Sari la conținut

Postări Recomandate

salut , stie cineva ce dimensiuni permite maxim anvelopa spate la intruder vs 800 ? 140-90 mi se pare prea mica , ma gandesc sa pun dimensiunea de la intruder 1400 , 170-80 , sfaturile sunt bine primite , ms ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

spune-mi si mie te rog , ce lungime are ghidonul tau ! sunt in cautare de ceva lung si nu stiu exact ce sa aleg , sa nu fie nici prea mare dar nici mic ... al tau mi se pare perfect ...

 

Incepând de luni sunt în localitate, măsor ghidonul și îți spun exact ce dimensiune are. Așa l-am cumpărat și sunt tare mulțumit de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , stie cineva daca pot sa pun cauciuc mai lat pe spate la intruder vs 800 , el are 140-90-15 , dar pare prea mic , ma gandeam sa pun dimensiunea de pe 1400 , 170-80-15 , dar nu stiu daca are loc , daca stie cineva ce dimensiuni permite va rog sa-mi spuneti si mie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru dimensiunea 170-80-15 iti trebuie alta janta .. pe aia stock nu incape( cel putin nu in conditii de siguranta ) . Din cate stiu pe aia originala merge maxim 150-90-15. Oricum trebuie sa fii atent si la spatiul liber care il ai pentru cauciuc ( latime )

Editat de Jerycho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150/90/15 sigur iti intra . Uita-te cu atentie pe janta spate ca iti scrie dimensiunea ei .... introduci valoarea pe net si vei afla ce cauciucuri suporta .

Ca idee eu am cauciuc stock 140/90/15 iar pe janta care o am intra maxim 150/90/15 ... cel putin asa zic cei care au facut-o .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu fotografii proaspete...

 

 

.....
La primavara vreau coburi si parbriz. In rest sunt foarte multumit de motor.

post-74419-0-71157400-1381092238_thumb.jpg

post-74419-0-93143500-1381092245_thumb.jpg

post-74419-0-66784000-1381092248_thumb.jpg

Editat de vexxatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Revin cu fotografii proaspete...

 

 

.....
La primavara vreau coburi si parbriz. In rest sunt foarte multumit de motor.

Sa cauti prin targ niste plasa metalica, sa faci grila pe radiator ;) protejeaza mai bine si ii da si alt aspect

In rest, multi km fara incidente ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa cauti prin targ niste plasa metalica, sa faci grila pe radiator ;) protejeaza mai bine si ii da si alt aspect

In rest, multi km fara incidente ;)

 

Multumesc pentru sfat, nu ma gandisem la asa ceva. Nu imi dau seama cu o voi prinde dar voi incerca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfat, nu ma gandisem la asa ceva. Nu imi dau seama cu o voi prinde dar voi incerca.

iei o bucata cu o suprafata putin mai mare decat a coverului radiatorului, o decupezi cu 1 cm mai mult in afara, pe sablonul coverului apoi indoi in interior astfel incat sa se muleze pe marginile interioare ale acestuia si gata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pot monta crashbar chiar daca am comenzi avansate?

Banuiesc ca merge adaptat un crash-bar in combinatie cu comenzile avansate.

Baga un ochi si pe AICI , poate mai iti vine vreo idee

 

Are careva, din intamplare, o pereche de tobe pentru Intruder VS1400?

 

Precizez din capul locului ca cele de VS800 nu se potrivesc, nici ca diametrul tevii, nici ca lungime, nici ca puncte de prindere (am probat personal ieri).

Editat de thorus_2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un set in plus de VS1400, arata foarte bine, cu filtrele finale scoase dar se pot pune la loc ... 4 nituri si gata ... fa-mi o oferta

Mersi de info, dar am rezolvat problema, multumita lui @DKW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La maraudere o problema destul de des intalnita este distrugerea vibrochenului datorata cantitatii mici de ulei necesara motorului .Intalnita si la posesorii care cu sfintenie au verificat nivelul de ulei si totusi...

Si acum intrebarea mea este,si la intruder(tinand cont ca este acelasi motor din ce stiu eu ) se intampla acest lucru? Aveti stiinta de asa ceva? Este vorba desigur de marauder vz 800 si intruder vs 800

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La maraudere o problema destul de des intalnita este distrugerea vibrochenului datorata cantitatii mici de ulei necesara motorului .Intalnita si la posesorii care cu sfintenie au verificat nivelul de ulei si totusi...

Si acum intrebarea mea este,si la intruder(tinand cont ca este acelasi motor din ce stiu eu ) se intampla acest lucru? Aveti stiinta de asa ceva? Este vorba desigur de marauder vz 800 si intruder vs 800

Nu am auzit vreodata si nici nu am citit pe site-uri/forumuri specifice despre Intruder cu vibrochen rupt...

Probabil VS800 are si sistemul de ungere diferit, ulei intra destul de mult, 2.8l fara a schimba filtrul si nici nu prea papa ulei (la al meu nu am sesizat sa imi lipseasca mai mult de 200-300 ml de ulei de la schimb la schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o rugaminte, as dori niste poze (mai detaliate) cu suportul de baterie de pe VS800. Thnx.

De ce nu dai un tel, man, ca faceam azi, cat am stat pe-afara sa pun tobele pe 1400...

Fac maine niste foto mai profi si ti le trimit ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fain! Azi mi-a venit ideea, gandindu-ma unde sa relochez diverse piese. Mai trebuie "refinantare" pentru galerii de VS800 si intru pe drumul cel bun. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fain! Azi mi-a venit ideea, gandindu-ma unde sa relochez diverse piese. Mai trebuie "refinantare" pentru galerii de VS800 si intru pe drumul cel bun. :D

nu mai bine le "imbraci" in banda termo?

ai apucat sa asezi traversa pe cadru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...