Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Superb tipule .. mai ales daca zici ca le-ai facut pe marea majoritate de unul singur :D

Ai folosit echipamente speciale de polishat ?, iar vopseaua .. e normala .. auto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam multzam :wacko: tot c scrie in topic ca e acut manual e facut manual ...grila stopu polishu tot. vopseaua ...nu e facuta d mine scrie acolo ...dar e vopsea auto da..e un rosu d la masinile suzuki cu un alt strat d rosu deasupra ...ma rog ..la asta s pricepe vopsitoru. polishu .. s-a facut cu bormasini ..flex ...perii facute d mine din pasle si tot elu d alte materiale abrazive ..pasta ...e mai speciala ..nu s gaseste in comert p toate drumurile. cam atat ..s-a muncit mult la ea! salutari si plimbari dese ca-i rfumos afara

 

se mai poate observa si ca nu imi merge tasta "F" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wacko:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

 

Mi se pare super tare ceea ce ai relizat cu motocicleta ta. E facuta cu gust iar accesoriile se potrivesc de minune!sa o stapanesti fericita!Drum intins si fara incidente!

Editat de happymansmiling
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wacko:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

Fain. Z-bar-ul este criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wink:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

* foarte frumos arata! ...sa-i fie de bine! buna treaba :wink:

 

si pe mine ma bate gandul de o sa monopost, dar inca mai cumpanesc. eu vreau sa plec la drumuri mai lungi si pe saua din spate mai pun bagaj (rucsac, cort, sac). chiar, tu cum iti transporti bagajul acuma? ca parca nici coburi nu mai poti sa pui. ai vreo prindere ptr. suporti, ceva?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata intruderul meu acum (ii lipseste o 'baie' buna) :wink:

aripa si saua sunt facute in garaj

o sa revin cu poze noi cand va fi pusa la punct si cu ultimile detalii

 

Foarte frumoasa!

Motocicleta "Cruce Malteza".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* foarte frumos arata! ...sa-i fie de bine! buna treaba :wink:

 

si pe mine ma bate gandul de o sa monopost, dar inca mai cumpanesc. eu vreau sa plec la drumuri mai lungi si pe saua din spate mai pun bagaj (rucsac, cort, sac). chiar, tu cum iti transporti bagajul acuma? ca parca nici coburi nu mai poti sa pui. ai vreo prindere ptr. suporti, ceva?...

 

 

am un suport care se ataseaza deasupra aripei ,dar de obicei nu car eu bagajul (ci partenerul) :wink:

 

 

ma bucur foarte mult ca va place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred c-ar da bine si-o grila de radiator,tot cu model "cruce malteza".Mie,cel putzin,imi sare-n ochi,locul ala,asa,nemodificat,fatza de restul...Si-un airbrush,ar mai merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu este de 1800cc l-am cumparat anul trecut,

daca este vreun fan de intruder care doreste sa cumpere unul va anunt ca este de vinzare

este 2008 si am cu el 3500km,

pentru cei interesati 0720-574-176.

pret 8500 euroi usor negociabil

primul venit primul servit

post-47152-1240209071_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu este de 1800cc l-am cumparat anul trecut,

daca este vreun fan de intruder care doreste sa cumpere unul va anunt ca este de vinzare

este 2008 si am cu el 3500km,

pentru cei interesati 0720-574-176.

pret 8500 euroi usor negociabil

primul venit primul servit

 

Salut

I-am trimis mesaj,unui prieten ,care vroia...Asa,ca informatii suplimentare...E-n Bucuresti? E nelovit/cazut? Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor ...vreau sa va intreb si eu o chestie ...

exista vreo sansa sa gasesc intruder vs800 sau ma rog ... un 800 ..... pana in maxim 3000 de euro .....ca sa stiu daca ma mai stresez cu cautatul sau ma reorientez spre altceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa ......da adica exista vreo sansa sau da sa ma reorientez catre altceva

 

* cel mai bine e sa studiezi piata, inainte de a te decide, si sa vezi ce ti se potriveste. daca intrebi pe forum, o sa primesti pareri subiective, dar nu e nimeni preocupat aici sa faca studiu de piata la motoarele de 800(!) Asta trebuie sa faci TU.

