Sari la conținut

Postări Recomandate

salutare...am nevoie de un melc de kilometraj (de la roata) de la un Marauder 800 din 98 sau vs 800 GL din 2002 ca din cate am inteles este acelasi la amandoua..codul este asta 54600-27A12 ...daca are cineva de pe la vreun motor dezmembrat sau ceva dati de 6...Multumesc! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vreau si eu manualul pt utilizatori . eu am manualul de service ... pe forum am gasit o adresa dar cand intru in ea imi da eraore ! ....

 

n-ai nimic in plus in manualul care vine/venea cu motoru'

manualul de service ajungeeee ... btw si io vreau un VS 1400 da' mai bine VS 1700-2300 GLP Intruder, chopper, si p-aci un drum ca de la Daytona la Sturgis da' nu-i dupa mine ...

 

n-am nimic cu cei care nu-s cu chopper/cruiser, dimpotriva ma tenteaza ub GSXR750 sau un CBR954 , da' cand am vazut vreo 7 vitezane cu un harley de ala sport, nu sportste,r si un "intruder" (blasfemie) de 1800 dintre primele SF (jos palaria la sound) parca anm vazut din aceia care spun: "pai eram si io roacar in '90 ...) da' acuma mi-e rusine stii ?

deci, ii topic de Intruder .. cred, fuckin' old school

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

: Ce imi recomandati ? o casca integrala ori una open face cu o viziera mare ? pentru oras categori e mai avantajoasa una open face in zilele calduroase ,dar la drum lung ? o voi folosi pe un intruder 1800 !

Editat de vali`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

: Ce imi recomandati ? o casca integrala ori una open face cu o viziera mare ? pentru oras categori e mai avantajoasa una open face in zilele calduroase ,dar la drum lung ? o voi folosi pe un intruder 1800 !

Tinand cont ca ai motor de 1800 ma face sa cred ca cel putin pe autostrada nu vei merge doar cu 90 km/h :D

 

Am mers cu 140 cu un open face (cu viziera mare) , doar pe o portiune scurta si ma inecam de la curentii de aer .

 

Eu am integrala pt exterior si open face pt oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma poate lamuri si pe mine cineva cat de complicat e Intruderul 1800 in oras? Vreau sa schimb utilajul (Dragstar Custom 650) si una din optiuni este Intruderul 1800. Merg si prin oras si ma tot gandesc daca dimensiunile si kg Intruderului sunt de speriat sau te obisnuiesti usor.

 

Din pacate nu face nimeni drivetest si nici nu gasesc sa inchiriez ca sa ma lamuresc singur cum sta treaba!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca ai motor de 1800 ma face sa cred ca cel putin pe autostrada nu vei merge doar cu 90 km/h :D

 

Am mers cu 140 cu un open face (cu viziera mare) , doar pe o portiune scurta si ma inecam de la curentii de aer .

 

Eu am integrala pt exterior si open face pt oras.

 

eu am si parbriz la intruder! tu ai parbriz ? e bine de stiut , pentru ca vroiam sa imi iau doar un open face si pentru afara , dar cred ca o sa iau un flip up . multumesc de raspunsuri tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma poate lamuri si pe mine cineva cat de complicat e Intruderul 1800 in oras? Vreau sa schimb utilajul (Dragstar Custom 650) si una din optiuni este Intruderul 1800. Merg si prin oras si ma tot gandesc daca dimensiunile si kg Intruderului sunt de speriat sau te obisnuiesti usor.

 

Din pacate nu face nimeni drivetest si nici nu gasesc sa inchiriez ca sa ma lamuresc singur cum sta treaba!

 

Bafta!

 

daca nu gasesti pe nimeni pana in August cand vin in tara , facem un schim pentru o plimbare de seara prin Bucuresti si vezi cum se comporta fiara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am si parbriz la intruder! tu ai parbriz ? e bine de stiut , pentru ca vroiam sa imi iau doar un open face si pentru afara , dar cred ca o sa iau un flip up . multumesc de raspunsuri tuturor !

 

 

Dap, am si parbriz. Oricum eu nu pot merge constant cu mobra mea cu 140 km/h ca are doar 54CP, dar ma gandesc ca la intruderul tau nu e nici un stres :)

 

Flip-up-ul e compromisul cel mai bun, problema la mine e ca nu mi s-a potrivit nici unul. Toate modelele incercate ma strangeau la barbie cand le inchideam.

 

Personal in afara nu am nici o problema cu integrala, chiar nu ma incing deloc. Are aerisiri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma poate lamuri si pe mine cineva cat de complicat e Intruderul 1800 in oras? Vreau sa schimb utilajul (Dragstar Custom 650) si una din optiuni este Intruderul 1800. Merg si prin oras si ma tot gandesc daca dimensiunile si kg Intruderului sunt de speriat sau te obisnuiesti usor.

