Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Niste coburi si un top-case DIN PLASTIC pt cruiser UNDE GASESC SI EU(in afara de Louis) ?????

Am din piele dar sant mici ca si capacitate,si cele mai mari daca sant din piele in timp se cam lasa.

 

PS:sau daca are cineva de vanzare dar sa nu fie zgariate !!!

 

ia-le si zgariate. le faci cu polish de plastic. am vazut la Paula daca nu ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-le si zgariate. le faci cu polish de plastic. am vazut la Paula daca nu ma insel.

Am folosit polish pt plastic,e bun dar la zgarieturi foarte fine,daca sant adanci,de la vreo cazatura ,ceva ,nu ai ce le face decat sa chituiesti si sa vopsesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cumparat janta de 250 sau ai facut-o?

 

Cate spite ai? Daca ai 40, problema ta e rezolvata. Cumpara o janta de Harley de cat vrei tu latime si gata. Sunt relativ ieftine fata de Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit polish pt plastic,e bun dar la zgarieturi foarte fine,daca sant adanci,de la vreo cazatura ,ceva ,nu ai ce le face decat sa chituiesti si sa vopsesti.

 

Alex, poti sa te interesezi la Moto Market, la magazinul din statia de metrou Piata Romana sau direct la Tiberiu Troia, la reprezentanta Harley pe Titulescu, unde isi are biroul. E f amabil si aduce produse de la Hepco&Becker. Uita-te pe site-ul lor si da-mi un semn daca iti place ceva, iti dau catalogul cu preturi. Eu am comandat cateva lucruri de la el si sunt incantat pana acum de evolutia lucrurilor. Astept sa vina sa le si montez :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex, poti sa te interesezi la Moto Market, la magazinul din statia de metrou Piata Romana sau direct la Tiberiu Troia, la reprezentanta Harley pe Titulescu, unde isi are biroul. E f amabil si aduce produse de la Hepco&Becker. Uita-te pe site-ul lor si da-mi un semn daca iti place ceva, iti dau catalogul cu preturi. Eu am comandat cateva lucruri de la el si sunt incantat pana acum de evolutia lucrurilor. Astept sa vina sa le si montez :)

Merci !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut engine guards pentru intruderul m 1800, cele rotunde pe care le am acum pe m 800 nu cred ca ar merge. Am vazut unele in unghi drept la un intruder m1800 alb din Bucuresti. Daca cineva stie niste adrese de web sau niste nume de firme please help. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu intrebari pt posesorii de Intruder 1500 Volusia.

1. Consum.

2. Cutie de viteze (zgomotoasa, smuceste etcsi etajare trepte).

3. Alte pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar trebui semnalizari fata-spate de pe partea stanga. are cineva?

 

Daca nu este graba iti pot da eu peste o luna semnalizatoare in stare perfecta, daca se potrivesc cele de la M800... Anunta-ma daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

sa ma prezint:incepator(nu am mai mers pe motor de cand aveam 19 anisori...acum am 38)....171/78 kg ....imi place viteza dar nu fac exces tocmai de aceea vreau un chopper.am cochetat cu multe "modele" si m-am hotarat la intruder dupa ce am vazut si testat unu' de 800 in medias la d-nul jan.apropo are numai scule in curte...TOATE arata exceptional,omu' e un impatimit(salutare jane!).problema mea cea mare a fost ca cel pe care mi-l doresc are comenzi avansate si nu ajung sa pun frana si sa schimb vitezele lejer.ca sa nu mai zic si ca prima oara cand m-am urcat pe el mi-a murit motorul( :) ) si m-am urcat cu "bijuteriile" pe rezervor de m-a durut burta juma de ora dupa aia).....intre timp am mai vorbit cu cineva care are un intruder de vanzare DAR si ala are tot comenzi avansate.....omu zice ca are 1.60m si nu il deranjeaza(?).in concluzie:are cineva niste comenzi normale de vanzare?daca da...la ce pret?intruderu de la medias mi-ar furat inima si l-as lua daca mi-as pune comenzi normale.

 

are si un ghidon mare(are 113 cm) dar cu ala ma obisnuiesc eu pana la urma.....

 

 

nr meu de tel e 0745.072.750...locatie constanta .....va rog o mana de ajutor ca plang in fiecare zi dupa intruderu ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru detinatorii... pardon, pentru umilii servitori ai Zeului Intruder VS800:

 

http://thetree.ro/intruder/

 

 

foarte tare adresa , multumim :P :)

 

salutare!