 

evident ca daca cineva vrea sa cumpere un motor de 800, cauta cea mai ieftina varianta, dar uneori cea mai ieftina nu e si cea mai buna. depinde de unde iei motorul, cine e proprietarul precedent, ce i-a facut, cate cazaturi a avut cu el (sau nu), daca i-a facut reviziile la timp, s.a.m.d. Un pret prea mic, poate sa-ti ridice semne de intrebari. Un pret mai mare, trebuie argumentat (customuri, piese noi - inlocuite, etc.)

 

daca nu esti vreun doctor in mecanica si nici nu poti sa-ti asumi riscul de a lua ceva fara sa incerci (adica trimis de cineva, sa zicem, din alta parte), cel mai bine ar fi sa mergi sa vezi motorul pe care l-ai "ochit", cu un conoscator. altfel, s-ar putea sa arunci banii pe fereastra sau sa te coste mai mult decat ai dat pe el (fostului proprietar).

 

l.e. nu neglija faptul ca vei avea nevoie si de echipament. bun! daca ai un buget fix, rezerva-ti din el o suma pentru: casca, geaca (cu protectii), cizme/ghete, pantaloni (preferabil din piele), manusi, ...plus altele.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am interesat si nu pot sa iau in calcul alta motocicleta in afara de un intruder de 800 (ma rog imi place mie intruderul foarte mult) sau un shadow cam tot pe acolo ..

nu vreau prea mare, dar nici prea mic asta era ideea

cat despre banuti .....din pacate mai mult de 3000 de euro nu am cum sa dau orice as face....pot sa ma pun si in cap ca nu am cum ......si banii astia sunt calculati fara echipamentul de rigoare ..ala e separat ...nu se pune problema....

cat despre motor ....eu il vreau din tara ...nu ma gandesc inca la ceva de afara....nu vreau complicatii de nici un fel plus ca da ....vreau sa il vad cand il cumpar ......nu altfel.....iar la partea de mecanica ....da ..acolo e o mica buba pentru ca nu ma prea pricep .........sau mai direct....nu ma pricep ......ma descurc cat de cat cu masinile, dar acolo e alta mancare de peste....

 

p.s. am intrebat si pe forum, nu doar pe forum. incerc sa aud si sa ascult cat mai multe pareri ..si am ales sa intreb si aici ptr ca am tot citit una alta si am bagat de seama ca sunt destui oameni care cunosc foarte multe pe aici ...doar sa fie prinsi in momente si pase bune sa fie dispusi sa te ajute

Editat de CMIDP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt de curand posesorul unui Suzuki Intruder M800 K7 (second hand). Si caut cateva lucruri...

 

- unde pot gasi un owner's manual (PDF) ? Am gasit service manual pe net, dar sunt cateva lucruri de baza care nu sunt scrise acolo.

- vreau sa-i pun niste coburi si un sissybar, preferabil cu suport de bagaj. Imi puteti recomanda un model care sa se potriveasca pe M800? (pe Louis n-am gasit decat sissybar, coburi ba).

 

Asfalt uscat,

-pwr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt de curand posesorul unui Suzuki Intruder M800 K7 (second hand). Si caut cateva lucruri...

 

- unde pot gasi un owner's manual (PDF) ? Am gasit service manual pe net, dar sunt cateva lucruri de baza care nu sunt scrise acolo.

- vreau sa-i pun niste coburi si un sissybar, preferabil cu suport de bagaj. Imi puteti recomanda un model care sa se potriveasca pe M800? (pe Louis n-am gasit decat sissybar, coburi ba).

 

Asfalt uscat,

-pwr

Salut

Felicitari pt. achizitie...Poti sa ti-l treci si la profil,la "motociclete detinute",in plus fatza de scuteras...Sissybar cu portbagaj,am adus cel putzin 3 buc.,achizitionate de pe ebay.Si coburi,am vazut,tot acolo.Culmea e ca cei mai frumosi coburi (pe gustul meu, defapt),si ieftini,si cu transportul ieftin,ar veni din Australia.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...