Sari la conținut

Postări Recomandate

da " spedometru " se potriveste ( sunt pt. japoneze - spui cand faci comanda ) , daca dai indicatori de bord originali jos i-ti ramane o decupare in jug , pui acolo leduri si faci tu o carcasa ( mai elegant , dezavantaj nu le vezi trebuie sa te misti in sa )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut! as vrea sa mi cumpar un intruder de 600, dar nu stiu cat de bine ma mulez cu dimensiunile mele 1.90;75kg pe el. e cineva din bucuresti care ar avea timp sa faca o fapta buna? as vrea sa stau pe unul, dar nu am unde. va cinestesc evident!

Editat de 1CFOR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! as vrea sa mi cumpar un intruder de 600, dar nu stiu cat de bine ma mulez cu dimensiunile mele 1.90;75kg pe el. e cineva din bucuresti care ar avea timp sa faca o fapta buna? as vrea sa stau pe unul, dar nu am unde. va cinestesc evident!

La 1,90, e greu sa mergi pe cruiser mai mic de 1000 cmc, chiar cu comenzi avansate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai lasa-ma...rilly? :laugh:

 

Taci,ma,c-are dreptate Sorin...Intruderu' e bun pt. d-astia mai micii,asa,ca noi...La cat e el,ii trebuie ceva mare.Cred ca Dragstar de 1100,ar fi primul,pe lista.Ca dup-aia,incep "vacile',gen VTX,M1800... Sau,C800sau M800.

In primul rand,trebuia sa-i ziceti ca Intruderul de 600,e identic cu 800-le,ca dimensiuni/greutate,la fel cum e si cu Dragstarul de 400/650.Asa ca daca se urca pe 800,e acelasi lucru cu 600-le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ala mic si rau...cu comenzi avansate pot sa iti iei si mini mobra ca e acelasi lucru.eu doar mi-am exprimat dezacordul in legatura cu afirmatia :"la 1.90 iti trebuie ceva mare".care e total aiuristica,sa recunoastem.

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut! Am vazut :laugh: Am tot cautat si eu weekendul asta info despre motocicleta asta si pare cazuta din luna, n-am gasit mai nimic. nu stiu dk nu cumva intruder nu o fi o alta denumire pentru boulevard s50, desi din ce-am citit (poate n-am citit tot...) asta din urma este de productie mai noua. Uite-aici: http://www.globalsuzuki.com/motorcycle/mot...9-A0008-191.pdf Pana si indicatoarele luminoase de pe ghidon sunt la fel. In disperare de cauza, am intrat pe globalsuzuki.com, dar nici acolo nu exista info, si nici adrese de contact, sunt foarte opaci si nu inteleg dc. Mai caut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S 50 este identic cu VS 800 doar ca e facut pentru state - inca se mai produce!!!!......iti dai seama? din `85 incoace mobra asta se tot produce.....de 24 de ani....asta spune ceva..... :laugh:

Mesaj completat

stie cineva daca rezervorul de benzina de pe savage se poate monta pe intruder ?

ma tenteaza mult sa fac figura asta si`n felul asta o sa am si kilometrajul pe rezervor.....

thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S 50 este identic cu VS 800 doar ca e facut pentru state - inca se mai produce!!!!......iti dai seama? din `85 incoace mobra asta se tot produce.....de 24 de ani....asta spune ceva..... :)

Mesaj completat

stie cineva daca rezervorul de benzina de pe savage se poate monta pe intruder ?

ma tenteaza mult sa fac figura asta si`n felul asta o sa am si kilometrajul pe rezervor.....

thx.

 

ma indoiesc ....in orice caz nu fara modificari majore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci,ma,c-are dreptate Sorin...Intruderu' e bun pt. d-astia mai micii,asa,ca noi...La cat e el,ii trebuie ceva mare.Cred ca Dragstar de 1100,ar fi primul,pe lista.Ca dup-aia,incep "vacile',gen VTX,M1800... Sau,C800sau M800.

In primul rand,trebuia sa-i ziceti ca Intruderul de 600,e identic cu 800-le,ca dimensiuni/greutate,la fel cum e si cu Dragstarul de 400/650.Asa ca daca se urca pe 800,e acelasi lucru cu 600-le

darian, ms de lamurire, chiar a fost de ajutor! ca si performante, practic e diferenta considerabila intre dragstar 400 si 650?

