Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Am luat acum careva luni un Intruder VS800 din '92, pe care de altfel il vedeti la avatar. Baiul e ca sunt cam nul la tehnica si cam nou in domeniu. Cateva intrebari daca permiteti:

 

In primul rand aveti careva vre-o idee daca se poate monta un far cu xenon pe calutz?

Stiti un service sau un mecanic bun in cluj/satu mare?

si nu in ultimul rand cat ma costa o baterie nous si un plneu spate...

 

Merci mult tuturor.

 

Salut

Bineinteles ca se poate pune xenon.De montat,nu e mare lucru.Farul,ramine acelasi. Pt. baterie noua,pretzul depinde de ce firma vrei sa fie.De ex.,eu mi-am schimbat bateria acu' 2 luni.Acuma am Varta,de 14 Ah.A costat 170 ron,cu bateria veche,la schimb.De obicei,daca-i mai ieftina,e si mai proasta.Daca ai pe cineva care vine la Bucuresti,in week-end-ul asta, gasesti sigur,la SMAEB.S-ar putea sa fie si cu reducere,cu ocazia salonului.Cu pneul,aceeasi treaba.Sau,ia legatura cu userul Bogdan C..Eu,de la el mi-am luat,la pretz mai mult decat rezonabil,nou-noutz.Si nu sunt singurul.

Problema cu mecanic bun,acolo,sorry...La faza asta,nu te pot ajuta cu vreo informatie.Bafta!

 

@ Thrasher:ma bucur ca-ti plac.Sper sa fii la fel de multzumit,si cand o sa le vezi/probezi,in realitate.Hi,hi...Sa fii vazut ce fatza aveam,cand am gasit scandura aia,in seaua ta de pasager :rolleyes:

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vand:

 

1. ghidon buckhorn stock 1997 VS600/750/800/1400, 40 EUR

2. semnalizatoare fata 1997 VS600/750/800/1400, 20 EUR

3. protectie rezervor piele "ecologica" VS600/750/800/1400, 15 EUR

5. set protectii cromate pt.picior/tevi esapament cu coliere, 30 EUR

6. coburi Held din piele 350x280x150 mm, 115 EUR

7. schimb roata fata completa de VS1400, cu una de VS600/800 in aceeasi stare, + 50 EUR de la mine

8. geaca brando/chopper Highway One, marimea 46, 100 EUR

12. crash bar Fehling din 2 piese pt. VS1400, protectie de la cadru pana sub sa/contact, 75 EUR

 

poze la pag. 156 si 157 de la topicul de accesorii

anul asta o sa mai fie piese originale fara urme de uzura de la un VS1400 din '97

 

 

aoreus@yahoo.com

0740-189696

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de tot darian. Stii cumva si ce cineva care aduce kituri cu xenoane?

 

Asfalt uscat

 

Sa cresti mare...! Kituri de xenon,aduce Luigi.Are preturi si calitate,ok.Eu,ochisem pe ebay,niste kituri,mai ieftine decat ale lui Luigi,da' nu mai sunt.Plus,ca Luigi,da si garantie,la ele.Si chinezu' ala dadea,da' sa trimiti inapoi,si sa astepti sa vina altul,mi-i se pare peste mana.Si mai si dureaza.Luigi,are si topic,cu xenoanele.La "Vanzari accesorii" ,sau "diverse",parca...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATA !!

 

Polishat: furci, comenzi,rezervoare lichid de frana, grup, jante, tambur frana, kilometraj, melcul de la kilometraj - toate is oglinda !!

Recromat: n-au fost bani :)

Vopsit: toata inclusiv jug si inaltatoare negre(made by Claudiu - Xtreme Airbrush), disc frana negru cu accente rosii si roti blackened out (made by me).

 

Customuri cumparate: oglinzi, mansoane, semnalizatoare p ghidon, far, capacele cromate pt. rez. de lichid .

 

Customuri facute: grila radiator(made by me), stop in sissybar(made by me), restrunjite scaritzele(tot aici), sheile grave (made by Darian), Spikes in prelungirea furcii (me).

