Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

caut manual de intretinere pentru intruder 800 volusia..de ce?!!!!mi-am luat si eu !!!na!!!!...intrebarile ar fi:ce fel de ulei pentru motor si cat? ce fel de ulei in grup si cat?lichid de racire ce fel si cat?ma gandesc sa dau jos ce e in motor si sa schimb...ma refer la lichide...multumesc anticipat... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

am un intruder de 600 din '95.nu pot sa ma plang de nici un fel in afara faptului ca UNEORI imi ramane turat.am controlat cablu de acceleratie(nu are nimic,nu ramane agatat)....are careva idee ce poate fi?zicea cineva ca trebuie sa umblu la surubul de la carburator sa ii cresc/micsorez aportul de aer/benzina da' sa dea draq daca l-am gasit:))

 

multumiri anticipate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-ti ramane agatat ( sa nu umbli la suruburile de amestec ) , ia tot traseul cablului de acceleratie la controlat ( de la maneta - da-i jos rezervorul verifica si sistemul de inadire a cablurilor - trece de la 1 cablu la 2 , ii prins pe aerboxul din fata - si apoi prinderea la clapetele de pe carburator - NU UMBLA LA NICI UN SURUB , eventul unge cablurile alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

am un intruder de 600 din '95.nu pot sa ma plang de nici un fel in afara faptului ca UNEORI imi ramane turat.am controlat cablu de acceleratie(nu are nimic,nu ramane agatat)....are careva idee ce poate fi?zicea cineva ca trebuie sa umblu la surubul de la carburator sa ii cresc/micsorez aportul de aer/benzina da' sa dea draq daca l-am gasit:))

 

multumiri anticipate

 

Eu am avut aceiasi problema cu un GS500. La relanti cateodata crestea turatia de una singura. De fapt am descoperit ca in acele momente erau singurele in care motorul mergea normal.

Personal am schimbat filtru de aer care arata intr-un hal de nu stiu cum mai trecea aerul prin el, si am curatat carburatoarele cu un sprei de carburatoare(se gaseste la orice magazin de piese Dacia). Spreiul de carburatoare se pulverizeaza pe admisia de aer nu trebuie sa desfaci nimic. Nu curata perfect dar ajuta putin. Dupa asta am redus relantiul si nu a mai facut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.vreau sa pun o intrebare posesorilor de intrudere de 1400. se descurca bestiile astea pe drumuri mai laturalnice si nu tocmai netede? in special in ceea ce priveste controlul nu neaparat comfortul.nu sunt un mare fan al autostrazilor si asta e cam singurul impediment pe care il mai vad in am-mi lua motorul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.vreau sa pun o intrebare posesorilor de intrudere de 1400. se descurca bestiile astea pe drumuri mai laturalnice si nu tocmai netede? in special in ceea ce priveste controlul nu neaparat comfortul.nu sunt un mare fan al autostrazilor si asta e cam singurul impediment pe care il mai vad in am-mi lua motorul asta.

Nu stiu cum e 1400,dar cruiserele in general sunt pt drumuri asfaltate si cat mai drepte.

M-800-le meu pe drum de pamant cu piatra e foarte greu de controlat si zdruncina ca toti dracii,iar pe asfalt peticit merge,e controlabil dar comfort=0 mai ales sa ai 2 pers si bagaj.(am fost eu la mare acu prin Calarasi,Ostrov mi-am blestemat soarta am facut vreo 6 ore)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...