 

salut! as vrea sa mi cumpar un intruder de 600, dar nu stiu cat de bine ma mulez cu dimensiunile mele 1.90;75kg pe el. e cineva din bucuresti care ar avea timp sa faca o fapta buna? as vrea sa stau pe unul, dar nu am unde. va cinestesc evident!

nimeni? va cinstesc ma;)

Editat de 1CFOR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian, ms de lamurire, chiar a fost de ajutor! ca si performante, practic e diferenta considerabila intre dragstar 400 si 650?

 

 

nimeni? va cinstesc ma;)

 

daca vrei, eu am unu de 400 :). am 1.79 si 88 kg. dar sunt (foarte) incepator si pentru mine e numa bun. Poti sa vii azi (miercuri). da-mi un pm si-ti dau adresa si tel, dk vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferentza intre un 400 si-un 650 (general vorbind),e data doar de puterea/cuplul motorului.Si,implicit,si-a vitezei maxime.Adica,cu vreo 20km/h mai putzin.Ca fizic,sunt identice- dimensiuni,majoritatea pieselor, accesorii,greutate...

Stiu caz concret- si-a luat acu' o luna,o prietena,un Dragstar de 400,MULT mai ieftin decat unul de 650,tocmai ca "de ce sa-ti iei unu' de 400,cand e la fel,ala de 650,da' mai puternic?"...Aceeasi treaba e valabila si cu Intruderele de 400cc si de 600 cc,fatza de 800cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian, ms de lamurire, chiar a fost de ajutor! ca si performante, practic e diferenta considerabila intre dragstar 400 si 650?

 

 

nimeni? va cinstesc ma;)

 

sorryyy, m-am bagat si eu in vorba ca musca... acum am vazut ca intrebai de dragstar. io am un intruder. invitatia ramane valabila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Vand o pereche de tobe after-market, de la Highway Hawk , modelul "DOUBLLE WALL" pt Suzuki Intruder VL1500LC !!!

Sunt aproape noi, le-am folosit 1 luna.

Suna BESTIAL !

 

Pret: 400 euro !!!

 

post-22049-1254920827_thumb.jpg

 

 

PS: eu le-am luat de AICI cu 495 euro+80 euro transport

 

Tel: 0741207840, Aron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blackberry@;

 

ti-ai schimbat consumabilele ?

intai schimba filtrele de aer, filtrul de ulei, uleiul, antigelul, lichidul din cardan, placutele de frana, lichidul de frana, lichidul din pompa de ambreiaj - de pe ghidon - si abia dupa aia poti sa zici ca stii cum merge motorul.

nu face ca mine care am luat de bun ce mi-a zis vanzatorul ( ca are totul la zi ) pentru ca se poate intampla ( cum a fost cazul mobrei mele ) ca vanzatorul chiar sa creada ce spune dar sa fi fost pacalit in service......

la mine diferenta a fost absolut uluitoare intre cum mergea motorul cand l-am cumparat si cum merge acuma cu toate consumabilele schimbate !!

 

asa ca baga mana in buzunar pana la umar; adunati-le pe toate astea si cand le ai pe toate ma cauti si te trimit la acelasi service unde m-au rezolvat si pe mine ( mi-au pastrat si consumabilele date jos de pe mobra... ).

 

bafta si spor !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEEEELLLLLPPPP!!!!

mi se aprinde becul de la ulei si temp knd e motorul la relanti..

nus ce sa ma fac cu el

mi s-a apins pe drum, l-am lasat sa se racesca si am ajuns incetisor acasa..

am crezut k mia mancat ulei, asa k iam completat 1l dar cred k iam pus mult.

n-am mers de cand iam pus uleiul asa ca maine o sa-l dau jos

daca poate cineva sa vina pana la mine...ar fi super

fac cinste

va rog dati un mesaj la nr. 0767737267 si va sun eu napoi!

merci si sper sa ma ajute cineva!!!!

seara buna!

 

 

 

Am dat cu ceva timp in urma anuntul acesta pe forum..

Sa va anunt in ce stadiu sunt:

in sfarsit am gasit pe cineva care mi-a desfacut motorul si surpriza!!!!

pistonul din spate este de 700 cel din fata de 800 cat ar fi trebuit defapt,

trebuiesc schimbati colbutorii, supape, lanturi de distributie care erau cu 3 zale mai mari, si multe alte chestii...

daca ma poate ajuta cineva cu ceva piese de schimb sau cu un motor nou...va rog dati un PM.

Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Adica,tu,ai Intruder de aproape 800cc :) ...Acuma,lasind mistoul la o parte...nu cred c-o sa gasesti asa usor,piesele alea.Am o sugestie:cauta pe ebay,vreun Intruder (cum ar trebui sa fie si-al tau),vandut pe bucati,si ia de la ala,tot ce-ti trebuie.Asa,te costa si transportul,mai putzin ("combined shipping",cum zic astia).Imposibil sa nu gasesti.Poate nu-n momentul asta,da' o s-apara.