 

Rebuild, idei, montat, mecanica, executie si ce-o mai fi : io si tata.. si poze :D :

 

post-35150-1239624648_thumb.jpg

post-35150-1239624687_thumb.jpg

post-35150-1239624723_thumb.jpg

post-35150-1239624741_thumb.jpg

post-35150-1239624771_thumb.jpg

post-35150-1239624803_thumb.jpg

post-35150-1239624834_thumb.jpg

post-35150-1239624858_thumb.jpg

post-35150-1239624887_thumb.jpg

post-35150-1239624925_thumb.jpg

post-35150-1239624949_thumb.jpg

post-35150-1239624969_thumb.jpg

post-35150-1239625016_thumb.jpg

post-35150-1239625064_thumb.jpg

 

poze cu before la pagina 70 p threadu asta.

 

Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb tipule .. mai ales daca zici ca le-ai facut pe marea majoritate de unul singur :D

Ai folosit echipamente speciale de polishat ?, iar vopseaua .. e normala .. auto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam multzam :wacko: tot c scrie in topic ca e acut manual e facut manual ...grila stopu polishu tot. vopseaua ...nu e facuta d mine scrie acolo ...dar e vopsea auto da..e un rosu d la masinile suzuki cu un alt strat d rosu deasupra ...ma rog ..la asta s pricepe vopsitoru. polishu .. s-a facut cu bormasini ..flex ...perii facute d mine din pasle si tot elu d alte materiale abrazive ..pasta ...e mai speciala ..nu s gaseste in comert p toate drumurile. cam atat ..s-a muncit mult la ea! salutari si plimbari dese ca-i rfumos afara

 

se mai poate observa si ca nu imi merge tasta "F" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wacko:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

 

Mi se pare super tare ceea ce ai relizat cu motocicleta ta. E facuta cu gust iar accesoriile se potrivesc de minune!sa o stapanesti fericita!Drum intins si fara incidente!

Editat de happymansmiling
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wacko:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

Fain. Z-bar-ul este criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wink:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

* foarte frumos arata! ...sa-i fie de bine! buna treaba :wink:

 

si pe mine ma bate gandul de o sa monopost, dar inca mai cumpanesc. eu vreau sa plec la drumuri mai lungi si pe saua din spate mai pun bagaj (rucsac, cort, sac). chiar, tu cum iti transporti bagajul acuma? ca parca nici coburi nu mai poti sa pui. ai vreo prindere ptr. suporti, ceva?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wink:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

Foarte frumoasa!

Motocicleta "Cruce Malteza".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* foarte frumos arata! ...sa-i fie de bine! buna treaba :wink:

 

si pe mine ma bate gandul de o sa monopost, dar inca mai cumpanesc. eu vreau sa plec la drumuri mai lungi si pe saua din spate mai pun bagaj (rucsac, cort, sac). chiar, tu cum iti transporti bagajul acuma? ca parca nici coburi nu mai poti sa pui. ai vreo prindere ptr. suporti, ceva?...

 

 

am un suport care se ataseaza deasupra aripei ,dar de obicei nu car eu bagajul (ci partenerul) :wink:

 

 

ma bucur foarte mult ca va place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred c-ar da bine si-o grila de radiator,tot cu model "cruce malteza".Mie,cel putzin,imi sare-n ochi,locul ala,asa,nemodificat,fatza de restul...Si-un airbrush,ar mai merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu este de 1800cc l-am cumparat anul trecut,

daca este vreun fan de intruder care doreste sa cumpere unul va anunt ca este de vinzare

este 2008 si am cu el 3500km,

pentru cei interesati 0720-574-176.

pret 8500 euroi usor negociabil

primul venit primul servit

post-47152-1240209071_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu este de 1800cc l-am cumparat anul trecut,

daca este vreun fan de intruder care doreste sa cumpere unul va anunt ca este de vinzare

este 2008 si am cu el 3500km,

pentru cei interesati 0720-574-176.

pret 8500 euroi usor negociabil

primul venit primul servit

 

Salut

I-am trimis mesaj,unui prieten ,care vroia...Asa,ca informatii suplimentare...E-n Bucuresti? E nelovit/cazut? Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor ...vreau sa va intreb si eu o chestie ...

exista vreo sansa sa gasesc intruder vs800 sau ma rog ... un 800 ..... pana in maxim 3000 de euro .....ca sa stiu daca ma mai stresez cu cautatul sau ma reorientez spre altceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...