Sari la conținut

Postări Recomandate

oricine cand vede un Intruder (VS), doar daca nu are ceva cu marca sau obsesie pt. alta, va spune: "ce motor frumos/fain !" :)

bine sunt si foarte fiabile daca ai grija de ele, dar asta nu conteaza asa mult pt. ceilalti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Explicatia nu e logica intr.adevar....am muncit foarte mult la el..m.am bucurat de el...si am avut o perioada in care imi trebuia ceva mai mult...il foloseam ca pe un streetfighter si nu isi avea rostu..acum a trecut perioada aia si vreau din nou un chopper...daca ar fi chiar asta ar fi perfect...si nu e vorba de stramtorat financiar..aveam 5 motoare in perioada aia si devenea usor ridicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu de anii trecuti cat ai lucrat la el, doar lustruitul partilor de aluminiu (si cate sunt !) mi se pare o munca titanica

este un VS800 deosebit intradevar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare,cine a intampinat problema asta sau poate sa imi dea un sfat?mi se tot desfileteaza camasa de la cablul de kilometraj din ceas e enervant sa tot demontezi tot ansamblul sa ajungi acolo plus ca am 2 suruburi care nu am reusit sa le desfac pozibil sa fie sudate de vreme.....lam strans tot cu chinuiala multa prin orificil ala micut de intrare in ceas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Foarte frumos ce faceti dvstra acolo d-l Florin !!!

Mulțumesc frumos. O sa revin cu poze la final. Motocicleta va fi expusă într un magazin în sun plaza ăsta după ce 2 zile am sa o plimb prin bucurești conform contractului.

» Post actualizat in 30 Jul 2015 13:23

Și finalul!

post-34920-0-16229700-1438262473_thumb.jpg

post-34920-0-53142200-1438262503_thumb.jpg

post-34920-0-35607700-1438262523_thumb.jpg

post-34920-0-30550000-1438262539_thumb.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, am 2 probleme cu iubita mea, virago de 250. In primul rand nu imi arata viteza corect, am schimbat cablul dar cineva mi-a zis sa schimb vitezometru. Merg cu 100 de exemplu dar cand incetinesc ramane acul acolo pana lovesc ceasul sau de la vibratii coboare singur. Interesant ca distanta de trip o arata corect (exemplu 200km)dar la km totali imi arata aproape dublu. am motorul asta de 2 luni si cica am facut 1800 de km...pff... mia am facut-o dar nu 2000

Si a 2-a e ca m-i se descarca bateria si numai ce am schimbat-o. Are un fel de alternator sau ce sa schimb la ea? Sunt afon incepator, invat greu si uit repede, dar imi place

 

Va multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc frumos. O sa revin cu poze la final. Motocicleta va fi expusă într un magazin în sun plaza ăsta după ce 2 zile am sa o plimb prin bucurești conform contractului.

» Post actualizat in 30 Jul 2015 13:23

Și finalul!

 

foarte fain Intruder-ul, verdele ala poate nu, da' no ... gusturile nu se discuta, lucrarea arata foarte bine, toate modificarile decente si de foarte foarte bun gust, simplu, clean, frumos, asa cum a fost si ideea celor de la Suzuki in anii '80

da' ce sa caute un chopper in nu stiu ce Mall/Plaza daca am inteles bine ? sunt la moda/trendy astea acum la aia care privesc la wowbiz, acces direct, click si de astea ?

daca-i pt. bani se intelege ... da' motoru-i de vanzare ???

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ahoi!

Va deranjez baieti cu o intrebare:

- cine ar avea un esapament aftermarket de Suzuki Intruder de 600cc, care sa fie in stare buna?

Astept eventual poze, detalii pe PM.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut , sunt Gabriel din Bucuresti . Fost posesor de Intruder VS1400 , am vandut-o si-mi pare foarte rau ... Am vorbit cu un

baiat de aici de pe forum sa-mi aduca alta ( acelasi care mi-a adus-o pe prima , LOL ) ... I-mi pare bine sa aflu ca exista o comunitate

de intruderisti , abia astept sa vina noua trotineta ...

 

In alta ordine de idei , poate aici gasesc o informatie ... daca nu va e prea greu , incercati sa va uitati dupa un Intruder 1400 visiniu

cu numar de imnatriculare B-68-KGV .... este fosta mea motocicleta , pa care am vandut-o si n-am reusit sa fac actele ... poate reusesc

pe aceasta cale sa gasesc actualul posesor si rezolvam problema .

 

Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt pe afara chiar si sub 2500-3000 euro, unele cu modificari/accesorii de cel putin 1000-1500 euro ... eu o am de aproape 9 ani si inafara de ulei si curatat de filtre la timp, bujii la cativa ani, cauciucuri si placute de frana nu i-a trebuit decat ... benzina ... bine, nu se pun retusurile/finisajele necesare dupa trantele care au fost :) ... nici macar in carburatoare nu a umblat nimeni din fabrica, cu tot cu tobe modificfate ... un motor pe viata, old school, fara plastic asa cum sunt cele noi ...