Asa am facut si eu,de cateva ori,cand am avut de luat ceva,pt. a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si cu tipul de la care am luat-o.... el stia k nu sa umblat in ea..

nam apucat sa fac dekt 500 de km si nici nam forjat-o...

era singura mea bucurie!!!! imi implinisem cel mai mare vis faze de genul asta...

o sa ma duc sapt viitoare sa iau devizul pt piese daca ma poate ajuta cineva cu un contact de la cineva care aduce de obicei...

o luasem si pe credit, am rata si acum mai tre sa fac rost si de bani de reparatie!!!!!!

sa mai ai incredere in cineva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa,ce sa zic...Cam asa-s si eu - datorii,rate neplatite,motoru' la reparat,de 2 sapt.,dupa ce-a stat pe tusa alte 3 sapt.,pina mi-au venit piesele.Cu ce-o sa platesc reparatul :) ...

Pune o lista cu toate piesele,sa ne interesam si noi,care-om putea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si cu tipul de la care am luat-o.... el stia k nu sa umblat in ea..

nam apucat sa fac dekt 500 de km si nici nam forjat-o...

era singura mea bucurie!!!! imi implinisem cel mai mare vis faze de genul asta...

o sa ma duc sapt viitoare sa iau devizul pt piese daca ma poate ajuta cineva cu un contact de la cineva care aduce de obicei...

o luasem si pe credit, am rata si acum mai tre sa fac rost si de bani de reparatie!!!!!!

sa mai ai incredere in cineva....

 

 

imi pare rau de necazul tau ....o sa fiu rau dar e necesar:asa e cand te zgarcesti la tarate :)

 

in alta ordine de idei,maestru' darian are dreptate.cauta pe ebay ca sigur gasesti motor de vanzare.problema e ca va trebui sa mergi tot pe incredere.oricum e cea mai ieftina solutie pt. ca piesele noi costa de te rupe...

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEEEELLLLLPPPP!!!!

mi se aprinde becul de la ulei si temp knd e motorul la relanti..

nus ce sa ma fac cu el

mi s-a apins pe drum, l-am lasat sa se racesca si am ajuns incetisor acasa..

am crezut k mia mancat ulei, asa k iam completat 1l dar cred k iam pus mult.

n-am mers de cand iam pus uleiul asa ca maine o sa-l dau jos

daca poate cineva sa vina pana la mine...ar fi super

fac cinste

va rog dati un mesaj la nr. 0767737267 si va sun eu napoi!

merci si sper sa ma ajute cineva!!!!

seara buna!

 

 

 

Am dat cu ceva timp in urma anuntul acesta pe forum..

Sa va anunt in ce stadiu sunt:

in sfarsit am gasit pe cineva care mi-a desfacut motorul si surpriza!!!!

pistonul din spate este de 700 cel din fata de 800 cat ar fi trebuit defapt,

trebuiesc schimbati colbutorii, supape, lanturi de distributie care erau cu 3 zale mai mari, si multe alte chestii...

daca ma poate ajuta cineva cu ceva piese de schimb sau cu un motor nou...va rog dati un PM.

Seara buna!

 

 

de ce ai desfacut motorul?pt presiunea la ulei?sau batea lantul la distributie ?sau ce???

trebuia in primul rind sa schimbi toate consumabilele si sa vezi apoi cum stai.

 

am mari dubii ca acel "cineva" ti-a pus un diagnostic corect.

eu zic sa consulti si alt mecanic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai zis pe aici , nu mai primiti sfaturi de la oricine ( are intruder stie , vax intreaba unu ce stie ceva mecanica nu conteaza ce motocicleta are , asta referitor la mersul la mecanic pt. toate rahaturile "ulei , antigel , lacute frana , reglat carburatoare)

- cum ti sa spus mai sus schimba uleiul si antigelul ( poti sa pierzi un schimb de ulei , atat )

- cauta un baiat cu comunista ( nipru ) sa-ti explice cum ii treaba cu manometru ( sa masori la relanti presiunea de ulei - sa fi tu convins , poate fi bulbul defect )

- si antigelul il poti verifica ( concentratie , la vechime ii mai greu )

dupa ce esti convins de astea te duci la mecanic ( i-ti zic astea pt.ca s-ar putea sa dai bani degeba , lantul de distributie nu-ti aprinde becul de ulei )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...