 

Din pacate nu face nimeni drivetest si nici nu gasesc sa inchiriez ca sa ma lamuresc singur cum sta treaba!

 

Bafta!

 

 

Suzuki Open Days - Test-Drive Aparut pe 29.06.2012
Salut,
In data de 07.07.2012 si 08.07.2012, ELF WORKSHOP are placere de a te invita in showroom-ul nostru din Sos. Oltenitei, nr. 10, Popesti-Leordeni, pentru a participa la o sesiunea de drive-test in cadrul careia vei putea testa noile modele SUZUKI 2012.
Modele disponibile in sesiunea de Test-Drive: GSX-R 600, GSR 750, VZR1800, V-STROM 65.
Programul sesiunilor de drive-test:
Samabata :10:00 - 16:00
Duminica : 12:00 - 17:00

Te asteptam!

Echipa ELF WORKSHOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,daca te uiti mai atent,anuntul era pentru anul 2012,am postat in ideea ca merita luat contactul cu cei de la Elf si intrebati daca se pot face teste...la ce praf este in ziua de azi in privinta vanzarilor moto noi,s-ar putea sa accepte...Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ma poate lamuri si pe mine cineva cat de complicat e Intruderul 1800 in oras? Vreau sa schimb utilajul (Dragstar Custom 650) si una din optiuni este Intruderul 1800. Merg si prin oras si ma tot gandesc daca dimensiunile si kg Intruderului sunt de speriat sau te obisnuiesti usor.

 

Din pacate nu face nimeni drivetest si nici nu gasesc sa inchiriez ca sa ma lamuresc singur cum sta treaba!

 

Bafta!

Saluatare

Eu sunt posesor de 1800 R2 si il folosesc zilnic .Te poti descurca la fel de usor ,ca si un VS . Pare mare dar nu este chiar asa cand ai coarnele in maini :) .Eu consider ca este vorba de exercitiu :) .

 

Asfalt Uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!



Salut,daca te uiti mai atent,anuntul era pentru anul 2012,am postat in ideea ca merita luat contactul cu cei de la Elf si intrebati daca se pot face teste...la ce praf este in ziua de azi in privinta vanzarilor moto noi,s-ar putea sa accepte...Toate cele bune!

 

 

Am vazut dupa ce am raspuns... :(

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Furca custom Suzuki Intruder VL 1500 - furca e in stare perfecta, nu a fost trantita nici ea, nici motorul, prezinta semne normale de uzura dar nimic ce nu poate fi remediat prin polisare. Vine de pe VL-ul meu care se pregateste pt o roata fata mai mare si o furca springer.



Specificatii:



1. latime 300mm


2. jambe oem originale;


3. arbori custom de la thunderbike.de - http://shop.thunderb...hed-oxid-2.html


4. acoperitori parte superioara a telescoapelor (intre arbori) tot,custom, tot de la thunderbike.de - http://shop.thunderb...OEM-Fluted.html


5. inaltatoare custom de la High Performance Motorcyle parts Germania - http://www.hm-deluxe...bshop/start.php - din Meniul stanga - Riser - Vario-Riser Round Style 4" ohne Kdf - Details


6. ax gat (cadru) custom inclusiv rulmenti si suruburi


7. ax roata custom, lung pt latimea furcii de 300mm, inclusiv distantiere roata.


8.probabil trebuie schimbate garniturile la telescoape ca-s un pic invechite, in rest perfect functionala!



In mare cam asta se vinde, pentru alte detalii astept mail la adresa mychopper.ro@gmail.com sau aici.



Astept cu interes sugestii si reclamatii! ... si oferte din partea celor interesati.



POZE:



post-73899-0-38443400-1376831906_thumb.jpgpost-73899-0-96423400-1376831907_thumb.jpgpost-73899-0-60124000-1376831909_thumb.jpgpost-73899-0-16674900-1376831911_thumb.jpgpost-73899-0-79301900-1376831912_thumb.jpgpost-73899-0-22231400-1376831914_thumb.jpg



P.S. Ar mai fi ceva piese de vanzare pt interesati: roata fata, etrier frana fata, comenzi hidraulice frana fata, comenzi hidraulice ambreiaj, comenzi avansate custom din aluminiu. pt detalii si intrebari astept mesaj.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in cautarea unui Intruder VS 800 1994-1998 si am observat ca sunt foarte putine la vanzare. Poate sa fie si neinmatriculat daca are actele in regula, o conditie ar fi sa nu necesite investitii suplimentare in perioada urmatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...