 

sa ma prezint:incepator(nu am mai mers pe motor de cand aveam 19 anisori...acum am 38)....171/78 kg ....imi place viteza dar nu fac exces tocmai de aceea vreau un chopper.am cochetat cu multe "modele" si m-am hotarat la intruder dupa ce am vazut si testat unu' de 800 in medias la d-nul jan.apropo are numai scule in curte...TOATE arata exceptional,omu' e un impatimit(salutare jane!).problema mea cea mare a fost ca cel pe care mi-l doresc are comenzi avansate si nu ajung sa pun frana si sa schimb vitezele lejer.ca sa nu mai zic si ca prima oara cand m-am urcat pe el mi-a murit motorul( :) ) si m-am urcat cu "bijuteriile" pe rezervor de m-a durut burta juma de ora dupa aia).....intre timp am mai vorbit cu cineva care are un intruder de vanzare DAR si ala are tot comenzi avansate.....omu zice ca are 1.60m si nu il deranjeaza(?).in concluzie:are cineva niste comenzi normale de vanzare?daca da...la ce pret?intruderu de la medias mi-ar furat inima si l-as lua daca mi-as pune comenzi normale.

 

are si un ghidon mare(are 113 cm) dar cu ala ma obisnuiesc eu pana la urma.....

 

 

nr meu de tel e 0745.072.750...locatie constanta .....va rog o mana de ajutor ca plang in fiecare zi dupa intruderu ala

 

cu ghidonul te ajut eu daca trebuie , eu am drag-bar dar mi-ar placea unul mare, iar pentru comenzi nu cred ca trebuie sa-ti faci griji pentru ca toata lumea vrea comenzi avansate si sigur gasesti pe cineva sa faci un schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare adresa , multumim :jump: :P

 

:jump: cu placere, mai greu a fost sa le gasesc, ca de pus pe site mi-a luat 10'. Daca mai aveti documentatie sau alte chestii pe care le considerati interesante/utile pt. Intruder sau chiar cu caracter general moto sa-mi ziceti si le adaug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea. va veni o vreme cand voi merge sa iau un intruder.. momentan nu am cum pentru ca incredibila mea firma e in divizare si tot si s-au gandit oamenii ca nu vor sa mai semneze adeverinte de venit, in concluzie nu pot face rost de bani , in fine, pentru cine are mai mult timp la dispozitie si e dispus/a as vrea sa mearga cu mine la achizitionarea motoretei pentru ca voi fiind deja intruderisti stiti problemele de urmarit . o sa revin cand pun mana pe bistari si facem o excursie pana la ironhorse. mersi mult anticipat.

 

respect si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... am si eu o mare problema :burnout:. mi-am distrus motorul (engine) la VS800 din 94 ... de unde iau si eu un motor nou .. sau nu ... ca astia de la alpha-motors astept de o sap sa-mi raspunda si tot nimic.

 

mersi mult anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... am si eu o mare problema :D. mi-am distrus motorul (engine) la VS800 din 94 ... de unde iau si eu un motor nou .. sau nu ... ca astia de la alpha-motors astept de o sap sa-mi raspunda si tot nimic.

 

mersi mult anticipat

Nu cred ca mai gasesti nou !!

Vb si cu ei poate te ajuta !!

http://www.piesemoto.ro/ro/

 

Vezi ca sunt multi care umbla prin Germania si aduc fel de fel.

Din Japonia stiu ca aducea Doru de la Tomina http://www.tomina.ro/motociclete/index.php (contrar parerilor multora ca aduce "gunoaie"mie mi-a adus piese bune pt Suzuki TLR(sport) cand multi ridicau din umeri si la preturi acceptabile.

 

PS: :blbl: :burnout: ce sa intamplat cu motorul tau de zici ca e distrus ??

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... am si eu o mare problema :burnout: . mi-am distrus motorul (engine) la VS800 din 94 ... de unde iau si eu un motor nou .. sau nu ... ca astia de la alpha-motors astept de o sap sa-mi raspunda si tot nimic.

 

mersi mult anticipat

 

Vezi ca postasem un link in primele pagini. Gasesti orice dar nu vreau sa ma gandesc cat te costa.

Ajunge cam in 10 zile, max 2 saptamani.

 

 

... Sau faci o vizita in cotroceni, cauta cu tine acolo, iti calculeaza, dai avans, fac comanda, vine cam in 3-4 saptamani.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor.

 

 

aveti idee unde pot sa cumpar un crashbar pt. un Intruder VS 800 din '93 ?

.. sau aveti recomandari de meseriasi care il pot confectiona ?

 

{ si da, am tot cautat pe forum si pe ebay... :/ }

 

va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor.

 

 

aveti idee unde pot sa cumpar un crashbar pt. un Intruder VS 800 din '93 ?

.. sau aveti recomandari de meseriasi care il pot confectiona ?

 

{ si da, am tot cautat pe forum si pe ebay... :/ }

 

va multumesc anticipat.

 

cam asa ceva? S-ar putea sa te ajut

post-21375-1215607050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...