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Buna seara. Am pus ochii pe un m800 2007 cumparat de nou de o cunostinta,10k km. Merge frumos,pretul este ok, întreținută,etc. Intrebarea mea pentru posesorii de m800: cat costă o revizie normală(facuta de un mecanic,eu sunt paralel)filtre,plăcuțe,lichide,sincronizare s.a.m.d. stiu ca preturile diferă dar vreau sa-mi fac o idee generală. Daca nu se dorește poluarea topicului citesc si mesaje in inbox. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca vrei sa iti iei motor si iti pui problema la cat costa o revizie...pai aia trebuie sa fie ultima ta problema. M800-ele nu e cu nimic mai speciala fata de alte motoare. Dar, ca idee : 1 set de 2 placute = ~100 - 130 ron , 4L ulei = ~ 120 ron , filtru de ulei = ~ 20-30 lei , filtru de aer = ~ 40-50 lei. Fa si tu un calcul + ce-ti ia mecanicul, desi astea-s operatiuni pe care orice motociclist si le cam face singur. La sezon de obicei schimbi ulei + filtru ceea ce nu te duce la mai mult de 150 lei. Restul le faci cand e cazul (placute, sincronizari, antigel si alte consumabile), ca la orice alta mobra de pe lumea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca vrei sa iti iei motor si iti pui problema la cat costa o revizie...pai aia trebuie sa fie ultima ta problema. M800-ele nu e cu nimic mai speciala fata de alte motoare. Dar, ca idee : 1 set de 2 placute = ~100 - 130 ron , 4L ulei = ~ 120 ron , filtru de ulei = ~ 20-30 lei , filtru de aer = ~ 40-50 lei. Fa si tu un calcul + ce-ti ia mecanicul, desi astea-s operatiuni pe care orice motociclist si le cam face singur. La sezon de obicei schimbi ulei + filtru ceea ce nu te duce la mai mult de 150 lei. Restul le faci cand e cazul (placute, sincronizari, antigel si alte consumabile), ca la orice alta mobra de pe lumea asta.

Sunt economist, imi place sa fac calcule si sa fiu calculat.Nu are nici o legatura cu stituatia financiara. Vreau sa stiu la ce sa ma astept, deoarece pe forumurile din State(intruder alert ceva de genu) am citit tot felul de aberatii cum ar fi ca o sincronizare la m800 facuta la Suzuki costa >300$. Cum nu-mi place sa bag sume aberante in fiare fie ele moto sau auto incerc sa adun cat mai multe informatii pentru a face o alegere care ma coafeaza(luand in calcul faptul ca fac 3500-4000km pe luna pe motor). Una peste alta nu inteleg nervisorii cand cineva se intereseaza de costuri de intretinere. Pana la urma cand muncesti pentru banii tai(indiferent daca ai remuneratie mare sau mica) tinzi sa fii calculat mai ales cand ai familie,casa,cateva masini care halesc si ele,caine si motor. Daca bani nu erau problema in sensul care zici tu poate eram in Maui sa scap de frig si acasa ma astepta un victory cross roads 8 ball touring nu un m800. Sanatate si mai astept daca se poate raspuns si pe privat de la un posesor. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai despicat firul in 4 si am impresia ca nu ai inteles mesajul simplu pe care ti l-am transmis. Cat costa o revizie M800 costa si la un VN800 si la un Dragstar 650/1100 si la un Shadow de 600 si la un VS800 de exemplu. Subliniez ca NU trebuie sa fi neaparat posesor de M800 (care repet, nu e o motocicleta mai speciala si mai diferita de altele) ca sa poti primi un raspuns vis-a-vis de costurile unei revizii / reparatii. Preturile la ulei, filtre, placute, antigel (unde e cazul), sunt la fel pentru toate mobrele. Aaaa, daca preferi sa le faci la reprezentanta, pune x3 la factura finala. Deci poate sa te costa 1 leu sau poate sa te coste 3 lei daca vrei, depinde de tine. Si daca esti motociclist si nu te pricepi la d'astea, sigur ai un prieten care poate sa te ajute sa le faci...cu 1 leu. Daca esti genu care prefera doar reprezentata pentru ca in altcineva nu ai incredere si reprezentanta e sfanta, o sa te coste 3 lei. E simplu.

 

Si apropo...eu cred ca tu nici nu sti ce cumperi. modelul asta a fost trecut pe injectie incepand cu anul 2005. si asta inseamna ca PA sincronizare de carburatoare...pentru ca nu le mai ai.

Pe mine de ex ma costa o revizie totala la VN800-ele meu ~400Ron facuta in regie proprie. La mecanic, mai pune 100 si 3 beri.

 

Asflat uscat si numai bine!

Editat de bucsaadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://olx.ro/oferta/suzuki-intruder-m800-2007-ID5x4zk.html#98f967d053

Uite asta cumpar. Si probabil ca ai dreptate,nu am inteles exact ce se face la un motor pe injectie pentru ca sunt PARALEL, probabil am inteles gresit ce scriau baietii aia pe forumul din state. Motiv pentru care intreb. Multumesc pentru raspuns

Editat de Sabin_gabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...