut in fata cam ca cel din filmulet , erau cu totul pe banda mea , au avut noroc ca negociez curbele foarte aproape de interior si nu a fost nevoie sa trag mult de volan :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tampit, viteza mare nu avea sa zici ca l-a scos larg, cred ca ocolea gropi. Din faze din astea se ajunge la coliziune frontala intre cele motoare, cum e aia cu gsxr1000 prin Ungaria. Mi se pare mie sau in filmuletz nici unul din piloti nu a schitat nici o manevra de evitare?

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=fJ9hKpsulmY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tampit, viteza mare nu avea sa zici ca l-a scos larg, cred ca ocolea gropi. Din faze din astea se ajunge la coliziune frontala intre cele motoare, cum e aia cu gsxr1000 prin Ungaria. Mi se pare mie sau in filmuletz nici unul din piloti nu a schitat nici o manevra de evitare?

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=fJ9hKpsulmY

 

 

Erau chiar relaxati. Probabil era spatiul destul de mare intre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tampit, viteza mare nu avea sa zici ca l-a scos larg, cred ca ocolea gropi. Din faze din astea se ajunge la coliziune frontala intre cele motoare, cum e aia cu gsxr1000 prin Ungaria. Mi se pare mie sau in filmuletz nici unul din piloti nu a schitat nici o manevra de evitare?

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=fJ9hKpsulmY

a tras putin dreapta maxiscuterul de pe care se filma..si eu la fel,caci eram la cativa metri in spate,iar gropi nu avea ce ocoli..se vede k erau p ambele parti plombate

Editat de xplodd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@antemiu: nu cred ca era incepator... omu' desi intrat pe contrasens, nu s-a panicat si si-a pastrat privirea unde trebuie. Daca ar fi fost incepator, sigur s-ar fi uitat direct spre vehiculul ce se afla pe contrasens si probabil finalul nu era unul fericit.

 

 

forta centrifuga prea mare... e prea durduliu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepator... unu care stie ce are de facut s-ar fi inclinat nu s-ar fi infipt in frane sa-l dea pe contrasens...

 

pe filmulet nu prea iti dai seama de viteza dar cam asa pare. in loc sa ramana culcat pe viraj el s-a ridicat si a intrat pe contrasens. asta ma face si pe mine sa cred ca a dat din frane si l-a ridicat automat

 

sau poate nu avea omul chef sa se aplece mai mult. daca a vazut ca e loc si pe contrasens nu s-a mai stresat. gropi nu se vad pe drum. daca ar fi fost sa ocoleasca ceva ma gandesc ca ar fi trebuit sa o ia printre cele 2 petice de pe banda lui nu peste peticul de pe contrasens.

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca si cel cu scuter s-a apropriat cam mult de axa drumului. Eu nu merg asa, tocmai din motiv asta.
stai linistit ca daca era scuterul prea aproape de axul drumului intrau amandoi unul in altul...si chiar daca era aproape de ax,motociclistul nu avea ce cauta pe contrasens

post-56341-1286468173_thumb.jpg

Editat de xplodd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frica sa nu alunece pe linia alba !

 

a vazut ca nu vine tir-ul si...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cred, sau nu a stiut sa se incline suficient, pam pam ;)

Mesaj completat

l.e: ce nume ati dat la filmulet :crack:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frica sa nu alunece pe linia alba !

 

a vazut ca nu vine tir-ul si...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cred, sau nu a stiut sa se incline suficient, pam pam ;)

Mesaj completat

l.e: ce nume ati dat la filmulet :crack:

 

la cat de rau a fost drumul sau simtit mai toate oasele din organism..d aci si denumirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...